Primera División 2013/14

Кој ќе биде шампион во сезоната 2013/14 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    195
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Атлетико вечер нема шанси да киксне, за понатака ќе видиме...
незгоден е терминот на утакмицата Валенсија-Атлетико која ќе се игра меѓу реванш натпреварите Челзи-Атлетико и Валенсија-Севиља.

иначе


кога на 15 гола ќе додадеш и 10 асистенции, Адуриз ако има 33 години заслужува да патува на СП, до сега има само 1 настап за Шпанија и тоа во време кога играше за Валенсија.


Солдадо го нема на графиконов :pos:


напнато ќе биде во долниот дел од табелата, ја мислам дека Алмерија и Бетис се веќе спакувани за во Сегунда, Хетафе ми е исто најозбилен кандидат за 18 место.
Ако испадна Алмерија и Бетис, тогаш Андалузија повеќе нема да биде со највеќе претставници(5).
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Elche - Chelsea - Valencia - Chelsea - Levante

3 гостувања со ред на Атлетико, Валенсија и Леванте на гости и тоа како можи да им ја закомпликуваат работата, е сега ако ги поминат и нив, ќе им се поклониме сите, зошто дечките годинава се за :cuc::cuc::cuc::cuc: и ништо друго!
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Атлетико вечер нема шанси да киксне, за понатака ќе видиме...
незгоден е терминот на утакмицата Валенсија-Атлетико која ќе се игра меѓу реванш натпреварите Челзи-Атлетико и Валенсија-Севиља.

иначе


кога на 15 гола ќе додадеш и 10 асистенции, Адуриз ако има 33 години заслужува да патува на СП, до сега има само 1 настап за Шпанија и тоа во време кога играше за Валенсија.


Солдадо го нема на графиконов :pos:


напнато ќе биде во долниот дел од табелата, ја мислам дека Алмерија и Бетис се веќе спакувани за во Сегунда, Хетафе ми е исто најозбилен кандидат за 18 место.
Ако испадна Алмерија и Бетис, тогаш Андалузија повеќе нема да биде со највеќе претставници(5).
А Гера и Серхио Гарсија со надеж се или?:icon_lol:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Единствен начин Реал да земат титула, е ако @Сладоледџија им ја честита титулата на Атлетико Мадрид во нивниот фан клуб
Јас веќе во фан клуб Реал и фан клуб Барса ја честитав титулата , не можам сега и во фан клуб Атлетико.. Него се мислам деновиве дали да че ститам во фан клуб Ливерпул .. @RickyLFC9 ти што мислиш?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јас веќе во фан клуб Реал и фан клуб Барса ја честитав титулата , не можам сега и во фан клуб Атлетико.. Него се мислам деновиве дали да че ститам во фан клуб Ливерпул .. @RickyLFC9 ти што мислиш?
Мислам :) И онака суртуци ќе испаднеме ако не освоиме и сите ќе ни се смеат, шо ќе се праам дека треба да чекам :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ovoj pomoshnikov neznajt za offside izgleda.

Sent from my Samsung Galaxy S4 using Tapatalk 2
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Да им ебам матер у пичката нонстоп полувремето за кладилниците го играт. Сега ќе им набутат 3 во второ.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Добро е не била сериозна повредата на Диего Коста, сепак Атлетико ќе играат со најдобар тим против нас (y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom