Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.013
Поени од реакции
6.040
Тевез :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Нема га Пирло,али овој е тука.
 
С

СаШеНкО

Гостин
Колку само немаше фаул, Артуро Ди Каприо :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.973
Поени од реакции
84.443
ДОБРО БЕ ЈУВЕ ДО КОГА ЌЕ ТЕПАТЕ СО СУДИИ БЕ ! ШТО Е ОВА БЕ ! СО ЦРВЕНИ ! УШТЕ И ПЕНАЛ ДА НЕ ВИ ТРЕБА ?!?!? ПРИ ГОЛОТ ЕДЕН ИГРАЧ БЕШЕ У ОФСАЈД АЛИ АЈ НЕ Е БИТНО ТОА, БИТНО НЕМАШЕ ЦРВЕН ЗА РОМА !!!


се заебавам не ја ни глеам утакмицава видов рома добиле црвен па онака..хехе
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Колку само немаше фаул, Артуро Ди Каприо :pos:
Мислам дека имаше контакт, минимален ама доволен.
Не ми се верува дека некој може у таков налет у даден момент у дадено време сам да падне и да се истреска као пијандура у ендек.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ладна мартовска вечер, Јувентус уште еднаш успешно, качен на крилјата на победата нерешеното, одлучноста, носен од ветерот на храброста, силата, љубовта, попратен со насмевка од среќата, аплаузот на борбеноста и одушевеноста на големците, прелета преку главниот град на Италија.

Слабата, измоштена, крвава, несреќна и немоќна волчица не успеа да ги сопре хероите, борците, револуционерите кои како торнадо поминаја низ нејзиниот дом, чудејќи се што бара пред самиот врв на италијанската фудбалска планина.

"Како ли залетала ваму" се запраша младиот господин Падоин.
"Се надевам ќе си го најде домот, во подножјето, во сенката на планината"- со мала натаженост гласно размислуваше, мудрецот Буфон, знаејќи каде навистина припаѓа кутрата волчица.

Се надеваме дека догодина таа ќе си го најде домот, и нема да смета и да трпи тешки удари од страна на царевите и нема да и се случуваат "неправди" кои таа мисли дека се режисирани од судиските богови.

На полувреме го пишев.:свиркам:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.013
Поени од реакции
6.040
Контакт имаше, но не беше оној намерен за фаул мислам. Двајцата трчаа во одредена насока и им се пресекоа патишка, но бидејќи Видал беше понапред, овој го закачи и првиов падна.

Не ми се свиѓа резултатов, најмногу поради тоа што Рома ништо не направи и даде гол со играч мање.
Подобро Јувентус да напнеа, отколку што пуштија да бидат напнати. И вака, и така се трошеа.Требаше или да напнат, или игра да смират, а не - горенаведеното.
Недопустливо ми е да се прими гол со играч мање, кој сака нека е противник, без разлика то во случајов беше прекин и немаше некоја си улога дали некој е со играч повеќе или помалце.


п.с. Не доби Видал жолт пред овој во 85-та? Ми се причини дека доби(освен ако не сум го смешал), а и коментаторов рече

Досвидања Видал, спокојное ночи
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.199
Поени од реакции
3.194
Контакт имаше, но не беше оној намерен за фаул мислам. Двајцата трчаа во одредена насока и им се пресекоа патишка, но бидејќи Видал беше понапред, овој го закачи и првиов падна.

Не ми се свиѓа резултатов, најмногу поради тоа што Рома ништо не направи и даде гол со играч мање.
Подобро Јувентус да напнеа, отколку што пуштија да бидат напнати. И вака, и така се трошеа.Требаше или да напнат, или игра да смират, а не - горенаведеното.
Недопустливо ми е да се прими гол со играч мање, кој сака нека е противник, без разлика то во случајов беше прекин и немаше некоја си улога дали некој е со играч повеќе или помалце.


п.с. Не доби Видал жолт пред овој во 85-та? Ми се причини дека доби(освен ако не сум го смешал), а и коментаторов рече
I ja mislim deka mu dade vtor zolt ,avtomatski crven neli ?:cautious: ah kjerata pak ja naredivte :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.013
Поени од реакции
6.040
I ja mislim deka mu dade vtor zolt ,avtomatski crven neli ?:cautious: ah kjerata pak ja naredivte :)

Ви ја пуштивме? :D

Ќе чекам да ја стаам, мора да се провери таа ситуаија.




Ако немал, сум го смешал. Може изреагирал за жолт картон за друг играч.
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.060
Поени од реакции
17.761
Немаше добиено Видал жолт бе, што зборувате.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Знаев дека Григор Прличев е фан на Јувентус,не за џабе турците го осудија и измачуваа:icon_lol:..
more like Човек кој што се качува по дрво, онда ги симиња гнездата од птиците, се симиња доле и онда ја гази тревата.:icon_mrgr:

akskd..jpg
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Вечер таа распашана банда од Северот, тим во кој не тече чиста италијанска крв, туку е измешан со англо-германска,клуб кој стана срам за Италија, воедно и причина за сегашното ни никакво првенство, тим со криминално досие во очите на целиот фудбалски свет,вечер ќе добие три комада од гордоста на Југот и се она што е чистокрвно италиканско, клубот со скромни пехари во својата витрина, но чиста душа, гордоста на Рим, Рома!!

:pipi:
:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom