t.A.T.u. - легендарни и неповторливи

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
t.A.T.u. - 200 Km/h In The Wrong Lane (10th Anniversary Edition) ќе излезе на 12 ноември 2012, вклучувајќи ја никогаш не објавената песна A Simple Motion. Уште една причина да го чекаме 12 ноември, покрај Born To Die: The Paradise Edition :love:

 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Иако девојките не можат да се пофалат со некои гласовни способности, сепак направија песни кои и ден денес се слушаат (бар луѓе што бараат депресивни песни како мене) :)
Беше и остана, мој личен хит Not gonna get us, (јас и моите луди љубови), а ми се допаѓа и All about us.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Нити се легендарни, нити се еден од најдобрите поп бендови.
Тату беа "one hit wonder" а ти си еден од ретките изгубени души што продолжил да им ја следи кариерата и навистина ми е жал за тоа.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
За легендарност треба еден вид константност. Пример во наредниов ден со сигурност биле објавувани во огромен број песните на Пинк Флојд ширум светот. Од друга страна сигурен сум дека тоа не е случај со Т.А.Т.У.
Воедно многу се слечени за да бидат легенди, легендите со облека се .
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
People create the legends. Those who think that the legends are actually real are to be pitied.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Штета што девојкиве се изгубија, инаку ги оставија најголемите хитови кои ме потсеќаат на едно време исполнето со многу емоции и доживувања:)

Песната која со години се слуша...:)

 
Член од
25 јануари 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Така си мислите дека не беа врв, тој што не ги слушал појма нема, и не ги следел како ќе знае што се дешава и дали се популарни низ светот,затоа затнете муцките, и добро бе, само тие песни ли им ги знаете, а каде се - prosti dvizhenya, loves me not, show me love, 30 minutes, stars,....ima i mn drugi ....
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Spektakl!
[DOUBLEPOST=1425140801][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom