Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Еспањол во ЛШ :pos::pos: Абе гледајте таму опстанок да изборите бе, 20 пати сте поблиску до сегунда отколку во ЛШ. Со конкуренција како Барселона, Реал, Атлетико, Атлетик, Севиља, Виљареал, стабилна Валенсија.... Еспањол ќе оделе во ЛШ :vozbud::vozbud::vozbud:
Леле шмешнооооо... Како ова да е ново во фудбалот.:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Ќе лупни 100-200 милиони во 2-3 сеони и Севиља, Виљареал и Билбао ќе свират.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ало дечко Малага за 15 секунди не играше полуфунале ЛШ со истиот принцип. Сити од потпросечна екипа стана гигант, Челзи исто.
Во кој свет живееш ти за да паѓаш од смеа на вакви најави.

Фала богу не е ништо сигурно. Треба да имаат предобар спортски директор и тренер, а и да се види дали навистина е спремен газдата да ги исполни ветувањата.
Засега има купено 80 посто од акциите и го намалил долгот на Еспањол за 100М.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.953
Поени од реакции
25.261
Мончи останува сигурно и пронајде замена за Банега во Хановер, Јапонецот Хироши Кијотаке е пред трансфер во Севиља за 6,5 милиони евра. Многу сличен играч на Банега.
 
R

red.devil

Гостин
Леле шмешнооооо... Како ова да е ново во фудбалот.:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Ќе лупни 100-200 милиони во 2-3 сеони и Севиља, Виљареал и Билбао ќе свират.
Не му е смешно. Некои луѓе имаат чуден начин да искажат загриженост. Еспањол ваков никаков ги кака секоја сезона а не па да се засили квалитетно. :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не му е смешно. Некои луѓе имаат чуден начин да искажат загриженост. Еспањол ваков никаков ги кака секоја сезона а не па да се засили квалитетно. :D
Kaмо така да беше. Две реми единствено имаат извлечено во последните 15-тина утакмици, друго све порази им се.

Изгледа боли Tamudazo-то уште :icon_lol:
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Не му е смешно. Некои луѓе имаат чуден начин да искажат загриженост. Еспањол ваков никаков ги кака секоја сезона а не па да се засили квалитетно. :D
Кога тоа еспањол ги ,,какал" Барса секоја сезона ЖИТИ СЕЕЕЕ... Абе кога ќе сфатите дека не е битно само да лупнеш нешто без врска да немаш ни кој е еспањол, а камо ли па еден играч да знаеш од тимот.

 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.094
Поени од реакции
20.932
Ќе ги замолам единствениот навивач на Атлетико и другар му шо навива за Реал, да ме цитираат кога Еспањол ќе игра во ЛШ.
 
R

red.devil

Гостин
Кога тоа еспањол ги ,,какал" Барса секоја сезона ЖИТИ СЕЕЕЕ... Абе кога ќе сфатите дека не е битно само да лупнеш нешто без врска да немаш ни кој е еспањол, а камо ли па еден играч да знаеш од тимот.

ке
Па ве кака прописно, вас фановите. :D Само кукате овде на форумов и во фан клубот како им посакувате да испаднат. Ама убаво вака кога се палиш. Дури и да не знам ниту еден играч, знам што сорта луѓе има овде што веднаш ќе изреагираат како дечиња на една обична провокација. :D Па уште статистика ми вади бе. :pos:

Иначе, интереснен факт. Кога реков Енрике не е ништо уау од менаџер ми рипна пола фан клуб. Сега само еден. Изгледа на вистината појќе реагираат каталонциве. (y)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.094
Поени од реакции
20.932
Иначе, интереснен факт. Кога реков Енрике не е ништо уау од менаџер ми рипна пола фан клуб. Сега само еден. Изгледа на вистината појќе реагираат каталонциве. (y)
Кој си бе ти државен завод за статистика бе?? :pos::pos:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Па ве кака прописно, вас фановите. :D Само кукате овде на форумов и во фан клубот како им посакувате да испаднат. Ама убаво вака кога се палиш. Дури и да не знам ниту еден играч, знам што сорта луѓе има овде што веднаш ќе изреагираат како дечиња на една обична провокација. :D Па уште статистика ми вади бе. :pos:

Иначе, интереснен факт. Кога реков Енрике не е ништо уау од менаџер ми рипна пола фан клуб. Сега само еден. Изгледа на вистината појќе реагираат каталонциве. (y)
Пази чудо, на вториот најомразен клуб за фановите, му се посакувало да излезе од прва лига.:tapp::tapp:
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ригил тоа, ама го нема, вајда е потресен уште шо не смеат каталонски знамиња да се веат:ROFLMAO:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.094
Поени од реакции
20.932
Пази чудо, на вториот најомразен клуб за фановите, му се посакувало да излезе од прва лига.:tapp::tapp:
Абе кој втор, 5 пати повеќе ги мразам Еспањол отколку Реал :D
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Добро брат истата ситуација беше и со Малага. Ако сака некој богат Кинез Љагостера да игра ЛШ, Љагостера ќе игра. Денеска во фудбалот се се врти околу парите.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Мончи останува сигурно и пронајде замена за Банега во Хановер, Јапонецот Хироши Кијотаке е пред трансфер во Севиља за 6,5 милиони евра. Многу сличен играч на Банега.
да и ја тоа видов, толку му била клаузулата. Исто и Денис Прат од Андерлехт е пред трансфер во Севиља, исто офанзивен везњак.
Замбрано од Франкфурт го поврзуваа со Валенсија, ама откако обезбедија опстанок нема ништо, нема ни да има најверојатно.[DOUBLEPOST=1464858096][/DOUBLEPOST]
Kaмо така да беше. Две реми единствено имаат извлечено во последните 15-тина утакмици, друго све порази им се.

Изгледа боли Tamudazo-то уште :icon_lol:
лани кога Херард Морено отиде во Еспањол мислев он ќе е новиот Тамудо, ама...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom