HIM

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
MSV напиша:
Не ме заебавај бре......

ОТВОРИ ОЧИТЕ.....НАКОСТРЕШИ УШИТЕ!!!!!
На светов има милион прекрасни, прекрасни бендови........
Немора да бидете толку глупи и наивни и очајни за да ги слушате ГНР.....:)

абе не се заебаај са.. секој со својот вкус
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
МаРиНа`Ох напиша:
абе не се заебаај са.. секој со својот вкус
Тука не се збори за вкус....
Тука се збори за деца кои шо прво за шо се фатиле е ГНР.......
И фураат ко демек овие се најбољи.....

А коа ке дознаат дека на светов постојат и други бендови.....После се срамат шо воопшто ги слушале овие.....


Всушност.....
Не ме слушај.....
Само си мрчам јас ради реда....:)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
MSV напиша:
Тука не се збори за вкус....
Тука се збори за деца кои шо прво за шо се фатиле е ГНР.......
И фураат ко демек овие се најбољи.....

А коа ке дознаат дека на светов постојат и други бендови.....После се срамат шо воопшто ги слушале овие.....


Всушност.....
Не ме слушај.....
Само си мрчам јас ради реда....:)
Е се сложвам дека имат многу такви копуци... ама сепак јас мислам дека та вечер (сношти) имаше пијано... :icon_lol:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
MSV напиша:
Тука не се збори за вкус....
Тука се збори за деца кои шо прво за шо се фатиле е ГНР.......
И фураат ко демек овие се најбољи.....

А коа ке дознаат дека на светов постојат и други бендови.....После се срамат шо воопшто ги слушале овие.....


Всушност.....
Не ме слушај.....
Само си мрчам јас ради реда....:)
Пер...
Па дај сфати веќе еднаш дека не можат онака сите како тебе уше првиот ден коа им купиле звучки да созреат музички и одма на најдоброто да се фатат...ние обичните смртници мораме да поминеме низ повеќе етапи :wink:

Johnny Stulic напиша:
HIM-sramota za finskata scena koja mnogu ja cenam
Ова ти е точно....срамота за финците шо имаат многу поквалитетни метал и рок бендови...Bullett :D
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Од друга страна, пред ХИМ, никој не ни ја познаваше финската сцена, а камоли да ја пофалеше. Ама ај. :)
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
a chekaj malku ti znaesh od koga se him izlezeni na scenata? da znaeshe togas nemase da vikas deka se komercijala. izlezeni se od pred 7 godini moze i visok, a tek duri sega vo poslednata godina dobija publicitet radi amerikanski 13-14 godisni devojcinja koi do pred 2 meseci ja slusaa britni, ali sea se epten metal...
him nikoj ne gi znaese osven tie shto stvarno slusaa metal. ja porano pred 4-5 godini koa im gi baraf pesnite na mp3-ki naogjav po 3-4 rezultati. sega koja i pesna da im ja stavam mi se vrakjaat po 200 rezultati. ne e nivna krivica sto se ispubliciraa, krivica e na amerikanskiot glup mentalitet.
a i pokraj toa shto se preterano popularni sega, si ostanaa na svoite korenja i ushte si svirat koncerti za 200ta lugje. jas im bef na koncert pred 5-6 meseci i beshe vo mal kafic shto sobirashe 200 lugje, i pokraj toa shto imalo tolku golema pobaruvacka za karti za koncertot sto mozele da napolnat sala shto fakja nekolku iljadi lugje.
taka da ako sakas da zborish za nekoj, prven osiguraj se deka znaes sve za nif, pa posle resi da zboris.

a potpolno se soglasuvam so MSV. site deneska slusaat ramo gnr, rolling stones i shto li vekje ne, poshto tie se "najlegendarnite bendovi" i od niv "nema bolji"....abe super si bile tie bendovi, ali nemozes ti cel vek da gi sporeduvas so deneshnite grupi. malku da pustat radio ili tv ke vidat deka ima i drugi kvalitetni grupi shto se vrtat po eterot, i nekoi se duri i podobri od gnr. ali toa ti se takanareceni rokeri, sto se praat deka znaat sve, a ustvari doma koa idat ceca im eche na cel glas.
 
N

NightFuneral

Гостин
temava nesho epten me isprovocira da pisham..BEBE 11 ti se poklonuvam.Site mnogu dobro znaeme deka po celi denovi gi vrtat Him po mediumite,i nema dete od 4to odd so neznae koi se HIM ili pak Ville Valo.Porano se utepuvavme da najdeme po edna pesna od him,zatoa sto bukvalno gi nemase nigde.Otkako ja pocnaa turnejata niz America,"the cute little american girls"vidoa deka nesto im ponudila skndinavijata,i pocnaa da kubat kosi,i kako so znaeme so zemja e amerika,odednas nastana boooom okolu HIM.Sega gi ima na sekoja tezga na pazar,zatoa sto amerika im stvori golem publicitet,a porano samo odreden krug gi slusaa him.Sho se iskomercijaliziraa fakt e,ama ipak za 10 godini postoenje na cenata gi cenam mnogu kako grupa!
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
NightFuneral напиша:
Sega gi ima na sekoja tezga na pazar,zatoa sto amerika im stvori golem publicitet,a porano samo odreden krug gi slusaa him.
Да бе баш памтам пред 4 години бев во цд шоп тука во Америка и барав цд-а од нив и неможев да најдам ниедно. Морав да отидам во една готичка продавница за да им го најдам цд-то, и тоа само Razorblade Romance го имаа и му беше во 3-4 примероци. Цената беше 28 долари пошто нормално таксата за прекуокеанска пошта мораше да ја извадат од некаде. Сега за овоа новото цд Dark Light пак отидов во таа истата продавница за да го купам и си имав спремено пак 30 долари, и коа ке видам цената 10 долари само. Ај го купив и идам посе некој друг ден во обична продавница и одам во делот каде што имаа цд-а и искрено изборот им беше никаков. 30 различни имаа се на се. И што ке видам, таму цд-то на ХИМ ставено. Цд што пред 4 год беше невозможно да се најде, е сега најдостапно, и може да се најде на секаде.

Заклучок? :icon_lol: Мислам дека знаете што ми е поентата до сеа...
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Luge gi obozavam HIm, ne mozam da ziveam bez nivnite pesni, me ispolnuvaat epten...Gi sakam epten...Zoso ne dojdoa tuka??!!!Gi sakam.....666 the sweetest devil kiss:*
 
V

VirtualA

Гостин
elen4e_bonjovi напиша:
Luge gi obozavam HIm, ne mozam da ziveam bez nivnite pesni, me ispolnuvaat epten...Gi sakam epten...Zoso ne dojdoa tuka??!!!Gi sakam.....666 the sweetest devil kiss:*
Аман бе како не мојш да живееш без нив!?
Немој така, ќе дојдат некогаш (али подобро никогаш)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ги нееееееееееееееејќам ХИМ
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
86
Поени од реакции
5
guitardemon666 напиша:
незнам за вас... ама хим некако (ако се комерцијала) ме фасцинират, волшебни ми се, ћаробни, магични... и слично. е са виле шо е најбољи пејач на свето ИАКО пуши (пафка)... па то музиката најпроста на свето а предобро звучи... the power of gothic! love metal... heartagram

...porano bea jaki prvite dva albumi sega se serkovci !!! gi gledav na EXIT sranje bea :toe: ...
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Bas i ne se "serkovci"....Gi obozavam nivnite lyrics, muzika, Ville i Linde....Koa samo bi imala sreka kako tebe da gi gleam...
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Razorblade romance му е нај албум и другиве не се лоши ама во последно време не се тоа што беа !
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
I just adore HiM
I love Ville Valo
I love Join me in death
I love Gone with the Sin
I love Rip out the wings of a butterfly
I love In joy and Sorrow
I love every song from HiM !!!!
H i M = :music3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom