Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Штета не свирнаа едно пеналче за Сасуоло и Берарди да се запишеше на листата на стрелци против неверојатната одбрана на Интер :noze:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Па не свирна дека спие судијата, имаше еден пенал тука, дали по стартот дали кога ја фати со рака, да сакаше можеше комотно да свирне еден.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Штета не свирнаа едно пеналче за Сасуоло и Берарди да се запишеше на листата на стрелци против неверојатната одбрана на Интер :noze:
Игра најдобриот одбранбен играч во Италија, Видиќ? :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Па не свирна дека спие судијата, имаше еден пенал тука, дали по стартот дали кога ја фати со рака, да сакаше можеше комотно да свирне еден.
Првата ситуација беше за пенал, втората не затоа што не гледаше играчот на Интер во топката и премногу беа блиску со Сансоне чинам. Ненамерно му чукна во раката.[DOUBLEPOST=1422793512][/DOUBLEPOST]
Игра најдобриот одбранбен играч во Италија, Видиќ? :D
Во неверојатно партнерство со Ранокија :cool:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Ne e los vidic.Sea ako go sporeduvame so bonuci/barzagli normalno deka e smesen...
Озбилно не е толку лош Видич, се зафркавам јас малку заради дискусијата која се разви овде кога тој пристигна и кога направи неколку индивидуални грешки. Ама затоа Ранокија уште одамна кажував дека е тешко дрво и дека целосно е изгубен во просторот на дефанзивата. Па и капитен е од горе...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
Озбилно не е толку лош Видич, се зафркавам јас малку заради дискусијата која се разви овде кога тој пристигна и кога направи неколку индивидуални грешки. Ама затоа Ранокија уште одамна кажував дека е тешко дрво и дека целосно е изгубен во просторот на дефанзивата. Па и капитен е од горе...
U momentot koga Ranokija go izbraa za kapiten,Inter kako klub i oficijalno kapitulirase!Koj mu kazal so fudbal da se zanimava,pokolenija da mu trpat!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Најбоље 10 минути. Жустро страна, ж'ти, црвени :vozbud:

На Манчини смешно му е? :icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
каква промашена формација тера Интер, тоа е смешно.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.219
Колку се мртви овие Интер ја па уште ќе станував сабајле сингл да ги играм :facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom