Pearl Jam

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Абе најјак настап на Еди:

Заклучок: Дури и на анплагд Еди секогаш мора да падне :pos:

Мала шала де:) Инаку што знам, мене химна ми е Off he goes. Таа песна ми е најдрага од Pearl Jam и цел ден само таа песна да ја слушам нема да ми биде досадна. Веќе го знам секој ебан тон од таа песна и сепак ја слушам. И да, признавам дека Еди е (или беше) најубаво машко.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Само Еди Ведер може да изгледа добро во вака лоша гардероба :D Инаку многу добар вовед за Дорс, не е лошо да го преслушате.

 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Биваше ли ваква реплика да има. И Еди да го чуе нема да ја познае разликата :eek:

 

whenURdown

увезена пломба за петтка доле десно
Член од
6 март 2012
Мислења
56
Поени од реакции
24
vo kurac poslednive nekolku nedeli se budam i zaspivam so "black" top nesho
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ова е вистинска песна. Ем мелодија, ем чиста поезија. Малку е контроверзен тестов зашто го поистоветуваат со религија, ама нејсе...

The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Биваше ли ваква реплика да има. И Еди да го чуе нема да ја познае разликата :eek:

Ако не пуштиле цд во позадина... тогаш е стварно неверојатно
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ако не пуштиле цд во позадина... тогаш е стварно неверојатно
Ова е натпревар во кој се пријавуваат обични луѓе кои имаат глас кој наликува на некој познат. Имаше уште еден дечко чиј глас многу наликуваше на Еди, ама не можам да го најдам. Не е измама, колку и да звучи неверојатно.:)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Да, со видеава одстрана го утврдив тоа, па го пуштив типот што сакаше Фреди да го копира али многу далеку е од овој фраеров што го копираше Еди :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Да, со видеава одстрана го утврдив тоа, па го пуштив типот што сакаше Фреди да го копира али многу далеку е од овој фраеров што го копираше Еди :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Денес денов некако ми е посветен на Брус Спрингстин, па цел ден само од него пребарувам видеа на ЈуТуб и кога ми излезе овој настап на Еди во чест на Брус во 2009 година. На истата церемонија и Стинг ја отпеа The Rising, а Еди ја пее City of Ruins. Прекрасна, емотивна изведба и самиот Брус беше прилично трогнат. Еве веќе саат и нешто ми е на repeat настапов, па викам ај да го споделам во темава. (y)

 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
После 20 години постоење да добиваш ваков фидбек од публиката треба навистина да те бива. Според многумина бендот ја има една од најверните публики на светот. Имаше еден коментар во документарецот: Не знам кого повеќе го сакам, нив или нивните фанови.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom