NBA Сезона 2010/2011

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Леле вечер стварно ќе биде жестоко.
Победа на Лејкерс!!!!! :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.714
Поени од реакции
6.650
Ќе има Лејкерс на МТВ бе? Дали има видено некој реклама?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.340
Поени од реакции
4.809
Ќе има Лејкерс на МТВ бе? Дали има видено некој реклама?
Ке има брат не се секирај,вечерва во 23 часот ке гледаш како Вејд и компанија ги убиваат Лејкерс на нивни терен!
 
B

BooBojan

Гостин
Ништо не се знае со Мело многу е комплицирано викаат дека до последен момент нема да се знае што ќе одлучи. Викаат дека најголем фаворит е Њу Џерси затоа што нуди најдобри услови ама Мело сака во Њу Јорк изгледа.
Баш би сакал да го видам Мело во Њу Јорк кај Амари.Со оглед на моменталната силина на Њу Јорк со Мело ке се вмешаат во борбата за титулата.Во Њу Џерси не верувам дека би отишол.Денвер му е добар.
А ако некако дојде во Лејкерс кај Коби е тогаш ке има страшно страшно силен Лејкерс.
Но не верувам дека Џексон би го дал Бајнам.

И сакам да напишам за вечерашното дерби.
Гледајте како вечерва Коби шиба 30 кошеви и бонус ке добиете од Гасол,Одом и Бајнам(колку да видите колку е мокен рекетот на Лејкерс)и очекувам по некоја тројка од Фишер и Артест.Со солидна подршка од клупата.
Се на се според мене вечерва Лејкерс ке покаже кој е кој.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.714
Поени од реакции
6.650
Ке има брат не се секирај,вечерва во 23 часот ке гледаш како Вејд и компанија ги убиваат Лејкерс на нивни терен!
Не знам брат за тоа. Јас сум неутрален тука...ама би сакал Мајами да го прими цел од Коби :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Баш би сакал да го видам Мело во Њу Јорк кај Амари.Со оглед на моменталната силина на Њу Јорк со Мело ке се вмешаат во борбата за титулата.Во Њу Џерси не верувам дека би отишол.Денвер му е добар.
А ако некако дојде во Лејкерс кај Коби е тогаш ке има страшно страшно силен Лејкерс.
Но не верувам дека Џексон би го дал Бајнам.

И сакам да напишам за вечерашното дерби.
Гледајте како вечерва Коби шиба 30 кошеви и бонус ке добиете од Гасол,Одом и Бајнам(колку да видите колку е мокен рекетот на Лејкерс)и очекувам по некоја тројка од Фишер и Артест.Со солидна подршка од клупата.
Се на се според мене вечерва Лејкерс ке покаже кој е кој.
И јас би сакал да отиде во Њу Јорк ама дел од играчите ќе отидат и во Денвер така да нема да биде баш истава екипа. Јас мислам дека му е добро во Денвер одличен тим се сезонава посебно на домашен терен Џ.Р. Смит растура, Нене е во добра форма, Билапс стандард, Афало мислам дека е трет најдобар шутер за 3 поени. Повреден беше Кенион Мартин ама се врати против Сан Антонио. Исто така и Андерсон БрдМен се враќа полека полека мислам дека се многу опасна екипа. Би очекувал да догураат далеку во плеј-офф.
За денес што да кажам празник за очи. Од 18:00 предобра утакмица Њу Јорк- Чикако или Фелтон вс Роуз и Амаре вс Бузер. Од 20:30 уште појака утакмица Орландо - Бостон, ќе биде интересно да се види кој ќе го задржи Двајт кој игра у неверојатна форма неколку утакмици по ред. Бостон имаат проблеми со центрите ама пак некако врзаа 14-15 победи. Од 23:00 ЛА - Мајами мислам дека нема потреба од коментар. Пушти си ТВ и уживај. ЛеБрон, Вејд , Бош против Одом, Коби и Гасол. Од 02:30 Оклахома - Денвер, тука би требало да бидат Денвер без Мело ама ја гледав и против Сан Антонио што ја играа без него и не им фалеше нешто премногу. Оклахома ми се држ не дај сезонава сите утакмици им се неизвесни, Вестбрук е многу атрактивен за некоја сезона ке биде во топ 5 играчи во НБА. И за крај од 04:30 Голден Стејт- Портланд, Монта Елис би требало да ги утепа од него се очекува многу. Кај Портланд нема да игра Рој така да тешко дека ќе успеат да победат тука. Таман ме фати 6 саат да си пуштам Њу Јорк - Чикаго:tv:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Бајнам е скоро цело време повреден или игра под инекции. Болен Бајнам е многу полошо за Лејкерс отколку здрав Мело.
Искрено се надевам дека Мело ќе дојде, за да може По Гасол да одмара малку повеќе на натпреварите, и кога ќе влегува во игра да прави лом.

Тунајт, ис д најт. Лејкерси кршат кичми на божиќ. Следна жртва Мајами :)
 
B

BooBojan

Гостин
Бајнам е скоро цело време повреден или игра под инекции. Болен Бајнам е многу полошо за Лејкерс отколку здрав Мело.
Искрено се надевам дека Мело ќе дојде, за да може По Гасол да одмара малку повеќе на натпреварите, и кога ќе влегува во игра да прави лом.

Тунајт, ис д најт. Лејкерси кршат кичми на божиќ. Следна жртва Мајами :)
Лани против Кливленд или против Бостон игравме дома на кризмас.

--- надополнето ---

Дајте бе асален линк за Њу Јорк-Чикаго
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Во секој случај вечер во 22:50 h ќе има празник за очите каде Ле Брон и Вејд(пишува дека и тој ќе може да игра вечерва) ќе предаваат модерен баскет :vozbud:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Heats are gonna be frozzen tonight.....LET`S GO LAKERS
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Во секој случај вечер во 22:50 h ќе има празник за очите каде Ле Брон и Вејд(пишува дека и тој ќе може да игра вечерва) ќе предаваат модерен баскет :vozbud:
незнам кој на кого ќе предава а и нека игра Вејд зошо ќе плачете после без вејд ве тепале.Number 6 is good but 24 is the champs!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom