McDonald's и случувањата со McDonald's во Македонија

darko4spain

Praetorian
Член од
13 април 2012
Мислења
57
Поени од реакции
100
па као наводно мијалков за све се интересира и сака да земе. скоро за све има прича: „камчев ќе го земе“, а тоа наводно значело „мијалков ќе го земе“. дали е тоа вистина? - пи*ка ли му матер... за секој нов бизнис викаат: да бе, на мијалков....
Па тој и братучедите веќе се влезени во “партнерски“ бизниси со огромен дел на македонското стопанство, зашто да го немаат МЦ кај нив? А кога зборам за партнерски, се подразбира, како на Кум, ти нудат понуда што неможеш да ја одбиеш, или ќе работиш за и со нив или нема да работиш воопшто.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Не најважно е мекдоналдс дека таму имало "исправна" храна и била се организирано и ако немаш мекдоналдс туристите немале кај да јадат.Нема везе што на запад само клошари се хранат во Мекдоналдс.
Ма што е битно кој се храни во МекДоналдс? Ти ако не си клошар не јади таму и не гледам зошто би те засегало. Проблемот е што светски бренд побегна од Македонија, а не е тоа што храната во МД е крш.

Многу бе вие со сина крв па храната во МД клошари ја јаделе.
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
Ма што е битно кој се храни во МекДоналдс? Ти ако не си клошар не јади таму и не гледам зошто би те засегало. Проблемот е што светски бренд побегна од Македонија, а не е тоа што храната во МД е крш.

Многу бе вие со сина крв па храната во МД клошари ја јаделе.
се сложувам. поготово што други светски брендови никако да влезат у мк. само не лажат со бриколаж и сл. и со фалсификат брендови као нептун.
излегувањето на МЦ не е убава работа. не поради МЦ туку поради негативниот тренд.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.742
Од втора рака ви кажувам дека рестораните се затворени затоа што шефот од Минхен (каде што е централата на Мекдоналдс за Европа, и кој што е всушност србин - Бане Кнежевиќ) не бил задоволен со работењето на Мекдоналдсите во Македонија. Дали конкретно со самите ресторани или со Јаневски - не знам, али очигледно не било нешто како што треба чим така нагло се затворија и не дозволуваат повторно отварање.

А вие што само серете за Мекдоналдс, да знаевте барем малку какви контроли и инспекции имаат во Европа - НИКАД повеќе нема да јадете во Вили, 7ца и останатите "бренд" сендвичари во Македонија.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
А вие што само серете за Мекдоналдс, да знаевте барем малку какви контроли и инспекции имаат во Европа - НИКАД повеќе нема да јадете во Вили, 7ца и останатите "бренд" сендвичари во Македонија.
Да да да,затоа и не скапува сендвичот,ниту бактерии не го јадат.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2313276/Man-keeps-McDonalds-burger-14-years-looks-exactly-the-day-flipped-Utah.html
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.742
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
друже, цитираш статија од дејли мејл, мислам изворов е. ѓ.
Можеби дејли мејл е шит но има и на 1000 други медиуми,што според твоите критериуми некој од нив сигурно ке биде веродостоен :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Istiot muabet jovo na novo ke se pojavi eden ovie necinat sega sme bile raj sto gi nemalo... Aj koga veke go terate istiot toj muabet eve letovo znam za preku 10 zatrueni od brendot Vili sendvicari po ulicive pa nikomu nisto...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ова Вили ти е мрша, не знам како јадат луѓе од таму. Не дека другово не е ѓубре ама тоа е барем добро спакувана на изглед мрша, ова па не те ни лаже со изгледот да го купиш. Има еден дечко што е океј во Вили кај Хотел Карпош ама има и еден друг, абе со иста рака пари зима, ти го фаќа лебот, после се брише од блузон, па пак го фаќа сендвичот... Што прават овие од санитарна инспекција?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ова Вили ти е мрша, не знам како јадат луѓе од таму. Не дека другово не е ѓубре ама тоа е барем добро спакувана на изглед мрша, ова па не те ни лаже со изгледот да го купиш. Има еден дечко што е океј во Вили кај Хотел Карпош ама има и еден друг, абе со иста рака пари зима, ти го фаќа лебот, после се брише од блузон, па пак го фаќа сендвичот... Што прават овие од санитарна инспекција?
Полнат џебчиња со мито :pipi:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
Ne mi e jasna filozofijava, neka ima MC vo MK rafi brend! Demek drzava sme togas so niv, turisticka atrakcija? Koga hranata e sranje i MC e samo brend i ime, mislite deka lugje ke jadat tamu? Ne e samo da se vratat tuku ako se vratat dali ke imaat promet, dali lugje ke jadat tamu. Ne sum bas ubeden deka ke imaat promet. Ako Makedonija bila pazar koj im vredi na MC, ke se otepaa da se vratat tuka.
 
S

silmarillion

Гостин
Мек ми беше интересен у студентски денови пошто глуп студент а и толку буџет имав, сега не го ни помирисувам. Поготово кај нас со едно исто мени, ништо од сезонските не носеа кои имаа прелазна оценка. Денес Силбо е новиот Мек за децана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom