The Walking Dead

Член од
28 март 2006
Мислења
17.706
Поени од реакции
12.126
По календарот за нас во МК (Фокс мислам беше) и по торенти треба да е утре, понеделник. @AL.
Моја грешка што нејасно се изразив за датумите и што пренесов датум и од episodecalendar Amc.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Дајте страница кај што ги гледате епизодите од Сезона 6 ?
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
703
Поени од реакции
999
Чудна епизода ама не беше лоша, имаше некој интересни моменти и новиот лик изгледа интересно :cool:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не беше интересна,али ај се крепи. Не дека немаше јаки моменти али малце беа.
 
B

beaverknight

Гостин
Мене ептен ми се допадна десетава епизода, не мора да биде action-packed за да биде добра епизодата.
Тој новиот лик ( тако звани Исус ) е доста мистериозен и мислам дека има потенцијал, иначе сите шо биле у врска со Рик на крај умирале, не би сакал да се деси истото со Мишон, еден од поомилените ликови ми е.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.515
Поени од реакции
33.686
Мене ептен ми се допадна десетава епизода, не мора да биде action-packed за да биде добра епизодата.
Тој новиот лик ( тако звани Исус ) е доста мистериозен и мислам дека има потенцијал, иначе сите шо биле у врска со Рик на крај умирале, не би сакал да се деси истото со Мишон, еден од поомилените ликови ми е.
Site nekoi bledi likovi bea so Rick, bas sea koa se desi Mishon mi tekna deka mu fali nekoja badass pokraj nego.
Mi odgovaraat. :X3:

Jesus ke bide fun. But where the fucks my Negan?! :mad:
 
B

beaverknight

Гостин
Site nekoi bledi likovi bea so Rick, bas sea koa se desi Mishon mi tekna deka mu fali nekoja badass pokraj nego.
Mi odgovaraat. :X3:

Jesus ke bide fun. But where the fucks my Negan?! :mad:
И ја истото се прашуем.
Некако највеќе сум хајпнат за оваа сезона, ваљда ради Неган и стварите што ги имам слушано за него како подобра верзија од Гувернерот.
Иначе топ си се Рик и Мишон, се слагам, ко еурокремче :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.760
Поени од реакции
24.454
Јас се надевам дека Исус не е дел од екипата на Неган. Кое жилаво копиле, ме пресмеа.
И колку и да се трудам да не влегувам во темава додека не ја изгледам последната епизода, Америте на фб ме напаѓаат со спојлери, мамата! :( Така да видов дека Мишон и Рик ќе се скљафтаат.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ние дури дознавме и кој ќе го глуми... Врти наназад по темава, не ме нервирај! :D
Богами,некогаш многу сум изгубен. :D Се нервирам на тел од тапаталк,кога и да влезам 5 страни се испишани,се нервирам плус иритирачки ми е да листам од тел...затоа лаптопот е чаре,нит мислење ќе испуштам нит ништо. :D
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
еј колку глупо ова со рик и мишон многу лоша спојка за пар и колку глупо се лапаа некако беај. Иначе ко селска курва стана Рик,ги врти пичките.Али овој од кај искочи бе исусов живите да му ги ебам ахаххаха
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Конечно interracial sex :D

Иначе јак лик е Исус, делува ко топ адиција на составот што го имаме, прилично уникатен лик што ич не се дава лесно. Нема шанси да е негативец, прејак е направен за така да испадне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom