King Crimson

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
сТрамота е ваков бенд да биди на 30 и кусуро страна во подфорумот. Обид за враќање и поднаполнување на темава :D

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.678
Кога веќе почна со класиците.. :drk: :drk: :drk: :bukake:


In the court of the Crimson King се смета во топ 5 (прог) рок албуми евр. А мене многу при срце ми се Starless and Bible black и Red. Посебно Red.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Го напишав најдоброто мое мислење за последната недела и ми се исклучи несакајќи пребарувачот! :mad:

Значи, меѓу друго напишав дека немам ислушано се` од нив и дека застанав на Red, па сакав да побарам препораки за што да слушам следно.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Го напишав најдоброто мое мислење за последната недела и ми се исклучи несакајќи пребарувачот! :mad:

Значи, меѓу друго напишав дека немам ислушано се` од нив и дека застанав на Red, па сакав да побарам препораки за што да слушам следно.
А што имаш слушано? :)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
А што имаш слушано? :)

Имав испишано по една мини-рецензија за секој албум од Кралот Пурпур што сум го слушал, ам то е...

Почнав од почеток и плоча по плоча стигнав до Islands. Овој некако не ми фати уво, па рипнав право на Red, оти сите ми го фалеа. И навистина беше многу поарен, ама заради икс причини после него не сум слушал ништо.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Го напишав најдоброто мое мислење за последната недела и ми се исклучи несакајќи пребарувачот! :mad:

Значи, меѓу друго напишав дека немам ислушано се` од нив и дека застанав на Red, па сакав да побарам препораки за што да слушам следно.
Јас можам да ти пишам од тоа што сум преслушал што ми оставило впечаток да пробаш, па сега размисли ти сам :)

In the court of the Crimson King
Discipline
Larks Tongues in Aspic
Starles and Bible Black
In the wake of Poseidon
Islands
Lizards
The Night Watch
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Јас можам да ти пишам од тоа што сум преслушал што ми оставило впечаток да пробаш, па сега размисли ти сам ...
Discipline ќе биде следен.

Ми фати око омотот со тоа келтскиот орнамент. Иако читам тука оти е '81 и си имал влијание од тоа време, мислам дека вреди да пробам.

Впечатоци, наскоро...
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Еј, абе сум требало да споделам впечатоци од Discipline, тука... :D

Значи дефинитивно во првите 3 албуми, со itCotCK и Red. Би го ставил можеби и на второ место. Мора да се преслуша.

Патем, денес прочитав нешто ќе се обединувале, ќе правеле некоја свирка, концертче во скоро време... Некој разбрал нешто подетално?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom