Paypal конечно и во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
1
Probam so bugarska adresa a so karticka od tutunska i ne biva.Eve go problemot:The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.I sega imam account a mi traze karticka bugarska
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Дечки се имам регистрирано на Paypal со америчка картичка но ми измина дали има некаква можност да се стави наша македонска?
 
Член од
8 април 2012
Мислења
116
Поени од реакции
95
Имам германска сметка и конто на pay pall. незнам зошто но ми запираат се на се 16 проценти провизија на трансакција.(тоа е кога примам пари) кога плаќаш немаш провизија ич.
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
47
Имам германска сметка и конто на pay pall. незнам зошто но ми запираат се на се 16 проценти провизија на трансакција.(тоа е кога примам пари) кога плаќаш немаш провизија ич.
16% ???
mnogu brat4e... kolku so znam... paypal najpoveke zadruzuva 3.9%, za pogolemi korisnici (nad 100.000 e mesecno) se namaluva duri i do 1.9%.
Rasprasaj se, procitaj polisa na paypal. stvarno ne e moguce.
 
Член од
8 април 2012
Мислења
116
Поени од реакции
95
незнам брат, овај германскиов ич не ми ојт. неможам да се разберам со ова швабиве. и јас така читав некои податоци за околу 3 до 4 еве нека е проценти. ама некако ова ми дојде ко данок да плаќам. А инаку Pay Pall уште македонија ја нема на листана нивна. само видете и замислете кои забегани земји ги има а мк не. еееееееее, и после политичариве ќе ни кажуваат колку мк отишла напред хахаха.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
134
Поени од реакции
24
Може ли некој да ми прати пари од негов на мој account на paypal...ке му платам јас тука во кеш...ако има заинтересиран нека ми пише пп...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Дечки се имам регистрирано на Paypal со америчка картичка но ми измина дали има некаква можност да се стави наша македонска?
Нема шанси никакви.
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
1
Дечки ми треба помош. Сакам да нарачам еден прозвод од e-bay кој стварно ми треба, а не е достапен во МК за толку ниска цена. е сега проблем е нели PayPal. Дали можам да отварам сметка на PayPal барем само една исплата да направам да го набавам производот (поседувам Visa Electron на тутунска банка) Е сега др проблем ми е доставата. Продавачот наведува дека го испраќа производот на адресата која е наведена на PayPal, а нели треба да наведам Словенија. Како функционира тоа? Има приател во УСА тој за брзо ќе си иди, размислував да го платам јас прозводот одавде и да стаса на негова адреа таму и тој да ми го донесе да избегнам трошоци за испорака. Секое мислење е добродојдено.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Дечки ми треба помош. Сакам да нарачам еден прозвод од e-bay кој стварно ми треба, а не е достапен во МК за толку ниска цена. е сега проблем е нели PayPal. Дали можам да отварам сметка на PayPal барем само една исплата да направам да го набавам производот (поседувам Visa Electron на тутунска банка) Е сега др проблем ми е доставата. Продавачот наведува дека го испраќа производот на адресата која е наведена на PayPal, а нели треба да наведам Словенија. Како функционира тоа? Има приател во УСА тој за брзо ќе си иди, размислував да го платам јас прозводот одавде и да стаса на негова адреа таму и тој да ми го донесе да избегнам трошоци за испорака. Секое мислење е добродојдено.
Колку пари е производот вкупно? Ако производот е голема цифра а ти пробуваш да направиш трансакција можно е да ти го блокираат акаунтот и да ти побараат документи да се идентификуваш.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
ке си внесеш точна адреса на место на живеење и град и држава и немаш мака.

иначе и при самата нарачка на производот преку ebay имаш опција да му кажеш на продавачот каде да ти стигне производот така да доколку тоа го направиш производот ке ти стигне таму каде што си му кажал, без разлика каде ти е место на живеење внесено во paypal.
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
1
Колку пари е производот вкупно? Ако производот е голема цифра а ти пробуваш да направиш трансакција можно е да ти го блокираат акаунтот и да ти побараат документи да се идентификуваш.
Околу 70$
--- надополнето: 15 август 2013 во 12:13 ---
ке си внесеш точна адреса на место на живеење и град и држава и немаш мака.

иначе и при самата нарачка на производот преку ebay имаш опција да му кажеш на продавачот каде да ти стигне производот така да доколку тоа го направиш производот ке ти стигне таму каде што си му кажал, без разлика каде ти е место на живеење внесено во paypal.
А ова со кредитна картичка од нлб тутунска успрева?
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
да, мене на пример според сите податоци живеам кај мајка ми, што во реалност не е така, и бидејки се што ке нарачам ми оди кај нејзе и потоа треба да одам да го земам од таму редовно ја користам таа опција и производите ми стигнуваат дома. најтазе, прошлата недела ми стигна HDMI кабел што го имав нарачано.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom