Primera División 2014/15

Млад играч со најголем напредок во досегашниот тек од сезоната:

  • Кастиљехо

    Гласови: 8 21,1%
  • Вието

    Гласови: 26 68,4%
  • Криховјак

    Гласови: 9 23,7%
  • Гаја

    Гласови: 10 26,3%

  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Педерчето уште па почнува да мава.. Годин му ја растурил фризурата изгледа
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Бев сигурен дека Реал ќе тепа со оглед на тоа дека првата Атлетико не направи ништо. Додуша и сега, освен силната одбрана се играше на некои прекини и полуконтри. Втората утакмица Реал ја изигра ужасно, додека Атлети си беа на ниво. Заслужена победа.
Сепак на крај клучни беа инвидуалните грешки на играчите. Атлетико направија помалку и си зедоја титула. Честитки.
Се чека на интересна Ла Лига
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Дефиниција за тим што игра со срце е Атлетико.Со ваков пристап на теренот ќе нема зима за нив.Можеби нема да го повторат она од лани,но ќе бидат тимот кој што ќе сака секој да го избегне и тимот кој што во очите на сите ќе биде гледан со максимален респект.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Кристина нешто нервозна бе, почна да се однесува како девојка во ПМС :icon_lol:
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Не сваќам како го прифаќате фудбалот како игра во која се гледа интерес и се игра за пари а оспорувате ВИСТИНСКИ ФУДБАЛ во кој се игра со срце. ДЕРБИ Е, СЕ РАБОТИ ЗА ПРЕСТИЖ, ГОРДОСТ, ТРОФЕЈ...!

Биле касапи играле валкано со оштри стартови бла бла блаааааааа.......... Па тоа е суштината на фудбалот бре навистина не ве разбирам подобро ви е да гледате тимови како Зенит, ПСЖ, Монако Сити? Или да ги гледате Борусија, Атлетико? Кој добива повеќе почит од ваша страна? Фудбалери како Де Роси, Тоти, Гигс, Џерард или некој продадени души што одат по арапски пари? Дај ви се молам!!! Ако не ви одговара не ни коментирајте! СТРАШНО...:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И Роналдо го прифатил правиот мадридизам во него...кул потег за крај.
Инаку добра утакмица, се и сеште имаше...ама врвот ми беше последниве 20 минути кога Бензема поради некоја само него објаснива работа се врати во средина и сакаше да организира игра.
П.С. Џеки, честито нека ти е...и памти шо ти реков за Манџо :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
100 и кусур милиони потрошени за двајца играчи, кое беа тотално непотребни во тимот, бидејќи ги имаа и Крос и Ди Мариа на тие истите позиции. Класа играчи. Но, многу ми е мило што Чола покажа дека фудбалот не се игра само со пари. Со тие исти пари Симеоне купи дури 8-9 играчи и направи ремонт во тимот, кој го напуштија од Куртоа, Луис, Коста итн и повторно освојува титули. Непоминаа ни два месеци, а повторно докажаа дека се главни конкуренти за титулата во Шпанија. СПоред мене, Бр. 1 фаворит.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
100 и кусур милиони потрошени за двајца играчи, кое беа тотално непотребни во тимот, бидејќи ги имаа и Крос и Ди Мариа на тие истите позиции. Класа играчи. Но, многу ми е мило што Чола покажа дека фудбалот не се игра само со пари. Со тие исти пари Симеоне купи дури 8-9 играчи и направи ремонт во тимот, кој го напуштија од Куртоа, Луис, Коста итн и повторно освојува титули. Непоминаа ни два месеци, а повторно докажаа дека се главни конкуренти за титулата во Шпанија. СПоред мене, Бр. 1 фаворит.
Болд 1: Крос беше потребен у тимот, за Родригез се сложувам купен ради куроперчење, ради нишо друго, ама Крос за 20-25 милиони вредеше да се купи во истиот момент.
Болд 2: Ваљда мислеше Кедира.
Болд 3: Полека има време, не е почната лигата, со две утакмици и со два гола дадени ништо не знаеме, моментално предност јас на никој не би му дал, сите имаат одлични тимови, предност на Реал е шо имаат само двајца нови, па горе-доле составот од лани е тој, за разлика од Барса и Атлетико кои тек ќе треба да влегуваат во ритам и да се воигруваат. Ама пак има време, Реал на имиња има страшна средина и напад ама имаа и во времето на Галактикосите па знаеме како заврши таа приказна.
Прв фаворит моментално во Шпанија нема по 33,3 шанси имаат сите 3.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.215
Поени од реакции
107.984
Атлетико можда игра така поцврст и погруб фудбал, ама лично мене ми е милина да гледам како гинат на теренот и како нема изгубена топка за нив. Како хиени се, нема еден што е млак, онака да се откажува од дуели и слично.

Манџо е одличен играч, ама мислам дека Атлетико е ослабен кога е во прашање напаѓачката позиција. Прееска имаше една шанса у второ кај што му ја пуштија у празен простор, а Манџо не успеа да истрча 20 метри шпринт без да биде стигнат од Реаловиот фудбалер. Спор е Марио, за разлика од Коста кој е доста брз фудбалер. Но, одлична алтернатива е и Манџо, нема муабет тука.
Гризман (y)
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Легендата вели : Атлетико Мадрид никогаш немал слаб играч во шпицот :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.449
Поени од реакции
13.890
Е Мурињо со оваа игра е најголем сељак, уништувач на фудбалот, паркирач на автобуси и што ли уште не ... А Симеоне е фудбалски гениј ... Тоа се тие муабети.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom