Modern Warfare 3

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Очекувам BF 3 да победи во рс сегментот. MW 3 ќе победи на конзоли, пошто ем играта е за нубови, ем и онака само нубови играат fps на конзола.
Да и јас мислам така ќе биде.. А и планирам така да напраам. БФ3 да ја земам за ПЦ, а оваа за конзола. Ама ако е така, севкупно повеќе продажба пак ќе има MW3, сепак тие нубови ги има многу ;)
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Јас сепак мислам дека MW3 ќе има многу подобра приказна од BF3, до душа за тоа и ја играм бидејќи мултиплеерот здосадува за неполн месец.​
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Јас сепак мислам дека MW3 ќе има многу подобра приказна од BF3, до душа за тоа и ја играм бидејќи мултиплеерот здосадува за неполн месец.​
Ќе има подобра приказна али тесно ќе биде, BF серијалот се повеќе се подобрува во кампањата.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Ќе има подобра приказна али тесно ќе биде, BF серијалот се повеќе се подобрува во кампањата.
Умреа сериите на игри кадешто не се гледаше графика туку се гледаше гејмплеј.Памтам првата кол оф дјути во 2003/4 година кога искочи преку 60 и више мисии имаше да се утепаш од играње.А не сега,синглплеерот 1 саат колку да ти замачкаат очи да ја купиш,и се е удрено на мултиплеер и графика(пошто сите имаат интернети и јаки компјутери). :(
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Кога излага играва? Ја имам двојкана и некогаш ја играм, супер е...
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Нешто најново искочено пред 2 сааати,има доста да се види!
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.104
Поени од реакции
5.769
Нешто најново искочено пред 2 сааати,има доста да се види!
Не знам за тебе, али јас не видов ништо ново во трејлеров. Сеуште е старата лоша MW 2. Апсолутно ништо не е сменето од неа. Не гледам причина зошто некој ќе дава 60 евра за да игра игра стара 2 години. Again.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Иста MW2.Уште не даваат коментари да им туриш ако нешо лошо си рекол за играта, одма римувд или не го approveнале.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Не знам за тебе, али јас не видов ништо ново во трејлеров. Сеуште е старата лоша MW 2. Апсолутно ништо не е сменето од неа. Не гледам причина зошто некој ќе дава 60 евра за да игра игра стара 2 години. Again.
Ауу другар немој така, ако те чуе некој од Activision ќе го дрмне инфаркт, како така, па Activision пак мора да се напунат пари :icon_lol: CoD (т.е. последниве неколку "продолженија") одамна е cash cow за нив.
А се знае кој ќе ја купи играва, fanboys попалени по 2-3 нови атачменти и малце редизанјирани оружја. А да, и "нови" мапи...
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Хахаха какви лешпери стајле comment approval за да неможеш да кажеш нешто лошо ( нормално ) во овој случај....иначе според мене ова е катастрофа....re-release на MW2
gg activision
 

Kajgana Shop

На врв Bottom