Lorde

Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Нов материјал, иако поразличен, сепак го има шмекот:

A еве и нешто друго од нејзиниот продуцент, Broods се дуо кое исто така доаѓаат од Нов Зеланд:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
57
Поени од реакции
44
ВО моето училиште ја хејтаат мрачна била :unsure: мене ми е баш срцкаста и ја сакам мн мн ја сакамм
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Pure heroine на рипит ми беше цел месец, многу ми е реална во текстојте и зато ја сакам,
јас мислев дека е повозрасна а таа била две години помала од мене.. :facepalm:
Во почетокот тие што ја слушаа беа демек хипстери а одкако и се промовира на велико Royals почна и ќоро и сакато да ја слуша, па дури и по клубови ја пуштаат.
Добра е се надевам нема пребрзо да згасне :X3:

 
Член од
21 јануари 2014
Мислења
210
Поени од реакции
444
Се надевам дека нема да престане да ме изненадува. Мислам дека сум и најголем фан.
Иако изгледа како психопат на настапи, признавам. :icon_mrgr:
Мислам дека тоа го прави затоа што длабоко се внесува во музиката. Го имам направено истото.
Мислиш лебдиш.


Eве нешто најново.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559

Не знам оти некои и го хејтат сценскиот настап мене баш ми е уникат, се внесува во песната и тоа е првото нешто што го поштовам кај еден артист кога знае како вистински да ја долови.
Не знаев дека била снимена специјално за новото продолжение на Хангр гејмс ама како и да е ќе мора да се изгледа штом ќе има ваква тема.
Мене ми е одлична, ценам артисти кои ја експонираат својата музика а не како денес секоја втора што прави песни за газови се извинувам на израз :rolleyes:
 
Член од
21 јануари 2014
Мислења
210
Поени од реакции
444
Абе таа е уникат само знаеш кои сценски настапи се прифатливи нели? Тверкање и слично.
Таа изгледа како психопат но многу добро разбираме зошто нели? Сите изгледаме како психопати кога влегуваме во музиката, ја живееме.
Lorde ми е една од изведувачите кои со нивните песни ми ја менуваат личноста едноставно. Знае да ме однесе на места кои често заборавам да ги почувствувам.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom