Primera División 2014/15

Млад играч со најголем напредок во досегашниот тек од сезоната:

  • Кастиљехо

    Гласови: 8 21,1%
  • Вието

    Гласови: 26 68,4%
  • Криховјак

    Гласови: 9 23,7%
  • Гаја

    Гласови: 10 26,3%

  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Еј вака така извадија Депор опстанок..браво (y)

Супер за Валенсија, се надевам ќе влезат во групна фаза на ЛШ, интересно тимче се


Реал вака така со 0 титули сезонава (ваљда Супер купот го земаа мислам ? Ама тој и не се важи како оваа сезона :D )

Најјакиот коментар вечерва (слободен превод):

Чави се пензионира, тежок ден за косачите на трева низ стадионите. :icon_lol:
Не се пензионира ќе иде негде у нафташки клуб да игра..а не е Сити хехе
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Чави, најдобриот шпански фудбалер во историјата и еден од најдобрите фудбалери во историјата на шпанскиот фудбал (Ла Лига).
:cuc:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.619
Чави ќе заработи 30 милионки у наредните 3 години само затоа што ќе му крева имиџот на некој нафташки катарски клуб. Плус мислам дека ќе го спремат за селектор на Катар за светското во 2022. Таман ќе созрее тренерски колку толку и комотно да се врати во Барса. :drk:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.679
Човек за кого увек мислев дека не се поти на ниедна утакмица и дека трча по 50 метри во просек, али на крај над 10 километри беше увек. Нешто налик Пирло на пример... Буквално на теренот везеше и сите акции на Барса поаѓаа од него. Мило ми е што бев сведок на партиите на еден од најдобрите шпански фудбалери во историјата. :cuc:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.694
Божем па многу јаки играчишта извадиле шпанците. :icon_lol:
Тоа сакав и јас да го пишам... до пред 2000 година вадеа само поединци, никогаш немале асална репрезентација... најголем успех им било што му дале шпанско државјанство на Ди Стефано :icon_mrgr:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Барса и атлетико бел ден да ме видат што не ги тепаа овие Еибар да опстане
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Тоа сакав и јас да го пишам... до пред 2000 година вадеа само поединци, никогаш немале асална репрезентација... најголем успех им било што му дале шпанско државјанство на Ди Стефано :icon_mrgr:
У најдобар тим на сите времиња, најстар играч им е Раул. :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Моментот кога фанови на тимови во кои што играат/играле играчи од типот на: Пепе, Рамос, Гравесен, Дрогба, focking Џон focking Тери кењаат како Чави бил антипатичен...
 
H

HoT IcE

Гостин
Моментот кога фанови на тимови во кои што играат/играле играчи од типот на: Пепе, Рамос, Гравесен, Дрогба, focking Џон focking Тери кењаат како Чави бил антипатичен...
Е не бе, ај сите за Барселона светците ќе навиваме.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Моментот кога фанови на тимови во кои што играат/играле играчи од типот на: Пепе, Рамос, Гравесен, Дрогба, focking Џон focking Тери кењаат како Чави бил антипатичен...
Зашто Дрогба?
Озбилно Дрогба ви е антипатичен?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom