Next Time

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Што мислите за дечкиве?



Досега имаат две песни „Не верувам во тебе“ и „Ме мислиш ли“ со која на Ѕвездена ноќ освоија прво место од публика и беше прогласена за летен хит.

Им претстојат настапи на Охрид фест и Мак фест, а до крајот на годината треба да издадат деби албум.

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Уште една копија на Бон Џови? :)

Ги немам гледано по телевизии, незнам како се однесуваат, дали тропаат глупости по интервјуа, дали се препотентни... Но, ми се свиѓа како звучат. До овој момент песнава само на радио ја имав слушано, дури сеа гледам дека имало и спот за неа.

Гледам дека Јован им ја праел песната најверојатно. Се додека се држат на дистанца од него (не дај боже да се појават во иста песна) - мислам дека им претстои солидна иднина.

И секако, спотот:

 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Копија на типот од Морал што е копија на Бон Џови.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
27
Имам нагони на дефецирање од нив.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не ми се свиѓа тоа што се copy-paste наместо да се претстават во некое свое оригинално светло...

Едниот го имитира Слеш другиов го имитира Бон Џови... :tapp:

Али ај ќе почекаме да видиме дали ќе ги биде... :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја мислам (знам) дека се близнаци :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ми се допаѓа песната Не верувам во тебе. Засега се добри
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
кога ќе застане зад тебе некој кој е уходан во тој бизнис нормално дека ќе ти тргне...
шо и да викате за џеј џеј :)pos::pos::pos:), добро му оди...:helou:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Настрана тоа што имам интересни мисли за Стефан,музиката уопште не ми е по ќејф,не сакам лигави бендови/срцекршачи/и ако смеам да позајмам израз-клитовлажначи,на фестивалот се знае зошто земаа награда и се тотален копи-пејст.
Се на се,не ми се свиѓа музиката.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Голема работа ако земале награда, и мене тато може да ми купи за роденден:pipi:
Моето мислење според песната што ја слушнав е исто како на Desire. Не се по мој вкус. Ај баш да видам што ќе биде во иднина со нив
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Mногу ми се некако „на мама и тато„ пеачите. Пуна капа кеш продукции, никнаа од земја и станаа ташак ипол. Џеј џеј продукција, лигавење со тони фен брат му на џеј џеј и Елвир Пекинезиќ...со еден збор ТАПАНАРИЈА
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Ја ги слушам.. Дечките се супер.. Стефан вокалот(шатираниот), а Мартин е црниот.. А за коментарите ваши дека се копии на Влатче од Морал, тоа нема врска.. Другари се со Влатче...

Ко што гледате сликава е стара, за роденденот на влатче уште кога имаше долга коса... И двајцата имаат исти коси.. Значи не го копираат. Иначе сега за сега имаат 2 песни.. "Не верувам во тебе"(која има и спот) и "Ме мислиш ли" со која земаа 2 место на "Радиски Фестивал"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom