K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ме интересираат резултатите,па дали ги знаеш сите победници ?
Веке ги пишаа.[DOUBLEPOST=1476025744][/DOUBLEPOST]
јас се борев таму. победив со чоук. од 9 борби, 3 или 4 победи за мкд имаше.[DOUBLEPOST=1475997150][/DOUBLEPOST]Не ги следев сите борби, бев во соблекувална, но колку што знам...
Резултати:
-78 кг Мирза Сендиќ (МКД) – Изет Орлиќ (БиХ) - Мирза победа со армбар

-84 кг Игор Лазаревски – Милош Јанчиќ (ЦГ) - Милош победа со RNC

-75 кг Ристе Гашев (МКД) – Јасмин Вршкиќ (БиХ) - Ристе победа со KO

-70 кг Филип Божиновски (МКД) – Анто Палавара (БиХ) - Филип победа со армбар

-63 кг Александар Заткоски (МКД) – Небојша Богдановиќ (ЦГ) - Небојша победа со corner stoppage

-72 кг Стефан Спасовски (МКД) – Маринко Зарубица (ЦГ) - Маринко победа со RNC

-77 кг Стефан Пецевски (МКД) – Саша Савиќ (БиХ) - Стефан победа со RNC

-77 кг Илија Андов (МКД) – Иван Скоко (ЦГ) - Иван победа со триаголник

-70 кг Филип Стефановски (МКД) – Нино Шкрељ (ЦГ) - Нино победа на одлука

[DOUBLEPOST=1475997535][/DOUBLEPOST]
Мислам дека маркетиншки беше послабо од лани. Лани салата беше полна со публика а сега само 50-60%... А борбите беа добри, незнам што се разочаруваш толку. Па тие сме борци моментално од мкд нема други.
Чокер вистина си чокер :) честито нека е и нека се множат, ме бендиса најискрено. Иначе во право си горе доле, плус минус активни борци тие сте во последниве 5, 6 години кај нас, некои многу талентирани дечки за жал се откажаа. За организацијата си го чувам ставот, претходните години беше навистина подобра иначе споредувајки го натпреваров со Џистејнз што беше пред 5 години и ги отвори мма вратите кај нас, па и истиов турнир од минативе години многу полошо а народ немаше поради питијадата. Во однос на организираност мислев на професионалноста, на тоа колку добри судии, колку е добро борилиштето октагонот, оние што ги прегледуваат и премачкуваат борците пред влез итн. Гласна музика и светла секој може да донесе. :)
 
Последно уредено:
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Веке ги пишаа.[DOUBLEPOST=1476025744][/DOUBLEPOST]
Чокер вистина си чокер :) честито нека е и нека се множат, ме бендиса најискрено. Иначе во право си горе доле, плус минус активни борци тие сте во последниве 5, 6 години кај нас, некои многу талентирани дечки за жал се откажаа. За организацијата си го чувам ставот, претходните години беше навистина подобра иначе споредувајки го натпреваров со Џистејнз што беше пред 5 години и ги отвори мма вратите кај нас, па и истиов турнир од минативе години многу полошо а народ немаше поради питијадата. Во однос на организираност мислев на професионалноста, на тоа колку добри судии, колку е добро борилиштето октагонот, оние што ги прегледуваат и премачкуваат борците пред влез итн. Гласна музика и светла секој може да донесе. :)
Сега ќе ти појаснам некои работи. Договор беше ако удриш во тил, ја губиш позицијата и стануваш горе, со цел да избегнат повреди. Е сега како можеа да влезат во кафез со предмети во ракавици незнам... срамота за борците... По мене многу фали партер игра во Македонија.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Поправка... Филип Божиновски - Анто Палавра - no contest. Филип несоодветни ракавици.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Сега ќе ти појаснам некои работи. Договор беше ако удриш во тил, ја губиш позицијата и стануваш горе, со цел да избегнат повреди. Е сега како можеа да влезат во кафез со предмети во ракавици незнам... срамота за борците... По мене многу фали партер игра во Македонија.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Како мислиш со премети во ракавици? Инаку честитки за победата!
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Како мислиш со премети во ракавици? Инаку честитки за победата!
Колку што разбрав, некои викаат биле претенки, некои викаат некој тврд слој имало... Не сум многу сигурен ама 100% е ноу контест.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Колку што разбрав, некои викаат биле претенки, некои викаат некој тврд слој имало... Не сум многу сигурен ама 100% е ноу контест.
Непоштени натпреварувачи имало секогаш (и во бокс се има случувано) ама каде е тука судијата да провери? Зашто никој не вложил жалба?

Сепак ова се почетоци па следните 20 год би требало и организациски а и натпреварувачки да се подобруваме (да сме оптимисти).
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Дечки ме интересира кај може да се тренира muay-thai у Скопјево. Клуб некој, контакт.. некое инфо ако имате, се убив на нет барање неможам да најдам...
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Дечки ме интересира кај може да се тренира muay-thai у Скопјево. Клуб некој, контакт.. некое инфо ако имате, се убив на нет барање неможам да најдам...
Па нема баш Тајландски бокс кај нас.
Има еден тип, Чак, кој декларира дека кај него се вежба muay thai, ама не го прашувај каде научил :)
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Поздрав до сите фанови на ММА се надевам дека ќе одвоите време за видеово :)


Дали сте спремни???:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Подобар прес пред фајт неам гледано до сега, Mc е факинг легенда :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ај некој што се разбира повеќе нека ми ги објасни работиве.
Конор првиот појас што го има е во негова категорија така, против Алдо тој што го освои.
Е сега, кај му е вториот појас што го победи Диаз? Или тие борби беа онака, не беа за појас.
И дали сеа овој Еди е потешка категорија од Диаз?
 
Член од
2 јули 2015
Мислења
121
Поени од реакции
18
Ај некој што се разбира повеќе нека ми ги објасни работиве.
Конор првиот појас што го има е во негова категорија така, против Алдо тој што го освои.
Е сега, кај му е вториот појас што го победи Диаз? Или тие борби беа онака, не беа за појас.
И дали сеа овој Еди е потешка категорија од Диаз?
Мислам дека има само еден појас грешка си разбрал, не смее во две различни категории да има појас.Е сега ако победи ке мора да се откаже од еден појас така изјави Дана .:vozbud:[DOUBLEPOST=1478905335][/DOUBLEPOST]Да не знае некој дали ке се емитува златен гонг некаде утре ??
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
43
Поени од реакции
25
Ај некој што се разбира повеќе нека ми ги објасни работиве.
Конор првиот појас што го има е во негова категорија така, против Алдо тој што го освои.
Е сега, кај му е вториот појас што го победи Диаз? Или тие борби беа онака, не беа за појас.
И дали сеа овој Еди е потешка категорија од Диаз?
Со Диаз не беа за титула, Диаз не држи никаква титула и не Еди е полесна катекорија од Диаз не потешка, Диаз се тепа на 170 а Еди на 155.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom