Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
да и ја тоа видов, толку му била клаузулата. Исто и Денис Прат од Андерлехт е пред трансфер во Севиља, исто офанзивен везњак.
Замбрано од Франкфурт го поврзуваа со Валенсија, ама откако обезбедија опстанок нема ништо, нема ни да има најверојатно.[DOUBLEPOST=1464858096][/DOUBLEPOST]

лани кога Херард Морено отиде во Еспањол мислев он ќе е новиот Тамудо, ама...
Од кај ти паднало на памет овој на топка што се сопка да го споредуваш со Тамудо? :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Играчи од лигата кои се повикани за Копа Америка

Los jugadores convocados son los siguientes:

- Atlético de Madrid (5): Filipe Luis (Brasil), José Giménez (Uruguay), Diego Godín (Uruguay), Augusto Fernández (Argentina), Matías Kranevitter (Argentina).

- Barcelona (5): Claudio Bravo (Chile), Dani Alves (Brasil), Luis Suárez (Uruguay), Javier Mascherano (Argentina), Lionel Messi (Argentina).

- Celta de Vigo (3): Marcelo Díaz (Chile), Pablo Hernández (Chile), Fabián Orellana (Chile).

- Deportivo de La Coruña (1): Celso Borges (Costa Rica).

- Espanyol de Barcelona (2): Oscar Duarte (Costa Rica), Enzo Roco (Chile).

- Getafe (1): Alvaro Pereira (Uruguay).

- Granada (1): Adalberto Peñaranda (Venezuela).

- Málaga CF (3): Guillermo Ochoa (México), Roberto Rosales (Venezuela), Juanpi (Venezuela).

- Real Madrid (2): James Rodríguez (Colombia), Casemiro (Brasil).

- Real Sociedad (1): Diego Reyes (México).

- Sevilla (1): Éver Banega (Argentina).

- Sporting de Gijón (1): Tonny Sanabria (Paraguay).

- Valencia (1): Diego Alves (Brasil).

- Huesca (1): Alexander González (Venezuela).

- Tenerife (1): Dani Hernández (Venezuela).


Традиционално голем број јужноамериканци играат во Шпанија-29.
Интересно е што дури 5 играчи од Венецуела играат во Примера и Сегунда. Плус Малага купи уште еден ЦБ мислам беше. Не знам дали е во составот.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Cavani, Aubameyang y Verratti más Gaitán son las grandes prioridades. Sobre la mesa, el Consejo va a colocar casi 150 millones para refuerzos.

Добра пара, ама тешко ќе биде за Кавани и Верати.

Со новиот договор за ТВ правата, каде што Атлетико е наголем добитник, новиот стадион со 68.000 капацитет(што е многу повеќе од Калдерон) и вложувањата на кинезите во клубот, кои поседуваат 20% од акциите сосема е можно во блиска иднина да ги престигнат каталонците на финансиски план.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Од кај ти паднало на памет овој на топка што се сопка да го споредуваш со Тамудо? :D
па што знам, висина, стил на игра и мене искрено Морено ми се свиѓа ко играч... исто и Тамудо на почетокот на кариерата т.е. од секогаш не бил сметан за некаков талент. Нешто налик Лукас Васкез.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Некое инфо од шпанциве за работава со Eric Baily?? Од тоа што го имам гледано ми оставил одличен впечаток, а некое ваше мислење околу него како поупатени со лигава не ќе е лошо.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Некое инфо од шпанциве за работава со Eric Baily?? Од тоа што го имам гледано ми оставил одличен впечаток, а некое ваше мислење околу него како поупатени со лигава не ќе е лошо.
Добар е, брз, пргав, знае и со топка.. мислам може и на бек да покрие. Знам едно време се пишуваше дека и Барса го следи.
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Не се изнаигра многу многу сезонава. Ќе го лапни Премиер лигата во буквална смисла на зборот. Требаше да остани таму кај што е и да се доисчеличи. Ај да изигра сезонава 50 натпревари ај, ама вака... Нека му е со среќа само.

Кога ќе ми текни на Бејли, прво нешто што помисувам е голов:
:icon_lol:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
На Спорт Клуб 4 има Хихон-Атлетико дечиња, не знам до колку години ама мали се ептен.
Како играат детство им ебам. :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
На Спорт Клуб 4 има Хихон-Атлетико дечиња, не знам до колку години ама мали се ептен.
Како играат детство им ебам. :D
Ај што играат ама и запримети какви услови имаат ..кај нас онаков турнир да се организира на трибина ќе се истепаат родителите и тренерите ќе бидат во константен притисок од разно разни искомплексирани идиоти што дофрлуваат од трибина "стави го синми да игра,за џабе плаќаме пари,ќе се најдиме вград,ќе те избркаат од работа после ова"..и така натаму..затоа не 160-ти туку 300-ти ќе бидиме на ранг листата.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Не се изнаигра многу многу сезонава. Ќе го лапни Премиер лигата во буквална смисла на зборот. Требаше да остани таму кај што е и да се доисчеличи. Ај да изигра сезонава 50 натпревари ај, ама вака... Нека му е со среќа само.

Кога ќе ми текни на Бејли, прво нешто што помисувам е голов:
:icon_lol:
баш напротив, Бејли е тип на играч што повеќе би му одговарала Премиер лигата отколку ЛаЛига.

Имаше и он свои киксови како и Руиз, иако за мене Руиз (флопот од Валенсија) беше број 1 во одбраната на Виљареал и готово па секоја утакмица за Виљареал ја изигра. Кога Мусакио беше здрав играа он и Руиз, Бејли тогаш беше третиот халф во екипата или бек, а кога Мусакио играше за Виљареал ниту еднаш не изгубија во ЛаЛига(фан факт).
Бејли да, има и брзина (за халф) ама ништо специјално, знае да игра и како бек, млад играч, Мурињов тип. Прави глупи жути картони и во 3 утакмици на 2 пожолтува, мислам дека и тренерот Марселињо за ова го има критикувано
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Емери скоро сигурно ќе биде нов тренер на ПСЖ
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Осасуна пак се пласираше во Примера , ти ебам гнасната екипа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom