McDonald's и случувањата со McDonald's во Македонија

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Што е разлика од ова до на пр. Ројал Бургер?
Не сум ни знаела дека Ројал бургер постојат, а не па и дека се македонски бренд. Кај имаат сендвичари?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Не сум ни знаела дека Ројал бургер постојат, а не па и дека се македонски бренд. Кај имаат сендвичари?

Во лисиче е. Повеќе ќе ти се свиѓа ако порачаш дома, вака местото изгледа лошо ама добар вкус имаат, цените се пристојни околу 120 денари сендвич + помфрит, гага достава, добро паковање...
https://www.facebook.com/pages/Royal-Burger/146838712157910
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Овие наши брендови се тровачници, посебно летно време. Во Мц немаше шанса да се затруеш. Хемикалиите што се внесуваат во организам друга тема на муабет. Штетна е и скарата што се прави на ќумур и паштетите што се јадат и ГМО мал милион производи итн... И сега овие Гудис во што се подобри од Мц?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Овие наши брендови се тровачници, посебно летно време. Во Мц немаше шанса да се затруеш. Хемикалиите што се внесуваат во организам друга тема на муабет. Штетна е и скарата што се прави на ќумур и паштетите што се јадат и ГМО мал милион производи итн... И сега овие Гудис во што се подобри од Мц?
Знам случај шо се затру од храна во Мкедоналдс Македонија и си доби висока оштета.
Значи сепак има шанси да се затруеш.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Знам случај шо се затру од храна во Мкедоналдс Македонија и си доби висока оштета.
Значи сепак има шанси да се затруеш.
Да сепак грешка сум јас... Како и да е мислам дека стандардите што се спроведуваа во Мекдоналдс беа на повисоко ниво од нашите локални сендвичари, пекари итн...
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Да сепак грешка сум јас... Како и да е мислам дека стандардите што се спроведуваа во Мекдоналдс беа на повисоко ниво од нашите локални сендвичари, пекари итн...
Другар.. Зад затворени врати кога не гледаш што се случува од кадe да знаеш што прават.. Еве на пример порано во Жито Лукс во зима некоја кај што се печеле лебовите ги ставала на грб за да се згрее и тоа ми го кажа жена шо уште работи таму ( сеа Жито Леб се продавниците само ). Сестра ми работи по ресторани, гледајќи што прават таму само дома јаде што ќе зготви. :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Знам случај шо се затру од храна во Мкедоналдс Македонија и си доби висока оштета.
Значи сепак има шанси да се затруеш.
И ако не се лажам деца беа група во Аеродром.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
ако е така ондаК е супер. гудис е седум пути бољи од мц. у солун секогаш е празен мц, а гудис полн. мислам дека и затворија пар мц-а таму.

Да, и во Грција ги затворија. Поврзан е тој газда таму со нашиов тука нешто мислам.
 
F

FARANG

Гостин
Австријци ќе ги земат за цел балкан... Преку кур им е на МЦ да се ебаваат со балканци
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Да, знам дека е Свето, али мислам дека поврзани се нешто со тој во Грција.
Нема врска со Грција никаква. Свето има партнерство со двајца Бугари и тие тројца ја држат лиценцата во Бугарија. Во Грција си работи турбо Мекдоналдс...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нема врска со Грција никаква. Свето има партнерство со двајца Бугари и тие тројца ја држат лиценцата во Бугарија. Во Грција си работи турбо Мекдоналдс...

Не бе затворен беше кога бев пред 1 недела. Во Солун затворено беше МекДоналдс-от.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom