LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Celsius

Гостин
Според ова и ти си во заблуда. Дали и ти си педер?
И те замолувам да ни кажеш кој е тој хормон во пубертетот, ни должиш да не просветлиш.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Шкорпион и циге, ако кликнете или во пп ми партите „навреда“ од темава, двајцата засекогаш ќе ве банирам од темава. Човек сум ви отворив тема, али вие не знаете да разговарате на темата. Ако мислите дека мене ме заебавате со пријавите јас имам најдобар начин и двајцата да ве средам. Ќе ви дадам и лични навреди, и навреди. Или ќе ви ја заклучам.
Ај да видиме што ќе добиете епилог.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Што те наведе да мислиш дека се' ова горенаведеното не е пробано?

И тоа со многу труд? Онака години,години и нерви кои никогаш нема да ми се вратат, многу залудно потрошени во ова...

И сега ради твојот неуспех треба да менуваме закони устав а народот свои традиции сфаќања мислења обичаи.....
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
55
И сега ради твојот неуспех треба да менуваме закони устав а народот свои традиции сфаќања мислења обичаи.....

Не се работи за личен неуспех. Се работи за колективен неуспех. Не сум ни прв, ни последен, ни единствен.
Тоа што вие така сакате да го толкувате и не сте во состојба да се соочите со реалноста, тоа е ваш проблем.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Не се работи за личен неуспех. Се работи за колективен неуспех. Не сум ни прв, ни последен ни единствен.
Тоа што вие така сакате да го толкувате и не сте во состојба да се соочите со реалноста, тоа е ваш проблем.
е ај колку сте тука во македонија со колективен неуспех?
1000, 5000, 100.000?
дајте да видиме за колкава група на неуспешни граѓани станува збор за да се сменат закон устав и колективно народот со неговите традиции и сфаќања. Да не испаден дека колиме вол за една шницла
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
55
е ај колку сте тука во македонија со колективен неуспех?
1000, 5000, 100.000?
дајте да видиме за колкава група на неуспешни граѓани станува збор за да се сменат закон устав и колективно народот со неговите традиции и сфаќања. Да не испаден дека колиме вол за една шницла

Грешно ја перцепираш проблематиката не можам да ти помогнам. Извини.
Македонија е задња рупа на свиралу во однос на право на глас и збор. Само маскоти во вакви услови можат себеси да се прогласат за хомосексуалци и да парадираат гордо со тоа.

Значи, Уставот ако биде променет ниту тебе би ти забранил да имаш деца и потомство, ниту ќе ја загрози институцијата брак.
Ако на сите луѓе им биде овозможено да живеат со оној што го сакаат и имаат право на тоа, на никој не му е ниту едно право загрозено.

Единствената придобивка е тоа што ќе има посреќни луѓе.

Кој е тој вол, која е таа шницла? Зборуваш за штетите од протестите против педерите?
Тоа ќе ги прашаш тие што мавтаат со икони, бакли и палат се' пред себе.
Тие размислуваат како тебе и се докажани штеточини.Сакаат сапун да прават од луѓе, да ги затворат во специјални болници, шират омраза, насилство,а таквите традиционални сфаќања за тоа како едно општество треба да изгледа за многу голема група на граѓани се сосема нормални,за жал.


Во нормални држави,хипотетички речено,да се работи и за бројка од 100 луѓе наспрема 1 милион, мора по закон да им бидат загарантирани права како на сите, ако се разбира не загрозуваат никој со тоа што го бараат.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Грешно ја перцепираш проблематиката не можам да ти помогнам. Извини.
Македонија е задња рупа на свиралу во однос на право на глас и збор. Само маскоти во вакви услови можат себеси да се прогласат за хомосексуалци и да парадираат гордо со тоа.

Значи, Уставот ако биде променет ниту тебе би ти забранил да имаш деца и потомство, ниту ќе ја загрози институцијата брак.
Ако на сите луѓе им биде овозможено да живеат со оној што го сакаат и имаат право на тоа, на никој не му е ниту едно право загрозено.

Единствената придобивка е тоа што ќе има посреќни луѓе.

Кој е тој вол, која е таа шницла? Зборуваш за штетите од протестите против педерите?
Тоа ќе ги прашаш тие што мавтаат со икони, бакли и палат се' пред себе.
Тие размислуваат како тебе и се докажани штеточини.Сакаат сапун да прават од луѓе, да ги затворат во специјални болници, шират омраза, насилство,а таквите традиционални сфаќања за тоа како едно општество треба да изгледа за многу голема група на граѓани се сосема нормални,за жал.


Во нормални држави,хипотетички речено,да се работи и за бројка од 100 луѓе наспрема 1 милион, мора по закон да им бидат загарантирани права како на сите, ако се разбира не загрозуваат никој со тоа што го бараат.
Па имаш во некои држави и 100 доброволни инцесни врски имаш и 100 добрволни врски со млади од 13 години имаш и доброволни зоофилски врски (каде животното вољно стапува во секс со човек) има и 100 доброволни полигамски врски...
оти само твојата среќа да се поштује?
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
55
Па имаш во некои држави и 100 доброволни инцесни врски имаш и 100 добрволни врски со млади од 13 години имаш и доброволни зоофилски врски (каде животното вољно стапува во секс со човек) има и 100 доброволни полигамски врски...
оти само твојата среќа да се поштује?

доброволни зоофилски врски (каде животното вољно стапува во секс со човек)

Нема што да се коментира на ова, нам ни преостанува да те прифатиме онаков каков што си.

Да си здрав и жив. И само среќа да те прати во животот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
доброволни зоофилски врски (каде животното вољно стапува во секс со човек)

Нема што да се коментира на ова, нам ни преостанува да те прифатиме онаков каков што си.

Да си здрав и жив. И само среќа да те прати во животот.
човек може и да лаже и да се преправа, мажите глумат заљубеност, жените глумат оргазам... али животното ја нема таа особина, да скрие страв емоции.
Па нели еден од аргументите на гејојте дека хомосексуалноста е природна е баш повикување на животинскиот свет. Или животните ви користат само како оправдување за вашата состојба и за во сендвич. За друго не ве интересираат.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Немам модерно сваќање за луѓево и ако сум се обидела да толерирам или да стекнам такво мислење, малку по малку го губам.
Генерално не ми е гајле кој со кого што ама баш за никого.... и не сакам никому да му биде гајле за мојот приватен живот.
Возрасен човек пензионер татко со две возрасни деца, со хетеро брак цел живот... еден чуден створ, на лето фамилјарно одат на гости кај едно слично семејство во Охрид, секогаш се мислам по која линија се роднини ,)))
И едни други во моја близина
На фб жена со профилна слика од неа и од сопругот, а на неговиот профил тој со дечко му в скут во розеви маици, дали му верува дека му е другар? дали се договорени да изигрува сопруга? Како ќе истераат цел живот на база на таква лага....?

И од другата страна на паричката никнат такви што викаат сега ќе стапуваме во брак, ќе посвојуваме деца ќе бидиме од чудни почудни за инает. Колку е тешко во Македонија маж и жена со куќа и стабилни финансии да поминат постапка за посвојување, сега ќе правиме фарса ќе ги даваме децата на чудни луѓе ќе правиме експерименти да видиме што ќе биде од тие деца.
 
S

Sagan

Гостин
Генерално не ми е гајле кој со кого што ама баш за никого....
1.

Возрасен човек пензионер татко со две возрасни деца, со хетеро брак цел живот... еден чуден створ, на лето фамилјарно одат на гости кај едно слично семејство во Охрид, секогаш се мислам по која линија се роднини ,)))
2.
И едни други во моја близина
3.
На фб жена со профилна слика од неа и од сопругот, а на неговиот профил тој со дечко му в скут во розеви маици, дали му верува дека му е другар? дали се договорени да изигрува сопруга? Како ќе истераат цел живот на база на таква лага....?
4.
И од другата страна на паричката никнат такви што викаат сега ќе стапуваме во брак, ќе посвојуваме деца ќе бидиме од чудни почудни за инает.
Дај уш некој пример, за да „не ми е гајле кој со кого што ама баш за никого“ биде покомплетно.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
55
човек може и да лаже и да се преправа, мажите глумат заљубеност, жените глумат оргазам... али животното ја нема таа особина, да скрие страв емоции.
Па нели еден од аргументите на гејојте дека хомосексуалноста е природна е баш повикување на животинскиот свет. Или животните ви користат само како оправдување за вашата состојба и за во сендвич. За друго не ве интересираат.

Пред да се занимаваш со читање на емоции кај животни :facepalm: ( виша наука.)

Научи што е емоција, а што сексуален нагон. Не мислам да те описменувам, те замолив да не ме цитираш. Појма немаш, тоа е.
--- надополнето: 15 декември 2013 во 18:14 ---
Немам модерно сваќање

И јас имам околу мене многу сваќи што не се модерни. Сакаат да бидат модерни, ама рекла-казалата во нив е посилна од еманципацијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom