The Walking Dead

B

beaverknight

Гостин
Кога продолжува серијава? Од вечер? Нема на кикес никакви нови торенти што коментирате овде :D
What do you mean? Скоро недела дена има поминато како е излезена новата епизода, mid season премиерата.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Кога продолжува серијава? Од вечер? Нема на кикес никакви нови торенти што коментирате овде :D
Недела навечер, т.е Понеделник сабајле во 04:00h e премиера во Америка, така да Пон сабајле имаш торенти.

Sent from my 6045I using Tapatalk
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Фала, ја најдов на замунда.
Кикес разочарува нема ниту една добра снимка од новава епизода, а обично таму си пратам.
Касниш, ги тргаат по извесно време, иначе имаше 1080p топ квалитет. Мора брзо да ги симнеш, понеделник или вторник :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.720
Поени од реакции
12.145
Се надевам пак ќе се екипираат. Денес 10ка, за мене утре, the new world:zloo:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
овие што замарате дали има нова епизода, влезете на темава во пет сабајле, I dare ya..
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.597
Поени од реакции
52.426
овие што замарате дали има нова епизода, влезете на темава во пет сабајле, I dare ya..
А и ти не мора одма штом ќе ја изгледаш, да лупаш спојлери во тема. Не гледаат сите во живо на стрим.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Не гледаат сите во живо на стрим.
Ама затоа влегуваат во темата на негледано и после се жалат дека биле спојлерисани because fuck logic.
Не викам дека се во право тие што ја коментираат одма по завршување меѓутоа нема никаква потреба да влегуваш во темава на негледано.
Не е ова како да се дискутира филм па ај да прочитам дали е добар. Или ја пратиш или не ја пратиш серијата.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.597
Поени од реакции
52.426
Ама затоа влегуваат во темата на негледано и после се жалат дека биле спојлерисани because fuck logic.
Не викам дека се во право тие што ја коментираат одма по завршување меѓутоа нема никаква потреба да влегуваш во темава на негледано.
Не е ова како да се дискутира филм па ај да прочитам дали е добар. Или ја пратиш или не ја пратиш серијата.
Да де, ама јас на него му искоментирав затоа што имам приметено дека ги гледа на стрим одма епизодите од сите серии и не пишува впечатоци него најголемиот спојлер одма го лупа во една реченица. И во 4-5 сабајле ќе влезеш, уште нема ни торенти асални, и одма дознаваш што се случило во епизодата.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
овие што замарате дали има нова епизода, влезете на темава во пет сабајле, I dare ya..
Јас не замарав,за нови епизоди,него набрзина ги прочитав последните мислења и донесов погрешен заклучок,и затоа прашав дали има нова епизода. (комотно ќе си отворам ќе си видам кога е следната,прашав без да проверам сам,ме мрзи)

Серијава ја гледам уште од првата епизода,и новите ги гледам истиот ден кога излегуваат,или најкасно ден или два.

На темава ретко сум активен,серијава ми е број 1,ниту GoT не ме импресионира волку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom