PayPal (официјална тема)

Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
epa poradi takvi selski hostapleri koi nemaat pojma od rabota paypal nema da dojde, seljacista, a i sto sakate videte vo parlamentot od kade se lugeto i se ke vi stane jasno, dali ima nekoj od Skopje??
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.826
Поени од реакции
21.284
не е таа дхл. некој подвид е тоа. по цената можеш да забележиш.
дхл изгор се.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
не е таа дхл. некој подвид е тоа. по цената можеш да забележиш.
дхл изгор се.
Пакетот го подигнав во ДХЛ Скопје во ГТЦ. Инаку не беше ефтина пратката околу 300 долари ме фати, имав и тракинг број.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.826
Поени од реакции
21.284
epa poradi takvi selski hostapleri koi nemaat pojma od rabota paypal nema da dojde, seljacista, a i sto sakate videte vo parlamentot od kade se lugeto i se ke vi stane jasno, dali ima nekoj od Skopje??
сега ке се вреѓаме ???
демек во скопје најпаметни сте, тоа од воздухот или климата таква ви е?
--- надополнето: 10 февруари 2012 во 11:37 ---
Пакетот го подигнав во ДХЛ Скопје во ГТЦ. Инаку не беше ефтина пратката околу 300 долари ме фати, имав и тракинг број.
можи не велам не, јас го избегавам баш ради тоа. претежно се жалат.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
добро, му го лимитираа пејпелот на некој/а?

Your account access is limited.

Confirm your credit card
To confirm you are the credit card owner, we'll charge a small amount to your credit card. After you confirm the amount, we'll credit your PayPal account for the amount charged. Waiting for your response - Resolve
Proof of Address
To confirm your address, please send us a copy of a bill that shows your name and address. Helpful documents include a utility bill or an insurance bill. Waiting for your response - Resolve
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
добро, му го лимитираа пејпелот на некој/а?

Your account access is limited.

Confirm your credit card
To confirm you are the credit card owner, we'll charge a small amount to your credit card. After you confirm the amount, we'll credit your PayPal account for the amount charged. Waiting for your response - Resolve
Proof of Address
To confirm your address, please send us a copy of a bill that shows your name and address. Helpful documents include a utility bill or an insurance bill. Waiting for your response - Resolve
Те здробиле :( А што всушност правеше? Извади нова Виза од друга банка и со комплетно друг акаунт и друг е-маил регистрирај се.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Те здробиле :( А што всушност правеше? Извади нова Виза од друга банка и со комплетно друг акаунт и друг е-маил регистрирај се.
ништо ..се на се, 3 работи сум купила, од кои за 1 отворив dispute, и беше пресудено во моја корист. останатите 2, си поминаа топ ..
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
ништо ..се на се, 3 работи сум купила, од кои за 1 отворив dispute, и беше пресудено во моја корист. останатите 2, си поминаа топ ..
Да не тој на кој си му отворила dispute, побарал да ти се ревидира акаунтот. Можеби тој увидел нешто. Но кој знае.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Да не тој на кој си му отворила dispute, побарал да ти се ревидира акаунтот. Можеби тој увидел нешто. Но кој знае.
можеби .. damn it!

btw; има некој/а искуство со виза интернет за PayPal? што, како?
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Денеска бев во Тутунска и ми рекоа дека веке немало да може на старата финта преку Словенија, демек ги проверувале :S
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
можеби .. damn it!

btw; има некој/а искуство со виза интернет за PayPal? што, како?
Функционира:) Од трансакциона префрлаш колку сакаш, ја користиш, ако остане малце пари си ги враќаш на трансакциона. Треба цертификат да ти издадат 50 ден. А за другото не ми текнува колку кошташе...
 
Член од
10 август 2009
Мислења
63
Поени од реакции
17
добро, му го лимитираа пејпелот на некој/а?

Your account access is limited.

Confirm your credit card
To confirm you are the credit card owner, we'll charge a small amount to your credit card. After you confirm the amount, we'll credit your PayPal account for the amount charged. Waiting for your response - Resolve
Proof of Address
To confirm your address, please send us a copy of a bill that shows your name and address. Helpful documents include a utility bill or an insurance bill. Waiting for your response - Resolve
Пак ли да ти помагам :)

Ништо страшно не е, на никој од нас адресата не ни е потврдена, нема ни потреба да ја потврдуваш, а картицата треба да си ја потврдиш, многу е едноставна постапката, дозволуваш на PayPal да ти одземе некоја сума до 2$ од картица (значи имај на сметка 100 денари минимум), па PayPal ке направи трансакција, и од тебе ќе се бара да пополниш таму во PayPal која е цифрата, и последните неколку букви/бројки од називот на трансакцијата, која не пример изгледа вака: 4029357733 ПАЅПАЛ *ММСТРЕАМ и таму ти е објаснето кои букви/бројки ти се бараат, ова може да го најдеш во твојот онлајн банкинг акаунт во промет во период. Ако немаш онлајн банкинг, или незнаеш да се снајдеш, прати им е-маил на тутунска да ти пратат информација за трансакцијата колку точно е во долари, и ОПИСОТ. Исто можеш и да се јавиш, кога ке прашуваш ова по мејл или телефон, пиши им го твојот матичен број, или по телефон ќе те прашаат за него. И кога ке знаеш ова ке си потврдиш картичката. Ништо страшно не е ова, рутина, за твое добро.

А да, и парите ке ти бидат вратени на PayPal акаунтот, па кога ке купуваш нареден пат, ке ти биде платено од нив, плус остаток што треба од картица...
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Пак ли да ти помагам :)

Ништо страшно не е, на никој од нас адресата не ни е потврдена, нема ни потреба да ја потврдуваш, а картицата треба да си ја потврдиш, многу е едноставна постапката, дозволуваш на PayPal да ти одземе некоја сума до 2$ од картица (значи имај на сметка 100 денари минимум), па PayPal ке направи трансакција, и од тебе ќе се бара да пополниш таму во PayPal која е цифрата, и последните неколку букви/бројки од називот на трансакцијата, која не пример изгледа вака: 4029357733 ПАЅПАЛ *ММСТРЕАМ и таму ти е објаснето кои букви/бројки ти се бараат, ова може да го најдеш во твојот онлајн банкинг акаунт во промет во период. Ако немаш онлајн банкинг, или незнаеш да се снајдеш, прати им е-маил на тутунска да ти пратат информација за трансакцијата колку точно е во долари, и ОПИСОТ. Исто можеш и да се јавиш, кога ке прашуваш ова по мејл или телефон, пиши им го твојот матичен број, или по телефон ќе те прашаат за него. И кога ке знаеш ова ке си потврдиш картичката. Ништо страшно не е ова, рутина, за твое добро.
Бара и домашната адресата да ја потврди. Покрај тоа што треба и кредитната. Ти се случило ова некогаш и си успеал?
 
Член од
10 август 2009
Мислења
63
Поени од реакции
17
Бара и домашната адресата да ја потврди. Покрај тоа што треба и кредитната. Ти се случило ова некогаш и си успеал?
Јас повеќе од 2 години нарачувам од PayPal, тогаш требаше одма да се потврди картичката за да можеш да купуваш, со оваа постапка и ја потврдив. А адреса немам потврдено, нема потреба.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Јас повеќе од 2 години нарачувам од PayPal, тогаш требаше одма да се потврди картичката за да можеш да купуваш, со оваа постапка и ја потврдив. А адреса немам потврдено, нема потреба.
И кај мене не е потврдена адресата, но не е лимитиран акаунтот како горе споменатиот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom