Teтово

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Да не прашувам кои биле напаѓачите, а кои нападнатите.... нели?


ГИ ПРЕТЕПАЛЕ ДОДЕКА ИГРАЛЕ КОШАРКА ВО ШКОЛСКИ ДВОР ВО ТЕТОВО

Три лица што спортувале во дворот на тетовското основно училиште "Андреја Савески - Кикиш", биле нападнати и натепани од поголема група која, преку оштетената метална ограда, влегла во дворот.

Според СВР Тетово, напаѓачите, откако влегле во школскиот двор, без повод и причина, се нафрлиле врз А.Б. (26), кој играл фудбал и врз двајца малолетници од 15 и 16 години, ученици во ова училиште, кои тогаш во училишниот двор играле кошарка. Групата напаѓачи, која броела десетина лица и во која сите биле малолетници, удирајќи ги со клоци и тупаници по главите и по телата, на трите лица им нанеле видливи повреди, а потоа избегале од местото.
Полицијата веќе располага со потврдени сознанија кој сè учествувал во физичкиот напад. Во текот на вчерашниот ден групата, која ја сочинувале ученици од основното училиште "Братство Миѓени" од Тетово, во присуство на нивните родители и на претставници од Центарот за социјална работа, биле повикани на разговор, по што ќе следуваат соодветни поднесоци.



Разбојници во црквата „Св. Богородица“ испишале графити



На 17.03.2015 година околу 13,30 часот во с.Милетино, тетовско, во црквата „Св.Богородица“, од страна на непознати лица со црвен спреј на ѕидот од црквата биле испишани графити на англиски јазик како и цртежи со недолична содржина.
http://setaliste.com.mk/top-vesti/makedonija/разбојници-во-црквата-св-богородица/


офанзива а?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
Добро што е со времево ? Врне снег ко да ни доаѓа сега зима а не пролет.

Не знам како е во други градови ама во Тетово е катастрофа со времево.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Добро што е со времево ? Врне снег ко да ни доаѓа сега зима а не пролет.

Не знам како е во други градови ама во Тетово е катастрофа со времево.
У Скопје идеме со кратки ракави. Сега почна и водениот парк да работи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Класична такозвана мафијашка пресметка,едниот ранет е син му на Тачи,другиот е внук на Кено од Порој
http://vecer.mk/makedonija/zhalen-petok-vo-tetovo-shest-raneti-eden-vekje-pochinal
Убаво си кажа Тачи - до смрт ќе му го пуши на Мијалков. Овоа изглеа некоја таква ситуација била.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
А добро овие ранетиве и убиениот поврзани се со расправијата, у смисла се знаеле со напаѓачот, или тој пукал по слободен избор сегде низ кафичот?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Ova so helikopterite i policijata da.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Ми се јави вчера еден колега од Скопје, и таков испозбунет: абе брат, ова таму хелихоптери, пушки терористи, ранети ...
Му се изнасмеав и му спуштив телефон :pos:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ова врска нема само ширење дезинформации човече
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Кажете ми, кај има банкомати од НЛБ во Тетово? Два знам дека има веднаш до банката спроти пошта, еден кај Промес месарата кај пазар, а останатите?
Сајтот на НЛБ ми ги дава уште овие две места:
Клинички Центар, Тетово, ул.29 Ноември 16 Lat:42,005525 Lon:20,970042
Тобако Теа, Илинденска бр.226 -Тетово; Lat:42,014342 Lon:20,971737

Али Google Maps не ми помага. Океј, Клинички центар ама каде поточно?
А другата локација кога ќе ја внесам во Google Maps не ми дава Илинденска туку Иво Рибар Лола.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Кажете ми, кај има банкомати од НЛБ во Тетово? Два знам дека има веднаш до банката спроти пошта, еден кај Промес месарата кај пазар, а останатите?
Сајтот на НЛБ ми ги дава уште овие две места:
Клинички Центар, Тетово, ул.29 Ноември 16 Lat:42,005525 Lon:20,970042
Тобако Теа, Илинденска бр.226 -Тетово; Lat:42,014342 Lon:20,971737

Али Google Maps не ми помага. Океј, Клинички центар ама каде поточно?
А другата локација кога ќе ја внесам во Google Maps не ми дава Илинденска туку Иво Рибар Лола.
I taa kaj mesarata kaj pazar ne raboti(se) do pred nekoe vreme. Za drugi mislam deka nema. Pred neko vreme barav nemase samo kaj glavnata karsi posta
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Има у болница до влезот за интерно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom