Paypal во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
nema nisto novo za paypal taka da ovaa tema izumira vise,, odnosno nema sto da se pisuva
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.514
Поени од реакции
11.582
^

Надежта последна умира, а верувам дека истото треба да важи и за темава.

Ако не за ништо друго, барем ќе можеме да плукаме колку ни душа сака по државата, по политичарите,
по PayPal и било кои други кои ќе ни бидат главни виновници затоа што PayPal не ги нуди своите услуги во Македонија. :)
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
ja mislam deka paypal uste dolgo vreme nema da ima vo makedonija, sto mislite ako dojde paypal sto ke pravi western union koj zima 20% od vrednosta na parite sto gi prakate, ke propadnat odma, a koj go drzi western union vo makedonija,, se znae covek od vlada, i posle nema paypal, pa ke nema
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.514
Поени од реакции
11.582
^

Држи вода теоријата, ама само до негде.

И други сервиси за трансфер на пари ги нудат своите услуги во Македонија: Moneybookers, AlertPay, MoneyGram и други.

Така да, Вестерн Унион не ужива монополска позиција при трансфер на пари од Македонија
во странство и обратно, фактот дека мнозинството банки го нудат само Вестерн Унион како
сервис за трансфер на пари од Македонија во странство и обратно, не го прави монопол.

Јас мислам дека најголемиот проблем е во тоа што мнозинството граѓани се неинформирани,
не само за PayPal, туку и за овие другиве сервиси за трансфер на пари кои ги спомнав.

Верувам дека кога би биле информирани барем 30% - 40% од граѓаните за PayPal и за другиве сервиси за трансфер на пари
кои ги спомнав, Вестерн Унион и без присуството на услугите на PayPal во Македонија, би почнал да трпи загуби, бидејќи
голем дел од граѓаните би преминале кон овие другиве сервиси за трансфер на пари кои ги спомнав.



Неинформираноста е главен проблем, а не тие од владата, парламентот, како и од државната и од јавната администрација.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Вестер унион имаш во секој град на секое ќоше, нормално дека повеќе ќе се навинкнати и информирани луѓево.
 
П

Пепси_

Гостин
Точно е тоа дека слаба е информираноста посебно кај овие по возрасните луѓе како татко ми :) Човекот никако не може да свати дека е по добро да земам дел преку нет оддколку на пазар,ама не што е тоа такво бе преку нет не е квалитетно бегај таму се е кинеско. :tapp: :toe: А доколку дават на тв или било какви информации секојдневно ќе ги гледа и ќе свати што е тоа всушност и за купување преку нет и за префрлање пари. А тој сеа мисли дека е фејк :)
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
[/COLOR]Кога ке ти истече картичката од НЛБ ќе треба наново регистрирање на Пејпал? со тоа и ние што сме се регистрирале ке не истребат??
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
ке смислиме нешто бе, ние сме инвентивен народ
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
[/COLOR]Кога ке ти истече картичката од НЛБ ќе треба наново регистрирање на Пејпал? со тоа и ние што сме се регистрирале ке не истребат??
Треба само да регистрираш нова картица на веќе постојниот акаунт.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Треба само да регистрираш нова картица на веќе постојниот акаунт.
abe razbiras deka nemoze vise da se stava karticka ni od tutunska ni od druga banka pomina vremeto koga mozese so tutunska kartickite
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
abe razbiras deka nemoze vise da se stava karticka ni od tutunska ni od druga banka pomina vremeto koga mozese so tutunska kartickite
сигурен си за ова? не сум упатен, само се информирам... дај кажи нешто повеќе...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
сигурен си за ова? не сум упатен, само се информирам... дај кажи нешто повеќе...
Едноставно не може повеќе, знаат дека си од Македонија и не ти дозволува да се регистрираш. Вчера побарав исплата на картичка, па ќе видам дали ќе ми ја изврши исплатата или ќе ми прават проблеми.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Јас сеуште имам paypal со виза дебитна од нлб
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Едноставно не може повеќе, знаат дека си од Македонија и не ти дозволува да се регистрираш. Вчера побарав исплата на картичка, па ќе видам дали ќе ми ја изврши исплатата или ќе ми прават проблеми.
Што се случи дали те исплатија и дали послем исплата е се во ред со твојот Paypal?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom