Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Сега ги изгледав хајлајтсите од Барса, она беше најлошата арбитража на еден судија во последниве 10 години! Дали е можно за некој клуб онакви пенали да судат? Комедија. Се надевам судијава (кој и да беше) ќе добие некоја дебела казна, мада тешко тоа да се случи во Шпанија.
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Екшли, за нас океј се Јувентус, вие си имате нерасчистени сметки со нив...али х3х3 пресмешен си.[DOUBLEPOST=1461515705][/DOUBLEPOST]
Затоа Чоло две победи има против Енрике....јер нема смисла дека Енрике е тренер.
Барса е за нијанса поквалитетен тим, да имаја асален тренер ќе бегаја 10 бода пред Реал и Атлетико.
Глупо е пак да речам ама Енрике нема ни 30% улога за успехот на Барселона, за разлика од Чоло кој е нај заслужен за резултатите. Замислиго овој Енрике со Атлетико, ќе се бореа за квалификации со Виљареал 100% сум сигурен.[DOUBLEPOST=1461519628][/DOUBLEPOST]
Сега ги изгледав хајлајтсите од Барса, она беше најлошата арбитража на еден судија во последниве 10 години! Дали е можно за некој клуб онакви пенали да судат? Комедија. Се надевам судијава (кој и да беше) ќе добие некоја дебела казна, мада тешко тоа да се случи во Шпанија.
Јас не ја гледав утакмицат ни па сакам да гледам хајлајтс зошто немам нерви, го видов само потегот на Нејмар (ненамерно)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Oвој Дамиао кого го поврзуваа со тимови од рангот на Ливерпул, па дури и Реал се споменуваше не може да фати место на клупата на Бетис. За Ван Дер Варт каква фама се крена и највисока плата зема, а кутриот не знам дали повеќе од една утакмица стартуваше.
Катастрофални трансфери со право го избркаа спортскиот директор.
Пепе Мел исто испадна тешка превара. После таа сезона кога завршија во Европа ништо нема покажано. Мерино 100 пати подобра работа врши од него.
Ван дер Варт и минатата сезона во Хамбург беше катастрофа, не знам со кој член тука правев муабет дека ништо нема да подобри во Бетис. Печен е за во САД.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ќе бидат ептен неизвесни последниве три кола, на три фронта јаки битки, за титула, за ЛЕ, за опстанок... Game of LaLiga.
 
P

pepito*

Гостин
Да не знаеш дали Франко муабетите шо траат 3 страни се помсшени или дека ова е харизматично-буљашки потег.
А, пак ако ти текнува еднаш овде се зборуваше кој во кој џеб носи клуч, новчаник и мобилен. Овие муабети се топ.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Барса е за нијанса поквалитетен тим, да имаја асален тренер ќе бегаја 10 бода пред Реал и Атлетико.
Глупо е пак да речам ама Енрике нема ни 30% улога за успехот на Барселона, за разлика од Чоло кој е нај заслужен за резултатите. Замислиго овој Енрике со Атлетико, ќе се бореа за квалификации со Виљареал 100% сум сигурен.[DOUBLEPOST=1461519628][/DOUBLEPOST]
Јас не ја гледав утакмицат ни па сакам да гледам хајлајтс зошто немам нерви, го видов само потегот на Нејмар (ненамерно)
Во право си, глупо е. Уште поглупо е да споредуваш улоги на двајца тренери, сигурен сум дека и Чоло да беше во клупата на Барса ни 30% од успехот на Енрике нема да го имаше. Тоа не значи дека тој е слаб тренер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ван дер Варт и минатата сезона во Хамбург беше катастрофа, не знам со кој член тука правев муабет дека ништо нема да подобри во Бетис. Печен е за во САД.
Во врска е со ракометаркана Полман, тешко дека ќе бега преку Атлантик, ќе се влече низ Европа уште :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја владееш жутава штампа. Дретика доби конкуренција :D
За во ЖРК Вардар ја бркаа оваа, сега глеам зашто ги одби. Замисли го Ван Дер Варт како си купува плафоњерки од Пластичарска :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.488
Таман со Аршавин ке растураат во Вардар
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.991
Чувствувам дека последното коло ќе биде хаос. :D
Иако многумина мислат дека гостувањето кај Бетис е најтежок од 3те преостанати наптревари, јас мислам дека е Бетис е најлесен. Со Еспањол традиционално се мачиме, а со Гранада очекувам да биде најтешко.
Ако во последно коло се влезе со истиот распоред на табелата, можно е во текот на натпреварот Реал да има големи шанси за титула.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.755
Јас не знам кој к*р му било на судијава некни што судеше Барса-Хихон, ама покрај сите спорни ситуации за пеналот кој го досуди на 4-0 резултат после 85та минута треба да му земат лиценца и да му кажат дечко оди суди во еспања терцера дивисион, југоисток, група два.

Ејј на 4-0 суди пенал и исклучува играч без апсолутно никаква причина, таму апсолутно ништо не се случи. Сам си ја сокапа главата, ни на Барса не и требаше тој пенал, ниту пак нему му требаше да го досуди. И другите два беа многу дискутабилни, ама последниов ни на термин во сала кога играме не се свира.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас не знам кој к*р му било на судијава некни што судеше Барса-Хихон, ама покрај сите спорни ситуации за пеналот кој го досуди на 4-0 резултат после 85та минута треба да му земат лиценца и да му кажат дечко оди суди во еспања терцера дивисион, југоисток, група два.

Ејј на 4-0 суди пенал и исклучува играч без апсолутно никаква причина, таму апсолутно ништо не се случи. Сам си ја сокапа главата, ни на Барса не и требаше тој пенал, ниту пак нему му требаше да го досуди. И другите два беа многу дискутабилни, ама последниов ни на термин во сала кога играме не се свира.
Искрено мене натпреварот ми делуваше сумлив ,да свирниш онакви пенали треба да си или тешко ретардиран или пак да е тешка местенка на голови...не верувам дека судија што суди во една од најдобрите лиги во светот да носи онакви бизерни одлуки без разлика што квалитет е..онакви пенали искрено во Велешта не се судат а камоли во професионален фудбал..забележи и резултатот наликува на местенка 1-0 на полувреме,6-0 на крајот...чудна работа
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Нема некоја жалба од страна на Хихон до шпанска федерација или УЕФА?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom