Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.087
Поени од реакции
8.136
se na se ke te fati 13 000 zasto sakal nejkel ke mora da kupis nov hard. procedurata za vadenje i stavanje na hard e lesna i ja imas na youtube.
Зошто сакал нејќел мора да стави поголем хард диск, ако купува само игри?

@TIPEE тука се најефтини http://reklama5.mk/Search?q=&cat=647&city=&sell=0&sell=1&buy=0&buy=1&trade=0&trade=1&includeOld=0&includeOld=1&includeNew=0&includeNew=1&private=0&company=0&page=1&SortByPrice=0
 
Член од
28 јули 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Mi treba eden sovet od vas decki,na ps3 fat 60gb imam YLOD,ima nekoj nacin da se popravi toa,da go nosam na majstor ili nekako od doma da go popravam ili mu nema spas???:)
Fala odnapred na odgovorite:)
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
Член од
24 април 2008
Мислења
10.542
Поени од реакции
11.627
Druze a od ebay se isplaka li da se poraca nekoja igra gledam ima eden kup tamu ??
Ако е од продавач со позитивна репутација на eBay - positive feedback/Top-rated seller, и ако продава по прифатлива цена, секако дека може да се купува од eBay.

Сега кога PayPal почна повторно да ги нуди своите услуги во Македонија, купувањето преку eBay оди како вода.

Но времето на испорака варира, некои пратки пристигнуваат за недела дена, а некои дури за месец дена, зависи од поштенската компанија и од државата од каде што се врши испораката.
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
Ако е од продавач со позитивна репутација на eBay - positive feedback/Top-rated seller, и ако продава по прифатлива цена, секако дека може да се купува од eBay.

Сега кога PayPal почна повторно да ги нуди своите услуги во Македонија, купувањето преку eBay оди како вода.

Но времето на испорака варира, некои пратки пристигнуваат за недела дена, а некои дури за месец дена, зависи од поштенската компанија и од државата од каде што се врши испораката.
Ne e problem toa so paypal nema ni da bide :D odese pazaro sekako a za vreme traenjeto znam kako ode imam eden kup raboti poracano od tamu samo igri ne sum :D ke mora i toa da se proba
 
G

garthok

Гостин
Може малце чудно прашањево но до кога се планира да се прават игри за пс 3 односно кога се очекува да ,,застари“ машината (графиката)? Дали е огромна разликата помеѓу 3 и 4, планирам во скоро време да земам конзола па ако е ептен графички појака четворката не знам дали да причекам малце да се спушти со цената па да ја земам кон крајов на годината.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.542
Поени од реакции
11.627
Може малце чудно прашањево но до кога се планира да се прават игри за пс 3 односно кога се очекува да ,,застари“ машината (графиката)? Дали е огромна разликата помеѓу 3 и 4, планирам во скоро време да земам конзола па ако е ептен графички појака четворката не знам дали да причекам малце да се спушти со цената па да ја земам кон крајов на годината.
Засега речиси сите видео игри кои ги има за PlayStation 4, ги има и за PlayStation 3.

PlayStation 4 е нова конзола, нејзиниот целосен потенцијал допрва ќе биде искористен дури за 2 или 3 години од сега, што значи дека поисплатливо ќе биде да се купи таа конзола во 2016 или 2017 година, кога ќе има многу повеќе видео игри за таа конзола, а до тогаш, PlayStation 3 не си заминува никаде.

Секојдневните видео игри како FIFA, NBA и останатите од кои редовно излегуваат нови изданија секоја година, сигурно ќе излегуваат и за PlayStation 3 уште најмалку 3 или 4 години, а можеби и повеќе.

Поисплатливо ти е да купиш PlayStation 3, поевтин е, доаѓа со повеќе игри од PlayStation 4 - барем засега, а и играњето на Интернет на PlayStation 3 и понатаму е и ќе остане бесплатно, додека за да играш на Интернет на PlayStation 4, мораш да плаќаш членарина за PlayStation Plus.

А да не заборавиме дека за PlayStation 3 има модови со кои може да се играат пиратски копии од видео игри директно од самиот хард диск на конзолата, додека за PlayStation 4 сеуште не постојат ниту модови, ниту хакови.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.542
Поени од реакции
11.627
Mi treba eden sovet od vas decki,na ps3 fat 60gb imam YLOD,ima nekoj nacin da se popravi toa,da go nosam na majstor ili nekako od doma da go popravam ili mu nema spas???:)
Fala odnapred na odgovorite:)
АNYONE???
Распрашај се кај Драган ИДЦ во Аеродром.

http://www.idc.com.mk/

Или во трговски центар Буњаковец на прв кат од задна страна.

YLOD не е секогаш хардверски дефект.

Доколку станува збор за прегреан процесор и доколку му е потребно менување на пиновите на чипсетот и негово одново лемење за матичната плоча, односно reballing, тоа може да го направат во Риверсофт, бидејќи од пред година дена се обновија со професионална BGA rework станица, но не знам колку наплаќаат.

За reballing на графичка картица ми спомнаа ненормална цена од 3.300 денари, со гарантен период од 3 месеци, не знам колку би наплатиле за reballing на PlayStation 3.

Но можно е проблемот да не е хардверски и да не бара сервисирање, затоа треба да побараш на Интернет за каков конкретен дефект станува збор.

Дали сијаличката свети цело време или трепка, а ако трепка, дали трепка според одредена секвенца ?

Затоа потребно е прво да се открие за каков дефект станува збор, а потоа да се премине кон соодветно сервисирање.

Затоа мислам дека најдобро е прво да се обратиш кај Драган ИДЦ во Аеродром или кај овој во Буњаковец.

Чисто информативно, еве пример за reballing на PS3 Slim, но постапката е иста и кај оригинален PlayStation 3 и кај PS3 Super Slim и кај Xbox 360 конзолите и кај лаптопите, кај мобилните телефони, општо кај сите електронски уреди кај кои е потребно сервисирање на чипови или на чипсети.

 
Член од
28 јули 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Фала другар на одговорот,можно е утре да го однесам сонито до кај тој Драган да види дали може да го спаси... :)
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
76
Поени од реакции
63
Да не продава некој PS MOVE ? И кај ги има на ново да се купат и како се движат цени ?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.542
Поени од реакции
11.627
Член од
3 април 2014
Мислења
9
Поени од реакции
0
Moze nekoj da mi ja objasni kako funkcionira cobra ode i kade moze vo makedonija da se najde i za kolku pari ...
blagodaram odnapred
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.542
Поени од реакции
11.627
Moze nekoj da mi ja objasni kako funkcionira cobra ode i kade moze vo makedonija da se najde i za kolku pari ...
blagodaram odnapred
За тоа каде во Македонија може да се најде и за колку пари, мислам дека @Jedah би можел да ти помогне, а можеби и Драган ИДЦ би можел да ти помогне.

http://www.idc.com.mk/

А кога сме кај тоа како функционира, еве ти пример. Во примерот е искористена PS3 Slim конзола, но кристално истата постапка е функционална и кај оригиналниот PlayStation 3 и кај новиот PS3 Super Slim.

 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.087
Поени од реакции
8.136
Ова Кобра е апликација се инсталира на пс3 и ставаш оргинал игра, а играш игри преку екстерен хард диск, демек го лажира нешто во таа смисла ли ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom