Next Time

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
abe ok se ajde nov bend pesnite najprvo pomeki se narodot da gi prifajka i se ama ne se to to ... ne se originalni :D so znam i jas aj ke vidime potaki kako ke bidat
:smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.307
Поени од реакции
45.993
Ko што кажа Асид,се дур не ги видам со мoјот човек Џеј Џеј во песна нe ми сметаат,а осеќам дека тоа ке се деси мнгу брзо и ке се скараме одма :):)
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па не знам што да мислам. Песната им е така-така, не ми се свиѓа баш многу, а мене ми се копија од Токио Хотел браќата само без многу шминка :icon_razz Али којзнае може им предстои нешто добро во иднина
 
S

StormRage

Гостин
абе аман... само локална група од 2 ца со 2 песни... не тераат далеку според мене
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Јас Next Time и бендови слични на нив уопште не бендисувам ме живцираат зашто тие се најобични позери и се бледа копија на Slash (Мартин) и Bon Jovi (Стефан). И се обидуваат да го привлечат вниманието од понежниот пол (што им успева кај повеќето тинејџерки)
Влатко и Next Time се носат во стилот на 80s и праат такви песни..
За стилот ОК пак до некаде! Ама за музиката???
Јас лично не ја бендисувам нивната музика и нормално дека земаат први три места ан фестивали кога зад нив седи тато и некој др музичари и може слободно да се каже дека станаја ѕвезди преку ноќ направија 2 интервјуа една песна и сеа се мн популарни...ако е тоа така сите ке станеме ѕвезди. И исто така воопшто не ми се допаѓа начинот на однесување ги имам гледано на две-три интервјуа мн се лигават и се несериозни особено Стефан. :smir: :helou:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ko што кажа Асид,се дур не ги видам со мoјот човек Џеј Џеј во песна нe ми сметаат,а осеќам дека тоа ке се деси мнгу брзо и ке се скараме одма :):)
Само што слушнав дека Јован ќе им го правел целиот албум :)
Така да ништо чудно и да видиме заедничка песна :vozbud:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Хм... не ми се свиѓаат уопште како појава. Нити изгледот, нити имиџот. Некако ми се... сосила прљави и бушави. Ко принапраени.

Еднаш ги глеав на Ѕвон :))) и не ми се допадна ич како се однесуваат. Премногу со самодоверба, прегорди на себе, премногу ѕвездесто, (посебно плавиот) а тогаш ја немаа ни втората песна. Многу ми беше смешно кога ги прашаа како дошле до името Некст Тајм. :pos2: Овие рекоа дека другарка им што отишла во странство им го дала името Тајм, и тоа имало не знам каква симболика за нив, ама после дошол ЈованЈованов и он осетил дека не е комплетно името и им го додал и зборот Некст и така станале целосни, станале Некст Тајм. (Чим Јован ти ја крстил групата...:icon_lol:)

А за песните, од таа првата ми се свиѓа музиката и начинот на пеење на плавиот, во ред е, сосема фина баладичка е. Ама текстот е стварно ко од осмо за седмо зимата :( Втората песна не ја имам слушнато.
 
D

Daftie

Гостин
Пејачот е талентован, гитаристот е просечен, музиката е лесна.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.487
Една моја колешка влажни на песните на овие двајца :) си ја стави „Не верувам“ за рингон на мобилниот.
Типката ќе полни 27 години, значи имаат широк круг на обожавателки.

Им претстои блескава иднина, колку и да им пречи тоа на некои од нас.
 
S

StormRage

Гостин
Една моја колешка влажни на песните на овие двајца :) си ја стави „Не верувам“ за рингон на мобилниот.
Типката ќе полни 27 години, значи имаат широк круг на обожавателки.

Им претстои блескава иднина, колку и да им пречи тоа на некои од нас.
епа чим влажни пуштај и ги поќе пати :vozbud:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
да да сум ја слушал таа првата песна и добри се не се лоши
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Една моја колешка влажни на песните на овие двајца :) си ја стави „Не верувам“ за рингон на мобилниот.
Типката ќе полни 27 години, значи имаат широк круг на обожавателки.

Им претстои блескава иднина, колку и да им пречи тоа на некои од нас.
Ќе се најде некој што ќе влажни на било кој што ќе се појави на телевизија.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
odlicni se za pocetok....poslebno mi se dopaga pesnata ne veruvam vo tebe
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Латино хомо заводници....не ми се свиѓаат а и песните им се веќе видени...
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Дежа ву, човече. И тоа не од добрите.
Ајде сите женки на окупу и ќе прајме генг бенг на нивни свирки наместо да уживаме во музиката, ебате.
А не се ни убај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom