Serie A 2013/14

Кој ќе го освои скудетото во сезоната 2013/14?


  • Вкупно гласачи
    367
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.756
На заебанција го сфативте повеќето па затоа ќе одиме со класичното прашање кој ќе биде шампион и сите среќни и задоволни. Може после тоа во темата да ги развиеме другите дискусии.

Така да сега се чека само новиот распоред и може оваа тема да оди во историја.
 
C

Castiel

Гостин
На заебанција го сфативте повеќето па затоа ќе одиме со класичното прашање кој ќе биде шампион и сите среќни и задоволни. Може после тоа во темата да ги развиеме другите дискусии.

Така да сега се чека само новиот распоред и може оваа тема да оди во историја.
мислам дека утре е ждрепката па така да утре вечер ако имаш време отворија темата...а за дискусии знаеш колку траат :D
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.795
Па шалата за периферијата е да се знае кој е вистинскиот чистокрвен тим на Рим, без разлика што Лацио функционира од порано, не е тој клуб правиот клуб на Рим:)
А по кој пат вистинскиот тим стигнал до Рим? ;)

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
А по кој пат вистинскиот тим стигнал до Рим? ;)


хаха :pos:

@Padroni di Roma гледаш за што ти зборувам, што треба сега јас да се лутам и да кажам дека попатетична работа од оваа на твојот колега Смерт не сум слушнал? :icon_mrgr:

Али шала на страна ова со корополи нема врска:D
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Новиот газда на Сампдорија, најверојатно ќе ја тргни поддршката на Тавекио после расистичките изјави, и ќе се придружи на Рома и Јувентус за Албертини. Се најавува дека и други Претседатели на клубови разгледуваат таква опција но ништо не е дефинитивно. Само Лотито од Лацио даде јасна поддршка на Тавекио, бранејќи го за изјавата.

Да се надеваме дека сепак има надеж за Италијанскиот фудбал.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Новиот газда на Сампдорија, најверојатно ќе ја тргни поддршката на Тавекио после расистичките изјави, и ќе се придружи на Рома и Јувентус за Албертини. Се најавува дека и други Претседатели на клубови разгледуваат таква опција но ништо не е дефинитивно. Само Лотито од Лацио даде јасна поддршка на Тавекио, бранејќи го за изјавата.

Да се надеваме дека сепак има надеж за Италијанскиот фудбал.
Покрај Лотито и Берлускони навива за истиот, Ањели и Палота во целосно се против
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Покрај Лотито и Берлускони навива за истиот, Ањели и Палота во целосно се против
Берлускони прво беше за Албертини, дури Галијани со Ањели го убедуваа Лотито да го поддржи Албертини.

Сликава е од пред некој ден во ресторант во Милано:





Лотито боранија крка :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Берлускони прво беше за Албертини, дури Галијани со Ањели го убедуваа Лотито да го поддржи Албертини.

Сликава е од пред некој ден во ресторант во Милано:





Лотито боранија крка :)

и кромид:ROFLMAO:
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
хаха :pos:

@Padroni di Roma гледаш за што ти зборувам, што треба сега јас да се лутам и да кажам дека попатетична работа од оваа на твојот колега Смерт не сум слушнал? :icon_mrgr:

Али шала на страна ова со корополи нема врска:D
Ајде сега јас се лутам, само реков дека не ми е на место таква шала каде се навредува одредена група на луѓе.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.352
Берлускони прво беше за Албертини, дури Галијани со Ањели го убедуваа Лотито да го поддржи Албертини.

Сликава е од пред некој ден во ресторант во Милано:

Сите сте се форкусирале на Боранијата а Галиани изгледа како е дроп :D
 
C

Castiel

Гостин
Берлускони прво беше за Албертини, дури Галијани со Ањели го убедуваа Лотито да го поддржи Албертини.

Сликава е од пред некој ден во ресторант во Милано:





Лотито боранија крка :)
Ја наместиле цела лига тука гарант :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom