Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
B

Beck's

Гостин
Има купувано некој на ПС сторе со ВИЗА од Тутунска, не ми ја прима нити на Англискиот, Германскиот нити Швајцарскиот пазар.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Има купувано некој на ПС сторе со ВИЗА од Тутунска, не ми ја прима нити на Англискиот, Германскиот нити Швајцарскиот пазар.
Нејќе за жива глава. Милион пати пробував и пак ништо. Ако најдеш решение, кажи ми. :(
А може да ми одзема по 7денари за внесување на картицата. :mad:
 
B

Beck's

Гостин
Нејќе за жива глава. Милион пати пробував и пак ништо. Ако најдеш решение, кажи ми. :(
А може да ми одзема по 7денари за внесување на картицата. :mad:
Resenie edinstveno da kupuvas kod od amazon.de, probav zedov kodce od 10 evra poso ima neverojaten popust na evropskiot pazar, inace od amazon.com si kupuvam psn karticki i gi koristam na amerikanskiot pazar. Btv i ja potrosiv 16 den probajki da kupuvam so kartickata (n)
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Resenie edinstveno da kupuvas kod od amazon.de, probav zedov kodce od 10 evra poso ima neverojaten popust na evropskiot pazar, inace od amazon.com si kupuvam psn karticki i gi koristam na amerikanskiot pazar. Btv i ja potrosiv 16 den probajki da kupuvam so kartickata (n)
Па пробав и картички PSN да купувам преку Amazon.com, па ми бара друга адреса и триста страња, па на крај нарачав на Диск.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Adresa koa ti bara pisi nekoja random nema vrska, inaku raboti na amazon

Ма во нервоза баталив секакво купување онлајн, па ги нарачав на Диск.
Ќе пробам нареден пат. ;)
 
B

Beck's

Гостин
Некаде прочитав дека мора на картичката да имаш минимум 25 евра. Е сеа колку е точно незнам пошо ја немам толку моментално
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Некаде прочитав дека мора на картичката да имаш минимум 25 евра. Е сеа колку е точно незнам пошо ја немам толку моментално
Не, треба да имаш толку колку што чини играта + доставата.
 
B

Beck's

Гостин
Не, треба да имаш толку колку што чини играта + доставата.
Мислев за на ПС Стор. Инаку пробав на амазон само диск ми вика неможе да донесат до тука, пробав 2 игри.

Инаку имате голем попуст на американскиот пазар овој викенд, неколку добри игри за 4.99$

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/flash-sale/cid=STORE-MSF77008-9_FLASHSALE2014
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Мислев за на ПС Стор. Инаку пробав на амазон само диск ми вика неможе да донесат до тука, пробав 2 игри.

Инаку имате голем попуст на американскиот пазар овој викенд, неколку добри игри за 4.99$

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/flash-sale/cid=STORE-MSF77008-9_FLASHSALE2014
Особено најновите не можат, но можат да се најдат од други продавачи со тој додатокот за Chrome и Firefox, но поскапи се.

Џабе е попустот кога не може да се купи. Прв пат да нејќат пари, конечно не сожалија. :tapp:

Супер игри на попуст, La Noire, Red dead Redemption, Max Payne 3, GTA 4... Мада GTA 4 веќе ја имам.
 
B

Beck's

Гостин
Особено најновите не можат, но можат да се најдат од други продавачи со тој додатокот за Chrome и Firefox, но поскапи се.

Џабе е попустот кога не може да се купи. Прв пат да нејќат пари, конечно не сожалија. :tapp:

Супер игри на попуст, La Noire, Red dead Redemption, Max Payne 3, GTA 4... Мада GTA 4 веќе ја имам.
La Noire ја немам играно, добра е?
 
B

Beck's

Гостин
Мислев за на ПС Стор. Инаку пробав на амазон само диск ми вика неможе да донесат до тука, пробав 2 игри.

Инаку имате голем попуст на американскиот пазар овој викенд, неколку добри игри за 4.99$

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/flash-sale/cid=STORE-MSF77008-9_FLASHSALE2014
Си го зедов Darksiders, ја немав играно па ми делуваше интересна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom