Paypal во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Г

Грејвдигер

Гостин
Има некој нови информации со ова? Планирам да си извадам Виза Електрон од Тутунска деновиве, нормално ако ова сеуште функционира
Нови информации нема, освен тоа дека повеќемина се пожалија дека не можеле да се регистрират со ново извадените картички (не знам од пред кој период)... изгледа имаат некоја бројка од НЛБ што посочува дека е од Македонија (онака, чиста претпоставка дека тоа може да е проблемот).

Оваа картица ја даваат и на малолетни лица ?
Имам слушнато дека можело да се извади нешто како под-картичка за малолетници, ама порано кога бев да прашам ми рекоа дека морало да имаш 18. Така да, не.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Има некој нови информации со ова? Планирам да си извадам Виза Електрон од Тутунска деновиве, нормално ако ова сеуште функционира
Баш денес направив трансакција, немаше проблем. Визата од Тутунска ја извадив пред 1 месец и се регистрираш како да си од Словенија. Процедурата трае околу 5 дена и јас немав никакви проблеми.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Баш денес направив трансакција, немаше проблем. Визата од Тутунска ја извадив пред 1 месец и се регистрираш како да си од Словенија. Процедурата трае околу 5 дена и јас немав никакви проблеми.
TACNO se registriras so slovenia i koga ke ja stavis kartickata ti vika deka ne e od taa zemja
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
досега немав некој проблем (скраја да е) и за плаќање и за примање пари (додуша мали средства). сега дали уште може финтата со словенија незнам, така да ако има нешто ново нека се кажи.
туку друго ми беше муабетот.
дали може да се префрлат пари од алертај на пајпал и обратно , или од неверифицирана алертпај на верифицирана.такви комбинации.
дали има некој пробано или знае нека каже.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
TACNO se registriras so slovenia i koga ke ja stavis kartickata ti vika deka ne e od taa zemja
Не знам што да ти кажам, јас немав таков проблем, можеби нешто во меѓувреме направиле, појма немам. За примање на пари не знам, ама јас плаќам без никакви проблеми. Ако имам проблем ќе пишам, баш планирам деновиве пак да плаќам
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.514
Поени од реакции
11.583
Можеби ова е ептен глупава претпоставка од моја страна, но може ли да пишете во
кои филијали на НЛБ Тутунска Банка ви ги издале Visa Electron дебитните картички ?

И на мене ми делува како глупава теорија дека проблемот би бил во филијалата која
ја издава картичката, но мене ме дриблаа во филијалата во Автокоманда и во седиштето
во Центар до Рамстор, во Автокоманда ми велеа дека престанале да издаваат Visa Electron
дебитни картички уште од пред неколку месеци, во седиштето во Центар до Рамстор ми велеа
дека немале пластика за картичките, ќе им стигнела во октомври 2010, па во октомври 2010
повторно ме дриблаа велејќи дека ќе им стигнела во ноември 2010, па од друг форум ме советуваа
да отидам во филијалата во ГТЦ, бидејќи сите што биле таму свршиле работа од прва.

Филијалата на НЛБ Тутунска Банка во ГТЦ не е внатре во ГТЦ, туку надвор од ГТЦ, гледа кон Вардар.

Во ноември 2010 отидов во филијалата во ГТЦ, веднаш ме услужија, ми дадоа да го пополнам формуларот
за поднесување на барање за издавање на Visa Electron дебитна картичка, недела дена подоцна преку
СМС на мобилен ме известија дека картичката е готова и дека можам слободно да дојдам за да ја подигнам.

Ја подигнав картичката, ја регистрирав на словенскиот PayPal, и одлично ме служи до денешен ден.

Па затоа ви велам, да направиме споредба на кого во која филијала на НЛБ Тутунска Банка
му ја издале Visa Electron дебитната картичка, да не има нешто поврзано со тоа.

Не верувам дека има, ама сепак, за секој случај, верувам дека вреди да ја направиме таквата споредба.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
има ли paypal преку Комерцијална Банка ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
ај јас пак да си прашам
дали може да се префрлат пари од алертпај на пајпал и обратно , или од неверифицирана алертпај на верифицирана.такви комбинации.
дали има некој пробано или знае нека каже.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
ајде вака сега.
имам верифицирана алерт пеј сметка и пајпал сметка.
дали можам да извршам плаќање од алертпај на пример на некој што има пајпал сметка во опцијата send money да ја впишам неговата меил адреса и сумата која сакам да ја испаратам ,
или тоа оди само од алертпај на алертпај или од пај пал на пеј пал, пошто досега имам плаќано за сервери или така нешто со само внесување на неговата меил адреса и сумата која сакам да ја испартам не водејќи сметка дали е на пајпал или на друг некој сервер и парите стугнувале.
ама сепак пошто се работи за мој две различни сметки да не пробувам за џабе ако веке некој знај и ако не можи дали има друг начин да ги префлам парите од едната сметка на другата а не директно на сметката од дебитната.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
ајде вака сега.
имам верифицирана алерт пеј сметка и пајпал сметка.
дали можам да извршам плаќање од алертпај на пример на некој што има пајпал сметка во опцијата send money да ја впишам неговата меил адреса и сумата која сакам да ја испаратам ,
или тоа оди само од алертпај на алертпај или од пај пал на пеј пал, пошто досега имам плаќано за сервери или така нешто со само внесување на неговата меил адреса и сумата која сакам да ја испартам не водејќи сметка дали е на пајпал или на друг некој сервер и парите стугнувале.
ама сепак пошто се работи за мој две различни сметки да не пробувам за џабе ако веке некој знај и ако не можи дали има друг начин да ги префлам парите од едната сметка на другата а не директно на сметката од дебитната.
можеш да префрлаш пари само од алертпај на алертпај и од пај пал на пеј пал.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
ок
фала ми заштеди многу маќи и нервози
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Можеби ова е ептен глупава претпоставка од моја страна, но може ли да пишете во
кои филијали на НЛБ Тутунска Банка ви ги издале Visa Electron дебитните картички ?

И на мене ми делува како глупава теорија дека проблемот би бил во филијалата која
ја издава картичката, но мене ме дриблаа во филијалата во Автокоманда и во седиштето
во Центар до Рамстор, во Автокоманда ми велеа дека престанале да издаваат Visa Electron
дебитни картички уште од пред неколку месеци, во седиштето во Центар до Рамстор ми велеа
дека немале пластика за картичките, ќе им стигнела во октомври 2010, па во октомври 2010
повторно ме дриблаа велејќи дека ќе им стигнела во ноември 2010, па од друг форум ме советуваа
да отидам во филијалата во ГТЦ, бидејќи сите што биле таму свршиле работа од прва.

Филијалата на НЛБ Тутунска Банка во ГТЦ не е внатре во ГТЦ, туку надвор од ГТЦ, гледа кон Вардар.

Во ноември 2010 отидов во филијалата во ГТЦ, веднаш ме услужија, ми дадоа да го пополнам формуларот
за поднесување на барање за издавање на Visa Electron дебитна картичка, недела дена подоцна преку
СМС на мобилен ме известија дека картичката е готова и дека можам слободно да дојдам за да ја подигнам.

Ја подигнав картичката, ја регистрирав на словенскиот PayPal, и одлично ме служи до денешен ден.

Па затоа ви велам, да направиме споредба на кого во која филијала на НЛБ Тутунска Банка
му ја издале Visa Electron дебитната картичка, да не има нешто поврзано со тоа.

Не верувам дека има, ама сепак, за секој случај, верувам дека вреди да ја направиме таквата споредба.
едно инфо само за сите.. тоа во гтц не е филијала туку е централната банка... значи првата тутунска банка, главната да не ја кажам....
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
so postarite karticki mozese. so novive nemoze vise,, idi deneska izvadi i staj ja na paypal nema da moze ali tie sto se nekade do 28 februari mozese od 1 mart pocna da zavfrkava
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
kolku provizija zemaat za transakcija od paypal na NLB? znae li nekoj?
i dali bi mi bilo poizplatlivo od Amerika da prakam pari preku payPal mesto preku Western union?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom