PayPal (официјална тема)

S

staycalm

Гостин
Читав неколку страни поназад, ај некој ако не го мрзи да ми објасни тоа за payoneer и skrill не ви ги разбирам постовиве :cautious:[DOUBLEPOST=1409345769][/DOUBLEPOST]
Кој знај што ќе се случи, и јас исто имам пари кои ми се заглавени но си викам дека некако ќе се среди цела оваа збрка.
А мене дури и од YouTube пари треба на сметката да ми стигнат, не директно од јутјуб туку од Network како што се Fullscreen, machinima исл. Дали тоа значи дека никако не можам тие пари да ги земам? т.е. да не можат ни на пејпалот да ми стигнат за да ги искористам онлајн.
 
Член од
29 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
22
Читав неколку страни поназад, ај некој ако не го мрзи да ми објасни тоа за payoneer и skrill не ви ги разбирам постовиве :cautious:[DOUBLEPOST=1409345769][/DOUBLEPOST]
А мене дури и од YouTube пари треба на сметката да ми стигнат, не директно од јутјуб туку од Network како што се Fullscreen, machinima исл. Дали тоа значи дека никако не можам тие пари да ги земам? т.е. да не можат ни на пејпалот да ми стигнат за да ги искористам онлајн.
На пејпал ќе ти стигнат тоа не е проблем. Проблемот е директно да се повлечат пари на сметка. Со оглед дека во моментот не можи најарно е да идиш да си отвориш акаунт на Payoneer и после тоа опитај го чичко Гугл како тоа да повлекуваш пари од пп на payoneer. Јас сеуште немам поврзано payoneer со пејпал од причина што чекам да видам што ќе се случи со парите кои ми се заглавени и ги нема никаде. Така да не можам да ти дадам некоја насока или совет како да го поврзиш payoneer со пп.
 
S

staycalm

Гостин
На пејпал ќе ти стигнат тоа не е проблем. Проблемот е директно да се повлечат пари на сметка. Со оглед дека во моментот не можи најарно е да идиш да си отвориш акаунт на Payoneer и после тоа опитај го чичко Гугл како тоа да повлекуваш пари од пп на payoneer. Јас сеуште немам поврзано payoneer со пејпал од причина што чекам да видам што ќе се случи со парите кои ми се заглавени и ги нема никаде. Така да не можам да ти дадам некоја насока или совет како да го поврзиш payoneer со пп.
Аман ова payoneer пасоши, возачки бара за да се регистрираш :D
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
Ima koj povrzano payoneer na PayPal akauntot? Ima vadeno taka? Chitav negde ako stais moze da ti pobaraat dokumenti za verifikacija. //sorry za latinicava na mob nemam kirilica//

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
 
S

staycalm

Гостин
Ако отвориш акаунт на Fiverr И заработиш 50 долари на Fiverr многу полесно ќе отвориш акаунт на payoneer и плус нема да ти зима годишна провизија и нема да платиш за картицата. На payoneer има сервис што се вика US payment service кој ти дозволува да отвориш виртуелан сметка во американска банка. Таа сметка ќе ја додадеш на пејпал и парите ќе ги префрлаѓ од пејпал на таа сметка. Тие пари ќе ти стигнат директно на картицата на payoneer. Мн едноставно нели!?
Каква врска има fiverr со payoneer? Имам фивер акаунт ама немам заработено пари. Добро го знам тој service. Ако разбрав добро на payoneer треба да ја имам visa картичката од нлб ставено и кога ќе префрлам пари од пејпал ќе ми стигнат директно на картицата? Хм
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.149
Поени од реакции
20.580
Ima koj povrzano payoneer na PayPal akauntot? Ima vadeno taka? Chitav negde ako stais moze da ti pobaraat dokumenti za verifikacija. //sorry za latinicava na mob nemam kirilica//
Од PayPal е забрането да се додава Payoneer на акаунтот. Обично од старт нема да ти дозволат да поврзеш, но ако случајно успееш, само прашање на време е кога ќе ти го блокираат, а со тоа ќе си направиш и поголеми проблеми.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
И да ти ја банираат ќе си направиш нова...:)
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
И да ти ја банираат ќе си направиш нова...:)
Какво ти е тоа размислување бе? Ако немаш пари тогаш не е проблем али па што ќе ти е пејпал или пајонир тогаш? Праиме муабет ако имаш пари на акаунтот а ти го блокираат, што тогаш ќе правиш ако ти заглават 1000 долари? Ќе отвараш нов акаунт така? :facepalm:
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Не. Туку секогаш ќе повлекуваш на 200-300 долари. Нема да оставаш илјадници долари одеднаш. Тоа е твоја грешка особено кога знаеш дека работиш нешто што е полудозволено ( во случајов влечење пари од пејпал). А мојот коментар можеш да отвориш нов акаунт е во смисла дека и не е толку тешко со исто име да отвориш нов акаунт. Дај друг имејл, друга картица, логирај се од друга IP и терај.
Што ако добивам исплати од по 1000 или 2000 долари и наеднаш ми се соберат 5000 долари на сметка? Ќе повлечам 200 долари еднаш па два пати па три пати и колку сум повлекол "цели" 600 долари? Што правиме со другите 4400 што ми се на сметка? Прашање е само на време е кога ќе ми побараат документи? Ќе ми останат парите блокирани на пејпал.
Овие методи на работа што ги предложувате се стварно смешни и непрактични, може да ги користат деца кои заработуваат по 150 долари месечно, во никој случај неможе да се користат за сериозна работа. Работи со пајонир со поголеми суми па ќе видиш како ќе почнат и они да те прашуваат од кај ти се парите, па на крај и таа сметка ќе ти ја блокираат.
Инаку знаеш дека нема да ти стигнат кога ќе повлечеш сега на први така? Нефункционира веќе, ќе ти ги вратат назад на пејпал.
 
Последно уредено:
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Брутусе,колку месеци ти функционира овој начин без проблеми?
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
како прво не знам зошто си револтиран. Ако ти го банирале акаунтот жалам. Знам дека може и на мене да ми се случи. Но друг начин не постои. Ако ти се соберат 5000 долари нема шанси да ги повлечеш пошто треба да го верификуваш акаунтот (годишно со лимит можеш да повлечеш 2500 евра). Payoneer нема ништо да те прашува псвен ако не почнеш да влешеч илјадници долари месечно. Да бидеме реални 5000 долари месечно не се никаква сума за која некоја американска фирма како Payoneer ќе уклучи аларм. Тоа е една малку надпросечна плата во америка. Ако работиш со такви суми најдобро е да те исплаќаат директно во банка, па плаќај си данок и давачки биди скроз чист. Што се однесува до пејпал парите ми ги вратија назад овој месец ама ги повлеков на друг начин објаснет погоре.[DOUBLEPOST=1409422594][/DOUBLEPOST]
кој начин?
Ја ти кажувам на моја кожа проверено пајонир ме праша и пајонир ми ја блокира нивната сметка. Никој од овие начини што ги предлагате не функционира за месечни суми од над 1000 долари. Методиве ви функционираат само за мали детски заработки, тоа не се пари, затоа на никој не му е гајле и ништо не прашува. Почни да заработуваш повеќе па ќе видиш.
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
како прво не знам зошто си револтиран. Ако ти го банирале акаунтот жалам. Знам дека може и на мене да ми се случи. Но друг начин не постои. Ако ти се соберат 5000 долари нема шанси да ги повлечеш пошто треба да го верификуваш акаунтот (годишно со лимит можеш да повлечеш 2500 евра). Payoneer нема ништо да те прашува псвен ако не почнеш да влешеч илјадници долари месечно. Да бидеме реални 5000 долари месечно не се никаква сума за која некоја американска фирма како Payoneer ќе уклучи аларм. Тоа е една малку надпросечна плата во америка. Ако работиш со такви суми најдобро е да те исплаќаат директно во банка, па плаќај си данок и давачки биди скроз чист. Што се однесува до пејпал парите ми ги вратија назад овој месец ама ги повлеков на друг начин објаснет погоре.[DOUBLEPOST=1409422594][/DOUBLEPOST]
кој начин?
Па преку пејонир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom