Terranova - плата?

Член од
24 ноември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
7
Дали некој знае колку се платени продавачките во тераа нова?
 
Член од
1 ноември 2012
Мислења
100
Поени од реакции
103
10 500 + процент. А услов за процент е да се фати месечен таргет од 4 милиона денари или ти индвидуално да напраиш 400 000 денари минимум како продавач. Така да на процентот не се надај
 
M

Mussolini

Гостин
Дали некој знае колку се платени продавачките во тераа нова?
ок, уште колку теми ке отвореш за да питеш дека колкава е платата?
Плата во Алфа Електроникс


Водител на продажба - бренд продавач


Работа во кабелски оператори?


Пракси по банки - корисни за вработување или не?


Плати во Енмон?


сите тие теми се од тебе и у сите питаш колкава е платата. мене ми иде да се запитам: тебе работе ти се и шо уствари ти се работе? имаш некоја идеа нешто оформено шо сакаш да работеш или не?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Во магацин ако работи реди роба мести аларми колку плата има за таа позиција во Теранова?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Изгледа е црногорец и мрзлив што нејќе да работи,а само си одмара од спиење и потоа кој-колку плата имаат :pos:
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Moze li nekako vo Vero,Jumbo da se najde rabota ? i kolkava e platata tamu ?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Moze li nekako vo Vero,Jumbo da se najde rabota ? i kolkava e platata tamu ?
Магацин/редење роба на сталажи 8.600

Каса околу (не сум сигурен) 9.400

Имам другар ми работи таму па тој ми има кажано, не ми се туку така лупнати.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Магацин/редење роба на сталажи 8.600

Каса околу (не сум сигурен) 9.400

Имам другар ми работи таму па тој ми има кажано, не ми се туку така лупнати.
+800 денари ради тоа што е на "одговорна позиција"?
Ах, мојата прекрасна Македонија...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
+800 денари ради тоа што е на "одговорна позиција"?
Ах, мојата прекрасна Македонија...
Абе мизерија, што да кажам.
Дечково е во магацин, секој Петок и Вторник им доаѓа роба се кршат од работа. Сеа ми кажа демек после отварањето на Карфур им паднала посетеноста и можеби не работат баш со 100% ама пак, не е заебанција. Плус идат до паркинг, собираат колички, ги редат во маркет. Редат чат пат и производи, ако нема роба за местење во магацин.

Касиеркиве дека работат со пари, баш како што кажа демек поодговорна работа па зимаат повеќе пари мада од тоа што го разбрав дека и нив ги кратат за мањакот па у принцип им излага на крај на месец помала од таа што ја зимаат и магационериве.

ми-зе-ри-ја
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
7
ок, уште колку теми ке отвореш за да питеш дека колкава е платата?
Плата во Алфа Електроникс


Водител на продажба - бренд продавач


Работа во кабелски оператори?


Пракси по банки - корисни за вработување или не?


Плати во Енмон?


сите тие теми се од тебе и у сите питаш колкава е платата. мене ми иде да се запитам: тебе работе ти се и шо уствари ти се работе? имаш некоја идеа нешто оформено шо сакаш да работеш или не?

Другар ни самиот не си имав толку внимание обрнато на што сум пишувал по форуми ама ти благодарам што ти се заинтересира толку значи ептен немаш што друго да правиш со времето :) Жално во секој случај , сепак ова е слободна земја и слободен форум за секој да праша што сака и да каже свое мислење никој досега не ми имаше кажано дека постои ограничување добро е што има дежурен полицаец на кајгана што има толку време во животот да прати кој што како и кога . Те поздравувам и ти посакувам убав и исполнет живот да не губиш вака скапоцено време ....
 
S

Sinisa123

Гостин
Абе мизерија, што да кажам.
Дечково е во магацин, секој Петок и Вторник им доаѓа роба се кршат од работа. Сеа ми кажа демек после отварањето на Карфур им паднала посетеноста и можеби не работат баш со 100% ама пак, не е заебанција. Плус идат до паркинг, собираат колички, ги редат во маркет. Редат чат пат и производи, ако нема роба за местење во магацин.

Касиеркиве дека работат со пари, баш како што кажа демек поодговорна работа па зимаат повеќе пари мада од тоа што го разбрав дека и нив ги кратат за мањакот па у принцип им излага на крај на месец помала од таа што ја зимаат и магационериве.

ми-зе-ри-ја

Ako mislesh za Vero Taftalidze najmizerni se. Em mnogu rabota ima i em mnogu dignati shefovi na frizideri osobeno Igor Temelkovski sto e glaven shef toj e prav snob ima vo Vero Taftalidze isto taka i dignati menadzeri. Ja znam Silvana sto e glaven menadzer vo Vero Taftalidze taa e prav gavol ne mozesh so nejze da se razberesh ni so dobro nitu so loso taa e bolna. Sepak ima nekoi fini decki vo vero taftalidze sto rabotat i sto se dobro. Inaku rabotev vo vero taftalidze i fala mu na boga sto ne rabotam vishe.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
150 evra mizerija ama vazno koga ke gi prasaat kade rabotat eee vo vero i toa 24/7 :D


Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
255
Поени од реакции
237
да им се посерам на сите тие новопечени богаташи кои на мака на работникот праваат тешки пари, а кога ги прашуваат како иде работа одма ти ваѓа муабети дека криза било.. ако е криза затварај продавници и онака општеството ниту едно фајде нема од вас.. трговции
 

Kajgana Shop

На врв Bottom