Skazi @ Skopje Fair - 12.09.2009

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
да знаев дека оволку членови на кајгана ке одат ке се дог. за заедно и онака не познаам никој нови луге баш убаво ке ми доат ама ај ојде јас офф битно утре одеме и тоа е тоа
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
line up ке има од некој по официјален чоек на форумов или ке мора да му веруваме на FromSunWithLove (no offence dude)
Тој што напиша Fromsunwithlove ќе биде и мене ми стигна таква порака на фејсбук од Навигатор:smir:
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Da si mi zdrav i ziv be aleksandarreal,ama sto ke pravis...TRESLA SE GORA,RODIO SE MIS!Ili po naski CULA ZABA,KONJ SE POTKOVUVAL,PA DIGNALA I ONA NOGATA!!!Letame vecer site na 2 RIVERS da se iznameracime na SYNESTHESIA.Ke se iskinam od ples!

:oeoeoe:
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Da si mi zdrav i ziv be aleksandarreal,ama sto ke pravis...TRESLA SE GORA,RODIO SE MIS!Ili po naski CULA ZABA,KONJ SE POTKOVUVAL,PA DIGNALA I ONA NOGATA!!!Letame vecer site na 2 RIVERS da se iznameracime na SYNESTHESIA.Ke se iskinam od ples!

:oeoeoe:
изглеа голем фраер си а или фејкер :toe::helou:
 

RainMaker

Д Хантр
Член од
21 август 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
Ауууууууууу....јако беше, све ме боли:vozbud:
ај сеа идам да спијам:smir:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
пооо ушар прејак вредеше од Битола да се дојди се пореметив само презеско беше се сварив ама нема врска многу јак Скази. ОД двај сега чекам да дојде 9 сатот и да си заминам од ова Скопјето. Поздрав до сите што беа таму
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Лудо и незаборавно!!! Топ журче!
Мислам со оглед на тоа што сеа се прибрав и не планирам да спијам сеуште значи стварно топ си поминав.. Само да траеше уште.. и уште малце..
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Мноооооогу јакооо, цел бев вода, немаше ништо суво на мене, дури ни гаќите :pos: 3:45 беше кога го напуштив скопскиот саем, неможев повеќе да издржам, зашто од 2 саат негде(крајот на Navigator) и цел настап на Скази неможев да престанам да скокам, и така фино си се испотив уууубаво и се беше топ. :)
Само една забелешка, мноооогу пијани и издрогирани имаше.
85% - издрогирани
5% - пијани
10% - нормални, во кои спаѓам и јас.

Се на се, топ журка.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Леле журкава беше партали. Live сетот им беше ФЕНОМЕНАЛЕН!!! :vozbud:. Ја одкорнаа публиката со убиствени траки. DJ сетот можеше да биде и малце подобар, али и без тоа беше екстра. 3та хала беше FULL како и обично, што овојпат беше лошо бидејќи внатре беше потопло и од сауна. Се палеше џоинт на секои 5 минути :baeh:. Јас седев до 4.50 па ме интересира до колку саат беше журкава?
PS: зошто Скази почнаа во 2 ипол? Нели требаше од 1 ипол да почнат според Line-Up от што го кажавте :toe:.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Според првиве коментари што ги прочитав ми стана криво што не дојдов! Ајде некој уште подетално да објасни како што беше?:)
 

RainMaker

Д Хантр
Член од
21 август 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
Редоследот беше Бушава азбука, Навигатор и конечно околу 2:00-2:30 Скази.
Јас лично се скинав од играње, бев ко бањата (у буквална смисла), и све живо ме болеше, околу 4:00 излеговме, нз ваљда до тогаш траеше:toe:
А наредната година одиме пак:wink:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Ненормално !

Со друштво дојдовме во десет саат, како најголеми будали, веднаш се фрливме на играње, прво бушава азбука не отвори, потоа навигатор не умре, до два ипол некаде беше он, така да веќе и немавме сила за играње, Скази се избаци на сцена и со лајв сетот не расшупчи, до 4 саат како ненормални скокавме со последната сила што ја имавме, пет саат дома во шес заспивам и ме будат како забегани моиве во 12.. -_-

Се на се, одличен провод ! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom