NBA Сезона 2010/2011

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
8.702
дебито на Картер нема да биде оваа утакмица против Оклахома, дури во Четврток, баш ме интересира да видам како ќе игра во новата средина :)
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Шо бе читам некој јаки трампи се напрајле тука, во кои учествувал и мојот омилен тим (читај Феникс)? И шо како кој замина, кој дојде, ако може некој подетално да објасни?
Орландо ги доби:

Hedo
Arenas
J-Rich

Phoenix:

Gortat
Pietrus
Carter

Washington:

Lewis.
 
Н

'Никола'

Гостин
Абе читам Бостон имаат 22:4 скор, а Мајами 21:8. Толку повеќе да имаат натпревари одиграно Мајами?
извор
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
8.702
^во прашање се 3 натпревари повеќе, што и не е чудно...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Добро оти ноќеска Бостон - Индијана, прво ја пишуваше 98-91, за после да ја порават во 99-88.
На официјалната страна на крајот од хајлајтсите пишува 99-91, а на почетната страна, кај шо ги има сите резултати пишува 99-88 :):)
Шо било работава??
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.730
Поени од реакции
6.662
Орландо ги доби:

Hedo
Arenas
J-Rich

Phoenix:

Gortat
Pietrus
Carter

Washington:

Lewis.

Па добро Хедо и онака беше камен, ама ми е жал за Ричардсон многу јак беше. Останува да видиме дали Картер ќе распали, ма да тешко некако....а и Гортат и Пјетрус ќе бидат добри засилувања. Останува да видиме... :vozbud:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.845
Поени од реакции
23.118
Па ваљда овие гаѓале тројка, па прошло времето. Друго објаснуење не ми текнуе :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Само ме шетаат у пичку матер :) Ама ако, ќе им покажам јас сега со Стив Неш иако не се сакаме :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Починала сестрата на Кармело Антони.:( Не се знае кога точно ќе се врати Кармело во Денвер и ќе продолжи со тренинзи и натпревари.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
8.702
одложено дебито на Картер против Мајами, Гортак 4 поени и 4 скока, Питрус 2 поени и 1 асистенција... слабо!!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ни следи вистински празник за очи. :)

Еве моја прогноза за дуелите:

New York - Chicago 1
Orlando - Boston 1
LA Lakers - Miami 2
Oklahoma - Denver 1
Golden State - Portland 2
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
мислам дека ќе даваат Лејкерс-Мајами.
иначе стварно Кармело ќе идел кај лејкерси во свап за Бајнам или само е шпекулација??
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
мислам дека ќе даваат Лејкерс-Мајами.
иначе стварно Кармело ќе идел кај лејкерси во свап за Бајнам или само е шпекулација??
Ништо не се знае со Мело многу е комплицирано викаат дека до последен момент нема да се знае што ќе одлучи. Викаат дека најголем фаворит е Њу Џерси затоа што нуди најдобри услови ама Мело сака во Њу Јорк изгледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom