Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
^Исто како со Емполи шо лапнавме.:нинџ:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Море убаво вика овој Раиола да си се споиме со комшивкиве одма и оваа сезона ќе се опраиме наеднаш сме прво место со 52 бода освојуваме титула у лето пола и поише играчи се продаваат зиаме нови Бејл, Роналдо башка иаме двајца трењери може и да ги шутнеме ги зимаме Гвардиола и Симеоне и идеме на ЛШ :roker:,
na marli nema da mu smeta ova u sekoj slucaj, on odamna veke se pripoi kon nas i znaese deka eden den ke pocnat ovie muabeti, se e toa dokumenitrano, klasicen navivacki tetovski hipster.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Абе кога завршува купот на афрички нации? Рома без Жервињо немаат три чисти, колку порано се врати, толку порано ќе почнат бодови да собираат.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
8ми се игра финалето најдоцна до тогаш , може и порано .[DOUBLEPOST=1422639960][/DOUBLEPOST]
Абе кога завршува купот на афрички нации? Рома без Жервињо немаат три чисти, колку порано се врати, толку порано ќе почнат бодови да собираат.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Italijanski predsednik Đorđo Napolitano zbog zdravstvenih problema napušta to mesto, a predlozi za njegovog naslednika u Parlamentu te zemlje začudili su mnoge! Pet senatora i poslanika u tamošnjoj skupštini kao svog kandidata naveli su legendu Rome Frančeska Totija!Međutim, s obzirom na to da je Princ Rima pre nekoliko meseci napunio 38 godina, predsednica donjeg doma italijanskog Parlamenta Laura Boldrini nije pročitala njegovo ime, jer je po tamošnjem zakonu potrebno da potencijalni predsednik ima najmanje 50 godina.

Legenda Rome ima svoje fanove i među političarima!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.655
Поени од реакции
13.156
Јувенташи ќе го враќате Матри а :icon_lol:
Па добро, ова е само уште посмешно за Милан. Дадоа 12 милиони (т.е. даваат на неколку рати) кога го купија од Јуве, а кога отиде во Џенова продолжи Милан да му дава поголемиот дел од платата, веројатно и сега во Јуве ќе биде исто.

Го купија од Јуве, а сега го плаќаат да игра за Јуве. :pos:
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па добро, ова е само уште посмешно за Милан. Дадоа 12 милиони (т.е. даваат на неколку рати( кога го купија од Јуве, а кога отиде во Џенова продолжи Милан да му дава поголемиот дел од платата, веројатно и сега во Јуве ќе биде исто.

Го купија од Јуве, а сега го плаќаат да игра за Јуве. :pos:
Нека го плаќаат само да не го гледам кај нас. Во поголем минус ќе беа ако му ја даваа целата плата, вака помалку е смешно.
Со Џенова ќе си ги вратат тие 1 мил, ете им го Антонели на позајмица. Инаку платата му ја даваа и кога беше во Фиорентина. :D
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
треба модераторите да ја попрат анкетата, Рома ја имат забораено :kafence:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom