Primera División 2014/15

Млад играч со најголем напредок во досегашниот тек од сезоната:

  • Кастиљехо

    Гласови: 8 21,1%
  • Вието

    Гласови: 26 68,4%
  • Криховјак

    Гласови: 9 23,7%
  • Гаја

    Гласови: 10 26,3%

  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Atlético: Moyá, Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira, Gabi, Tiago, Koke, Raúl García, Griezmann, Mandžukić.

Real: Casillas, Carvajal, Ramos, Varane, Coentrao, Xabi, Modric, Kroos, James, Bale, Benzema.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Дај бе не треси глупости, кој го брка Ди Марија? И Анчелоти, и навивачи сите се огласија дека сакаат да остане Ди Марија, али дечкото сам си побара трансфер. Освои се што може да се освои во Реал Мадрид и негово идење ќе биде подобро за Реал, бидејќи ако остане насила нема да има желба да игра. Така да фала му за се што направи, и нека има многу успех во друг тим. Многу поразлично е од ситуацијата со Озил.

Кривица на Реал е што несака да му даде плата од 8-9 милиони (што искрено и ја заслужува), бидејќи во моментов зима 3 милиони. Али ова не значи дека Реал го брка.


Има. Мислиш лесно е со Бензема како единствен напаѓач цела сезона да играш? Ај минатата го имавме Мората, што до некаде правеше разлика, ама оваа само он е напред. А Бензема кога нема конкуренција си го лади. Нема гол дадено од првиот дуел против Баерн во ЛШ, а пред тој гол немаше дадено исто гол 7-8 утакмици. Така да, ако си отиде Ди Марија и Кедира под итно треба да се тргне по напаѓач.
:pos:
Побара плата од 8 милиони по сезона, а следно нешто што го прави управата е го одбива, купува нов играч на кој му дава 7-8 милиони плата, доста послаб од него. Ова ако не е бркање тогаш незнам што е. Карло е бот на управата, како му свират одозгора така игра, сигурно дека го сакал Хомез у екипа :facepalm:. Неговите изјави се релевантни како и на оние на Аспас кога му давал совети на Морено.:pos:

Единствена грешка што ја направи Ди Марија е што сево ова го правеше преку медиумите, имаше неколку изјави па изгледа го накурчи Перез.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Бооо бооо бооо ке голацо Супер Марио :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Mandzo kako gi vakcinira...alal da im e kakov klub.So srce igraat.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Сељачиште еј...да бев судија уште во 10 минута ќе го истерав.
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
ццццц се изнапромаршија немаат среќа. Ќе го јадите некогаш немиен па да ми се напрај ќефот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom