Modern Warfare 3

Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Не знам за тебе, али јас не видов ништо ново во трејлеров. Сеуште е старата лоша MW 2. Апсолутно ништо не е сменето од неа. Не гледам причина зошто некој ќе дава 60 евра за да игра игра стара 2 години. Again.
Па тоа е бе друже, 4 години со ред истата игра секоја година. Од COD4 (врв на серијалот, и во сингл плеер и во мултиплеер) па наваму се е срање. Дури и некако успеваат од година во година полоши да ги прават игрите. Балансот тапа.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Не знам за тебе, али јас не видов ништо ново во трејлеров. Сеуште е старата лоша MW 2. Апсолутно ништо не е сменето од неа. Не гледам причина зошто некој ќе дава 60 евра за да игра игра стара 2 години. Again.
Ако ова се однесува за мене,тогаш си у голема грешка.Си постојат торенти не сум ретардиран да давам пари за игра.Второ,играта сум си фан уште од 2004 од кога искочи првиот дел,и додека сите се палеа на MW1 и 2,и видоа дека и 3-јкава е иста одма сите ја мразат и ја сакаат бетлфиелд 3.Одсекогаш сум и ќе бидам таков,не ги осудувам игрите според графика,ги осудувам според гејмплеј.А новава има Survival Mode и ми изгледа интересно.
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
229
Поени од реакции
170
.Си постојат торенти не сум ретардиран да давам пари за игра.
stvarno ? aj kazi so ima retardirano vo toa da kupis igra ?

koga sme kaj mw3 dzabe site hate comments koga sekoj uste prvata den ce ja smetni igrata i ce ceka crack za mp.
a toa deka izgleda isto ko mw2 ne znaci deka i ce se igra isto ko mw2 a i mw2 so mali promeni mozese da bidi mnogu podobra igra od sto e sega.mw3 da bidi nekoj miks mejgu mw2 i black ops mislam deka bi bilo dosta dobro.
od ova dosega sto e prikazano uste nema mnogu detali za multiplayer ama hater gonna hate to e to :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
stvarno ? aj kazi so ima retardirano vo toa da kupis igra ?

koga sme kaj mw3 dzabe site hate comments koga sekoj uste prvata den ce ja smetni igrata i ce ceka crack za mp.
a toa deka izgleda isto ko mw2 ne znaci deka i ce se igra isto ko mw2 a i mw2 so mali promeni mozese da bidi mnogu podobra igra od sto e sega.mw3 da bidi nekoj miks mejgu mw2 i black ops mislam deka bi bilo dosta dobro.
od ova dosega sto e prikazano uste nema mnogu detali za multiplayer ama hater gonna hate to e to :)
Е ќе чека крак. Ретко кој би одбил да игра МП за No Cash.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.245
Поени од реакции
27.590
Искрено, MW2 ја немаше таа магија ко кецот. Мултиплеерот на кецот е десет пати подобар од MW2.
Кој шо сака нека рече. Тка да 3ката не очекувам да биде WOW каква игра ко шо беше кецот.
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
229
Поени од реакции
170
Е ќе чека крак. Ретко кој би одбил да игра МП за No Cash.
muabetot mi bese deka golem del od haterite uste prvata den ce ja smetnat pa dobar del i ce ja kupat i so netrpenie ce cekaat da go probaat multiplayerot ako sega na segde ima komentari cod sucks , battlefield is better than cod itn itn
a za toa ne velam deka nekoj bi odbil da ja igra za bez pari ama da vidis da ne veruvas deka ce ima crack za mp :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
muabetot mi bese deka golem del od haterite uste prvata den ce ja smetnat pa dobar del i ce ja kupat i so netrpenie ce cekaat da go probaat multiplayerot ako sega na segde ima komentari cod sucks , battlefield is better than cod itn itn
a za toa ne velam deka nekoj bi odbil da ja igra za bez pari ama da vidis da ne veruvas deka ce ima crack za mp :)
Се надевам ќе бидат добри дечките од AlterIW и ќе успеат да напраат за оваа МП исто како и за MW2, а не да се откажат како на BO.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
stvarno ? aj kazi so ima retardirano vo toa da kupis igra ?

koga sme kaj mw3 dzabe site hate comments koga sekoj uste prvata den ce ja smetni igrata i ce ceka crack za mp.
a toa deka izgleda isto ko mw2 ne znaci deka i ce se igra isto ko mw2 a i mw2 so mali promeni mozese da bidi mnogu podobra igra od sto e sega.mw3 da bidi nekoj miks mejgu mw2 i black ops mislam deka bi bilo dosta dobro.
od ova dosega sto e prikazano uste nema mnogu detali za multiplayer ama hater gonna hate to e to :)
Искрено не би дал 50 евра за игра.Да е Испод 1000 денари да сватам али,50 евра незнам.Да живеам у друга држава каде платите се 80% повисоки,па да купам али тука во нашава држава,не би.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Па тоа е бе друже, 4 години со ред истата игра секоја година. Од COD4 (врв на серијалот, и во сингл плеер и во мултиплеер) па наваму се е срање. Дури и некако успеваат од година во година полоши да ги прават игрите. Балансот тапа.
Зошто повеќето мислат дека CoD 4 има боље single-player од MW 2? Мене баш MW 2 ми е врв со single-player. Али мултиплеерот на сите CoD е апла тиња.

Ако ова се однесува за мене,тогаш си у голема грешка.Си постојат торенти не сум ретардиран да давам пари за игра.Второ,играта сум си фан уште од 2004 од кога искочи првиот дел,и додека сите се палеа на MW1 и 2,и видоа дека и 3-јкава е иста одма сите ја мразат и ја сакаат бетлфиелд 3.Одсекогаш сум и ќе бидам таков,не ги осудувам игрите според графика,ги осудувам според гејмплеј.А новава има Survival Mode и ми изгледа интересно.
Не се однесуваше таа реченица за тебе. Општо пишав за codfags. За тебе беше првиот дел од постот -- што интересно виде во трејлерот?

stvarno ? aj kazi so ima retardirano vo toa da kupis igra ?

koga sme kaj mw3 dzabe site hate comments koga sekoj uste prvata den ce ja smetni igrata i ce ceka crack za mp.
a toa deka izgleda isto ko mw2 ne znaci deka i ce se igra isto ko mw2 a i mw2 so mali promeni mozese da bidi mnogu podobra igra od sto e sega.mw3 da bidi nekoj miks mejgu mw2 i black ops mislam deka bi bilo dosta dobro.
od ova dosega sto e prikazano uste nema mnogu detali za multiplayer ama hater gonna hate to e to :)
Нема ништо ретартидано да купиш игра што знаеш дека ќе потрошиш многу време на неа, ама има МНОГУ ретардирано да купиш ИСТА игра со некои занемарливи подобрувања за 60 евра.

Ако го направат мултиплеерот ист како MW 2 - не се надевај на крак. И да, изгледа и СЕ ИГРА исто како и MW 2 затоа што е истиот енџин и истиот гејмплеј. Било кој тип што нема потрошено многу време играјќи MW 2 нема да може да направи разлика меѓу MW 2 & MW 3.
А само делумно е точно тоа дека сите ја сакаат BF 3 затоа што видоа дека MW 3 е исто со MW 2. Останатото е ради фактот што BF: BC 2 има мултиплеер незамислив за MW 2, а сега со излегувањето на BF 3, со целосно нов енџин правен само за рс, 64 играчи на мапа, користење на се' и сешто што ти е на располагање во играта (пушки, пиштоли, бомби, џипови, тенкови, хелихоптери, авиони...) - мислам дека е јасно уште од старт која игра ќе има боље мултиплеер. ;)

Искрено, MW2 ја немаше таа магија ко кецот. Мултиплеерот на кецот е десет пати подобар од MW2.
Кој шо сака нека рече. Тка да 3ката не очекувам да биде WOW каква игра ко шо беше кецот.
Иако кецот има боље мултиплеер од 2ката - пак е лош во споредба со други игри (ја едно време го играв, ама одма ми здосади пошто беше многу небалансиран и празен). Така да ништо од бизнисот.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Зошто повеќето мислат дека CoD 4 има боље single-player од MW 2? Мене баш MW 2 ми е врв со single-player. Али мултиплеерот на сите CoD е апла тиња.

Не се однесуваше таа реченица за тебе. Општо пишав за codfags. За тебе беше првиот дел од постот -- што интересно виде во трејлерот?

Нема ништо ретартидано да купиш игра што знаеш дека ќе потрошиш многу време на неа, ама има МНОГУ ретардирано да купиш ИСТА игра со некои занемарливи подобрувања за 60 евра.

Ако го направат мултиплеерот ист како MW 2 - не се надевај на крак. И да, изгледа и СЕ ИГРА исто како и MW 2 затоа што е истиот енџин и истиот гејмплеј. Било кој тип што нема потрошено многу време играјќи MW 2 нема да може да направи разлика меѓу MW 2 & MW 3.
А само делумно е точно тоа дека сите ја сакаат BF 3 затоа што видоа дека MW 3 е исто со MW 2. Останатото е ради фактот што BF: BC 2 има мултиплеер незамислив за MW 2, а сега со излегувањето на BF 3, со целосно нов енџин правен само за рс, 64 играчи на мапа, користење на се' и сешто што ти е на располагање во играта (пушки, пиштоли, бомби, џипови, тенкови, хелихоптери, авиони...) - мислам дека е јасно уште од старт која игра ќе има боље мултиплеер. ;)

Иако кецот има боље мултиплеер од 2ката - пак е лош во споредба со други игри (ја едно време го играв, ама одма ми здосади пошто беше многу небалансиран и празен). Така да ништо од бизнисот.
Најпрво, мислам дека single-player-от е подобар затоа што е константен, добра приказна и паметно испланиран. Мисијата кога си во Украина со снајперот е врв. Во MW2 (а уште повеќе во Black Ops, aма да не ја мешаме неа еве) single-от е хаос, едноставно како филм од Michael Bay. Просто објаснато, експлозија > приказна за човекот, така иде и во играва. Да не зборувам за plotholes невидени, spoiler alert за 4 и 2 години стари игри:

Нели во кецот умира Price? Од кај кур го вадат во MW2 тоа никогаш не е објаснато. Aма не, наводно преживеал и го лупаат пак во играта.

За мултиплеерот ќе има крак кога-тогаш, рачунај за MW2 кога има dedicated servers + листа од нив in-game, ќе има и за MW3. Технологијата е иста како онаа во Black Ops (DemonWare) и ја имаат веќе анализирано, ваљда имаат и решение. Нема cracked multiplayer за Black Ops затоа што единствените кои би се нафатиле тоа да го праат беа зафатени со MW2 и читерите на нивниот приватен сервер и другава игра беше занемарена.

Инаку, било која COD само во соништата на некој cod fanboy може да е подобра од било која Battlefield во мултиплеер. Во MW2 можеш да направиш loadout со кој леташ низ мапава, оти нели...Балансот е перфектен, можеш да ги колиш сите и да завршиш прв (како што праат многу) без да испукаш еден куршум од пушката/пиштолот. Закон, а?
За glitchers да не спомнувам, почнува мечот дечкото вади AC130 и на здравје нека ви е.

За разлика од сето тоа, во Battlefield од секогаш на прво место е тимската работа, ако не играте како тим нема победа, не се рачуна многу-многу крајниот резултат на поединци во таа игра, работата е тимот да победи.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
хааахх. Повик на должноста. Серија на игри кои горе долу ми се допаѓаат а дел од нив од нив и повеќе од тоа.

Сега ќе ви кажам една приказна за приказната во CoD.
Како што знаете, дејствието во играта е целосно скриптирано, а со тоа и целосно линеарно. Играчот нема никакво влијание врз него. Да секој играч ќе си создаде некоја своја крајна нарација во главата (заради самата игра - пукањето) но ниеден играч нема да создаде свое дејство (тек на настани). Тоа што на оваа игра и успева е да ја пренеси таа линеарна приказна преку играта, од прво лице, да влијае лично на играчот. И во MW и во MW2 горе долу тоа е добро средено.

Но ајде малку да ја разгледаме самата приказна одделена од играта, самата скрипта. И покрај тоа што е целосно лиенарна и писателот имал целосна контрола врз неа, приказните од MW серијата се… релативно слаби кои можат да се мерат со приказните од воено-шпионските филмови од Б продукција од 90тите. Сум гледал такви, сум се смеел на секоја втора сцена.

Дури и MW2 која сака да обрабува идеи за моќ, лажни идеали, предавство и измама нема некоја си бог знаеш што приказна која е само добро интегрирана и раскажана од прво лице. А МW1 има приказна само колку да ја има која исто така успеала да ја пренесат на лично ниво на играчот па затоа не изгледа како тотална глупост.

Би отишол до таму и би рекол дека скриптата на Half Life сериајлот е со еднаква вредност како во некоја си научно-фантастична ТВ сапуница.

Зошто е ова вака? Затоа што раскажување на приказна (со дејствие) преку игра е сеуште многу неистражена област. Најмногу каде што имало напредок е во приближување кон играчот на лично ниво. Но има мноогу повеќе за работа, има многу емоции кои чекаат да бидат разбудени. И затоа јас на форумов сум толку критички настроен кон многу игри.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Call Of Duty: Modern Warfare 3 – 321% more pre-orders than Call of Duty: Black Ops
Battlefield 3 – 2,302% more pre-orders than Battlefield 2 (Yes you read that right, 2,302%!!))

Samo kolku ke se smeam koga site sto napravile pre-order na BF3 a iamat ps3 ili 360 koga ke vidat deka BF3 nema da bide ista ko na PC i ko sto pustaa na E3 ili slicno gameplay i togas youtube ke ekslopidra so videa na koi ke se pcue ke se place lom ke bide LOM. Isto koga placea za Mafia 2 deka na konzoli bese tinja a na PC bese staklo taka ke placat i za ova sega ama sega nema da placat nego ke rikaat. Ama ako barem ke se smeeme.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Незнам кој арен би ја зимал BF3 за конзоли ко прво, (веќе рекоа од Dice и EA дека играта ќе иде со 30фпс + помали мапи + 32 играчи максимум) а ко второ, незнам ни кој што е вистински гејмер игра FPS пуцачници на конзоли.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Незнам кој арен би ја зимал BF3 за конзоли ко прво, (веќе рекоа од Dice и EA дека играта ќе иде со 30фпс + помали мапи + 32 играчи максимум) а ко второ, незнам ни кој што е вистински гејмер игра FPS пуцачници на конзоли.
Ne zaebavaj kolku sega ne igrale FPS na konzoli. Sto zboris. Kaj nas ne odi vidi vo amerika kolku igraat fps na konzoli. Od tie 2.302% sigurno pola se na pre order za konzoli.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
2,032% или 2.032%.
Со зборови:два запирка нула триесет и два проценти или две илјади триесет и два проценти?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom