PayPal (официјална тема)

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
И јас исто успеав да го верифицирам фала многу на Анон :)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Конечно добри вести! Пресудија во моја корист! :) И покрај вториот неуспешен обид од продавачот да ми врати пола од парите, денес добив е-маил од ПејПел дека јас го добивам "случајот" ..


We have concluded our investigation into your case and have decided in your favor.

We were able to recover $60.00 USD and this amount has been credited to
you. Please allow five business days for this adjustment to be posted.

If you are due any additional funds, we will make our best effort to
recover the balance from the seller.

Имало Господ! (y)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
И сега паметно во иднина.Немој да наседнуваш толку лесно.;)
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Sakam da si poracam nadgradba za kosa od ebay cenata e 40$ i pisuva free shipping,a kolku od prilika bi mi zemale tuka kaj nas carina i takvi glupost? inace 70grama e pratkata
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Sakam da si poracam nadgradba za kosa od ebay cenata e 40$ i pisuva free shipping,a kolku od prilika bi mi zemale tuka kaj nas carina i takvi glupost? inace 70grama e pratkata
40$ се помалку од 45еур. Што значи не подлежи под цаински давачки. Доколку цената е над 45еур тогаш царината е 30%+18% ДДВ. Во царината се вклучени и давачките за транспорт.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.034
Поени од реакции
21.598
Sakam da si poracam nadgradba za kosa od ebay cenata e 40$ i pisuva free shipping,a kolku od prilika bi mi zemale tuka kaj nas carina i takvi glupost? inace 70grama e pratkata
како и многупати досега кажано не се ориентирајте премногу према тоа дали било 45 евра или не. како ке ги погодиш цариниците. тоа е единствениот репер кој важи тука. ако мислат дека е скапо нешто ке ви наплатат царина, ако не никому ништо.
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки едно прашање. Значи имам пријател што живее во една земја каде што има Пејпал. Он ќе ми извади и картичка, ќе се регистрира на пејпал, ќе верификува и сите тие работи нели... и ќе имам регуларен акаунт на пејпал. Е сеа ме интересира дали има некаков проблем што ќе се логирам на пејпал сметката од македонска IP адреса? Да не треба да се зезам со проксирање, VPN и слично? Или сум само параноичен? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom