Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.463
Поени од реакции
42.761
Немој да сватиш погрешно ама после толку шпекулации и неуспешни трансфери мислам дека и вие не верувате во ова.
Кои неуспешни трансфери? :) Педро беше повлекување на ЛВГ, сезонава друго што сакавме - земавме. Ваљда не мислиш оти стварно нашите пробувале за Бензема, Робен, Гундоган не одбил и кој знае кој друг. Уствари верувам оти го чекале и Рамос, ако не потпише нов договор да реагираат одма.

Нејмар е само ред на преглупите шпекулации кои се вртат веќе цело лето за Манчестер, не веруваат ни тие што ги пишуваат. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Немој да сватиш погрешно ама после толку шпекулации и неуспешни трансфери мислам дека и вие не верувате во ова.
Ерм, финтата е што ние (поголемиот дел, не децана) не веруваме во ништо што е напишано, освен од двајца новинари. Тоа што клубот не коментира трансфери е одлична стратегија за некој да си лапне нов договор и тоа е тоа. :toe: (да не ме цитира некој сега, за Рамос имаше понуди, за Бејл увек ќе има интерес) ама некој ако со цел ум верува дека Нејмар и остали ќе ја напуштат Барса па и демек не лажеле дека ќе го донесат, тогаш не му се криви ни навивачите ни управата на Манчестер.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.158
Поени од реакции
21.113
Без навреда, ама јас да сум навивач на Јунајтед во овој преоден рок би се чувствувал навредено. Секој играч кој сака неговиот клуб да му понуди нов договор, т.е. да му даде поголема плата, некако се поврзува со Јунајтед.
Прво, Рамос така ги искористи, цело лето се надеваа ќе отиде кај нив и си ја доби посакуваната зголемена плата.
Денеска Бартомеу(прецедникот наш) со изјава дека започнуваат преговори за нов (подобар) договор на Нејмар.
:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Без навреда, ама јас да сум навивач на Јунајтед во овој преоден рок би се чувствувал навредено. Секој играч кој сака неговиот клуб да му понуди нов договор, т.е. да му даде поголема плата, некако се поврзува со Јунајтед.
Прво, Рамос така ги искористи, цело лето се надеваа ќе отиде кај нив и си ја доби посакуваната зголемена плата.
Денеска Бартомеу(прецедникот наш) со изјава дека започнуваат преговори за нов (подобар) договор на Нејмар.
:D
Нема што да се чувствуваме навредено, едноставно политиката на новата управа е да не коментира трансфер цели и тоа е тоа, одлука од горе. Манчестер Јунајтед е тоа, ако фатат да демантираат за секој играч што е поврзан, ќе немаат време да си ги вршат своите работи. На другите може им е интересно или смешно ама ние се навикнавме веќе. Затоа како што кажав, освен 1-2 новинари, другите ништо не знаат затоа што ги секнаа изворите од горните слоеви.
 
H

HoT IcE

Гостин
Гласав за Барселона. Мада мислам дека Атлетико и Реал исто имаат шанси за титула и ќе бидат блиску. Али ипак давам предост на Барселона, нема шанси РМ да освои со дебелото на клупа.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Гласав за Барселона. Мада мислам дека Атлетико и Реал исто имаат шанси за титула и ќе бидат блиску. Али ипак давам предост на Барселона, нема шанси РМ да освои со дебелото на клупа.
Абе ќе освојат шо ти е, Бени има со Валенсија освоено 2 титули плус ЛШ со Ливерпул.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Гласав за Барселона. Мада мислам дека Атлетико и Реал исто имаат шанси за титула и ќе бидат блиску. Али ипак давам предост на Барселона, нема шанси РМ да освои со дебелото на клупа.
Хехе, се исконтрира, или сепак со првово мислеше на Сосиедад :sneaky:
 
H

HoT IcE

Гостин
Хехе, се исконтрира, или сепак со првово мислеше на Сосиедад :sneaky:
Да, глупо се изразив ептен. Сакав да кажам дека Реал би имале шанси за титула да не е дебелово на клупа, пример да останеше Анчелоти или било кој друг да дојдеше ќе ги сметав за конкуренти. Ама пошто го знам Бенитез како диши и што ќе прави низ тек на сезона, 99% сум сигурен дека РМ нема да се шампиони.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.116
Поени од реакции
57.530
Да, глупо се изразив ептен. Сакав да кажам дека Реал би имале шанси за титула да не е дебелово на клупа, пример да останеше Анчелоти или било кој друг да дојдеше ќе ги сметав за конкуренти. Ама пошто го знам Бенитез како диши и што ќе прави низ тек на сезона, 99% сум сигурен дека РМ нема да се шампиони.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Пак грешка се изрази. Сакаше да каже како јаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom