TIESTO во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Шо сакат нека прават...му се виде крајот на Тиесто....
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
airport напиша:
Samo da ve informiram deka ima promeni vo lokiacijata na zurkata.
Се воздржав од коментар, да не испадне само шпекулација, али ај еве и друг разбрал така. Мене ДЈ Бабура ми кажа уште вчера сабалје дека Тиесто 99% ќе биде во Колосеум. Незнам само зошто, ама се збори нешто ради опремата.:toe:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
40
Поени од реакции
2
изутринава на вестите на А1 кажаа дека ќе настапува вечерва во колосеум со почеток во 1.00 по полноќ.
журката ќе почни во 22.00 со некои предгрупи
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ми се плаче еј :nesum: трет пат иде Тиесто и трет пат сум болен...ќе се самозапалам :tapp:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
И јас нема да можам да одам, јебига истегнав лигаменти на скочен зглоб. :nesum:

Ама ова со Колосеум, чудно ми е. Опрема ли е во прашање или број на продадени карти? Прва отстапка беше што ќе го прави концертот на саем, нели капацитет помал од 15000, па сега Колосеум :toe:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
40
Поени од реакции
2
на вестите кажаа дека имало проблем со опремата
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
40
Поени од реакции
2
нема да има лезет, раја ќе има многу, начукани како сардини. не ќе можиш ни да потскокниш, ни да подрипниш!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
На 4 Мај во Скопје еден од најуспешните Dj-и во областа на електронската музика - DJ Tiesto. Македонија како единствена држава од регионов што Tiesto ја вклучи во својата годинашна турнеја „Elements of life“. Во рамките на турнејата, предвидено е Tiesto да не настапува пред помалку од 15.000 луѓе. Единствено место во Скопје каде тој број може да се достигне, е Метрополис Арена на Скопски Саем. Организатор на гостувањето на Dj Tiesto во Скопје е „Авалон“ продукција. Tiesto минатата година ја одбележа со големиот хит „Dance for life“ заедно со Maxi Jazz од Faithless, а и со многуте стадионски настапи во Јужна Америка.
Еден од најголемите настапи годинава на Tiesto ќе му биде учеството на еден од најголемите светски музички фестивали „Coachella“ во САД и тоа заедно со Red Hot Chilli Pepers, Björk, Paul van Dyk и многу други.

Неговата кариера како Dj ќе остане запаметена како првиот Dj во светот кој распродал концерт за преку 25,000 луге. Роден во Холандија, Тиесто стабал Dj бидејки сакал да ја споделува својата музика со лугето. Во 1997 заедно со Арнѕ Бинк, ја формираат “Black Hоle Records” од која што израснува толку прочуената “Magic”. Иако е познат по неговите придонеси на транс сцената, стилот на Tiesto е микс од се по малку: транс, техно, хаус. Неговите полици се исполнети со награди како TMF Awards, MTV, Dautch DJ, gold disk…
Негови омилени достигнувања се втората вечер од “Tiesto Concert Show in 2004” каде пушташе музика цели 8 часа без прекин и секако прогласувањето за ДЈ #1 во светот од читателите.
Тој се искачи на врвот од Холандската топ листа со хитот “Traffic”, инаку прва инструментална песна да се искачи на прво место во последните 20 год. Неговиот ремикс со Sara МcLаchan, Silence беше првата хаус песна да се емитува во Северна Америка во Dastime Radio Show (помина 8 недели на UK Топ 10 Chart). Тиесто исто така пушташе музика пред милијарди гледачи за време на официјалното отворање на Олимписките Игри во Атина. Картата чини 1000 ден!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Зашто ширите такви дезинформации јас не знам но сега само што купив карта на тобако и они немаат таква информација дека концертот е преместен во колосеум.

П.С. изгледа сте љубоморни што Тиесто во својата турнеја ја одбрал Македонија за концерт затоа што има македонско потекло.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
40
Поени од реакции
2
љубоморни!? пих.. глупости
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Пишуваше на најавниот спот на ТВ дека концертот е преместен во Колосеум. Поофицијално од тоа, здравје...

Него од кај Тиесто македонско потекло?
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Ejjj abe sega kade e ? Coloseum ili Metropolis? Ja treba da idam a neznam kade.....
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
epa aj ubavo da si pominat tie so ke idat :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom