MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
А1 има лиценца и делува маркетиншки, вау А1 дава бесплатно 1 година нетфликс. Секогаш има едно НО. Услов за нетфликс кај А1 е да земеш комбо пакет.
Најефтиниот чини 1847 д. месечно, нет+тв+2 мобилни линии. За една година 22К.
Најефтиниот пакет без мобилни линии, нет+тв чини 899 д. За една година околу 12К. Со овој пакет нема нетфликс, условот е +2 мобилни линии.

И сега ако сам си платиш нетфликс, 10 евра месечно е цена за премиум пакет, годишно 120 евра.
Додај на тие 12К излегува поевтино сам да си платиш. Не ги рачунам поскапите комбо тарифи, буквално ќе те одерат со условот комбо пакет.

Мобилна линија можам да си земам од каде сакам и не со условена цена, ваму во А1 условот е мораш да земеш 2 мобилни линии.
Телелом политика само што овие нудат хбоГо
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Телелом политика само што овие нудат хбоГо
Ако Телеком понуди и нетфликс ќе има ваква некоја закачалка како кај А1.
Нема ништо бесплатно, нетфликс не е хуманитарна организација, за да гледаш мора прво да платиш.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.075
Поени од реакции
468
A1 nudi i HBO i Netflix, HBO sekogas free so razmena od Net Sef, Netflix free odreden period samo so obnova na dogovor.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Ако Телеком понуди и нетфликс ќе има ваква некоја закачалка како кај А1.
Нема ништо бесплатно, нетфликс не е хуманитарна организација, за да гледаш мора прво да платиш.
Па не мора да платиш. :)
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.075
Поени од реакции
468
Со А1 колку што знам немаш ХБОмакс, со Телеком имаш.
imas imas ehee od koga postoi neogranicen internet na a1 moze internetot od net sefot da si go zamenis nekolku gb od nego za hbo max a bidejki ti e neogranicen sleden mesec pak ti se polni net sefot i taka sekoj mesec isto i si dobivas kod za aktivacija odnosno prodolzuvanje
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Од кога им е ова? И дали важи за сите преплатници кои имаат ХБО како што е на Телеком или само за оние со премиум пакет? Пошо, сестра ми е на А1 и има ХБО, ама кога се јави во центарот за поддршка во врска со ХБО макс и рекоа дека ХБО макс се доплаќа т.е не и е вклучено во преплатата.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.075
Поени од реакции
468
Од кога им е ова? И дали важи за сите преплатници кои имаат ХБО како што е на Телеком или само за оние со премиум пакет? Пошо, сестра ми е на А1 и има ХБО, ама кога се јави во центарот за поддршка и рекоа дека ХБО макс се доплаќа дополнително.
Taa e odbrala HBO vo besplatni paketi taka gi ima samo kanalite za tv, ako koristi paket na mobilen so neogranicen internet i net sef moze da zameni so gb
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Taa e odbrala HBO vo besplatni paketi taka gi ima samo kanalite za tv, ako koristi paket na mobilen so neogranicen internet i net sef moze da zameni so gb
Не и е бесплатен, си доплаќа месечно за него.
Мислам... глупости се ова, на Телеком барем е едноставно, плаќаш ХБО и имаш и апликација ХБО макс со него, ова на А1 не знам дали некој би можел да се снајде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Mozebi i proizvoditelot na boskot treba da si podnese vo Netflix da mu go sertificiraat gledam ovoj sto go nudat so move si pisuva deka e kompatibilen, istiot go davaat so move samo napraven za move modificiran
Вака и за телевизорите некој апликации како HBO Max или слични не се достапни па по некое време/година го овозможуваат да е достапно. Треба да пријават не знам дали операторот или кој да му се овозможи на боксот да може.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.677
Поени од реакции
1.557
Нема сертификација за уредот, кога ќе има треба да го има логото на Нетфликс.
IMG_20240408_153132.jpg
 

Attachments

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.075
Поени од реакции
468
A само за Netflix и за Prime треба сертификат? Зошто на овој сајтот за ниедна држава Телеком нема лого од HBO Max/ Max и други вакви стримиг услуги.
Hbo max si e napraveno samo da pronaogja uredot ako e android tv os so originalen odnosno sertificiran os da moze da se downloadira, netflix taka si rabotat i si baraat sertificiran ured od nivna strana, se slucuva da simnuvaat tv verzija na kineski eftini boksovi, ova netflix go pravi samo radi toa da nemozat da simnuvaat na evtini boksovi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom