Lorde

Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Ella Yelich-O'Connor или попозната како Lorde доаѓа од Нов Зеланд и има само 16 години.
Таа сама ги пишува своите песни и има издадено ЕР, The Love Club и Tennis Court. Нејзини најпознати песни се Royals која е веќе топ 15 на iTunes во Америка со само околу 10 милиони слушатели на радио. Исто така беше #1 во Нов Зеланд и наскоро во Австралија. Можеби ви е позната песната по тоа што беше powerplay на Антена 5. :)
Исто така друга позната песна, Tennis Court.
Moжам да кажам дека девојчето е одлично и дека допрва ќе стане ѕвезда. И btw, симпатија ми е. :oops::love:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Таисија Повалиј е позната украинска пејачка

патем -допрва ќе чуете за неа:pos:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
1. Ја знам само по Ројалс - фантастична е. Комерцијала и така ретко слушам, ама this is quality stuff (y) ! Ќе се разбуричкам низ ЈТ да и' најдам други песни, убаво ме потсети ..

2. 16 години ?! :eek::eek:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Имат исти глас со Џастин Бибер (y)
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Албумот излезе! :vozbud:
П.е.р.ф.е.к.ц.и.ј.а!!!!
Buzzcut Season, 400 Lux, Glory And Gore, A World Alone. :vozbud::vozbud::vozbud:
Наредниот сингл:

Инаку албумот започнува со стихот 'Don't you think that is boring how people talk' од Tennis Court a завршува со 'Let them talk' од A World Alone. What kinda genius! :vozbud::vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
На Радио 2 Македонско радио ја слушнав песната Royals во ремикс верзија која е малку побрза од првата верзија



и тоа е тоа што знам од пеачкава .

Добар глас има пеачкава не е лоша .
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Не слушам многу ваква музика но кога и да ја чујам Лорд секогаш песните нејзини ми остануваат во сеќавање. И доста добар глас има исто! Не ми се ни верува дека всушност слушам песни од ваков изведувач но добро си е девојчето.
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
LORDE ima potencijal da stane next big thing. I ne mislam deka e mainstream, naprotiv... thumbs up!
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Пред некој ден ја откив. Изгледа, популарна е многу. Па и не и е лоша музиката.:)
Но, не очекував да биде само 16 години.
Сепак, интересна музика има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom