Serie A 2013/14

Кој ќе го освои скудетото во сезоната 2013/14?


  • Вкупно гласачи
    367
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Тврдам дека ако се најдеш во слична ситуација исто ќе размислуваш.

Или по претпоставка Рома ако бега 8 бода на 5 кола до крајот ти ќе славиш веќе Скудето?

Не ми се верува...

Па Јувентус има појак состав од Рома, да е Рома на местото на Јувентус сега можеби исто би размислувал(бидејќи Јуве има солидни замени за разлика од Рома(едноставно покомплетен состав), но овој Јувентус во ваква положба(лесни натпревари, а Рома потешки) како што е сега со 8 бода предност на 5 кола до крајот не би ме засегал и секако би славел титула ... италијански тренери и тимви секогаш одат на сигурно, огромни тактичари се, некогаш тоа ги чини многу, но некогаш им се исплаќа со освоена титула барем во едно натпреварување
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас не знам што се замара Мондонико, големи се шансите да киксне Рома во Фиренца, ако не во Фиренца тогаш против Милан, а ако не киксне ни на овие 2 тогаш гарантирам дека ќе киксне против Јуве :) Иначе ако Рома киксне а ние тепаме ова коло тогаш милијарда посто го освојуваме првенството.. Што се потресува мондонико ни јас не знам
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Рома нема никакви шанси да освои Јувентус има натпревари со Сасуоло, Аталанта, Каљари и Болоња што тешко да изгубат бодови
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Јас не знам што се замара Мондонико, големи се шансите да киксне Рома во Фиренца, ако не во Фиренца тогаш против Милан, а ако не киксне ни на овие 2 тогаш гарантирам дека ќе киксне против Јуве :) Иначе ако Рома киксне а ние тепаме ова коло тогаш милијарда посто го освојуваме првенството.. Што се потресува мондонико ни јас не знам
Рома како тргнала тешко некаде да киксне, добро е што распоредот ни е поволен нас.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Рома со нас ќе киксне, ќе изиграат нерешено. :P
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ќе кикснат рома уше два пати до крај

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Како сакате сватете ја сликата, коментарите се безвредни.
Тоти и другови за првог разреда.

Стварно недостасува едно такво и кај Тоти, штета што нема никогаш да го дигне тој трофеј..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Може наредна сезона, од кај знаеш?
ај да гледам реално баце, рома нема шанси да освои лш следна сезона, за понатаму да не зборуваме. Гледајќи статистички има шанси рома да освои ЛШ но многу мали, но реално гледано секако тоа е невозможно наредна сезона.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
ај да гледам реално баце, рома нема шанси да освои лш следна сезона, за понатаму да не зборуваме. Гледајќи статистички има шанси рома да освои ЛШ но многу мали, но реално гледано секако тоа е невозможно наредна сезона.
Никогаш не вели никогаш :) Може Жервињо и Дестро ќе бидат во животна форма и ќе ги кинат мрежите низ цела Европа :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom