HERBALIFE

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
amai ke se pridrzuvam na ishranata ke otfrlam leb sokovi blago ...
ова + хербалајф + трчање скоро гарантирано ќе ослабеш 5 килограми
ама некако многу ми брзаш, и осеќам дека сакаш краткорајно да биде а тоа ќе те доведе до јојо ефектот односно брзо ќе ја вратиш тежината ако не и повеќе
гледај на подолги патеки, ко на пример 4-5 месеци
ама мораш да бидеш целосно активна
јас минатата година од февруар до август лека полека си ослабев 15 кила со трчање и намалена исхрана без хербалајф, сега многу помалце сум активен, јадам доста глупости а само килце имам качено
мислам дека тоа е поради активното трчање
така да, гледај на долги патеки :)
+ шо брзаш, до лето ќе бидеш секс бомба, само биди континуирана и не се откажувај
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
12
jas mislev barem prviot mesec i poslepak isto taka da si prodolzam i da trcam i da pijam i da vnimavam na ishrana.. samo mislev privot mesec kako ke oslabam..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
па најлесно се ослабнува на почетокот
испушташ вода ово оно
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
kazhete mi neshto za herbalife dali mozhe za eden mesec edno 5kila da oslabam ako trcam sekojj den po pola saat i pijam sejk?
Бев на една презентација на Хербалајф и толку ги нафалија што ич не им поверував. Откако си отидоа презентерите, еден од присутните рече дека тоа било дело на сотоната, :ROFLMAO: па сега ти глеј си. :)
Онтопик: не верувам во такви инстант слабеења. Земи вежбај и храни се здраво.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Не ти требаат скапи хербалајф шејкови за да ослабеш, ако ја средиш исхраната и плус на тоа ако додадеш физичка активност ќе ослабеш и без нив. Е сега нормално ако не ти преставува никакво финансиско отежнување да даваш толку пари за шејк слободно земи, тоа е еден вид суплементација која ќе ти го олесни слабеењето.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.392
a ako prestanam da gi pijamm ima sansi da gi vratam kilata?
Не само што има шанса да ги вратиш, туку ценејќи по твојата психологија (барање на лесен начин за слабеење) - најверојатно ќе качиш дупло повеќе.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Каков е тој шејк за слабеење....ако ти исфрлаат еден куп работи од исхраната и те тераат физички да бидеш активна?.....подобро тие 2600 ден дај ги за во теретана-фитнес, ем ќе стекнеш пријателства ем ќе си најдеш личности кои што ќе те мотивираат....и ќе имаш максимален ефект.

И тие филмови за шејкови и сл....се само приказни за дебели мрзливи луѓе....ако се пронајде во реченицава...време е да промениш нешто.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
kazhete mi neshto za herbalife dali mozhe za eden mesec edno 5kila da oslabam ako trcam sekojj den po pola saat i pijam sejk?
Оди во аптека и земи си лаксатив за 3 дена 5 кг ќе си полесна на вага :pos:. Земи среди си исхраната и почни со некоја физичка активност, ќе имаш подобро тело, кондиција и тн и тн.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.938
Поени од реакции
10.569
Изгледа грешно си сфатил..... не сум ти се наљутил :)

Туку викам подобро е на поздрав начин, тренирајќи да ослабне, одколку да внесува во себе се и свашта ;):)
не е финтата да се пише било што!
и викаш не немој, а разлог?
само да се билдале мислења безврска, па кажи кога ти е роденден па ке ургираме кај Ацид да ти префрли едно 10 000 мислења :)

@јјјасее не се лажи со брзо слабеење, само водата од телото ке ја исчистиш не и салото, постепено едно 3кг месечно.
сокови можеш само 100% да си пиеш, за лебот и пржените работи знаеш дека никако, вметни ориз и туна, варен стек у комбинација со кардио вежби и ке имаш резултати :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.938
Поени од реакции
10.569
gledam mn se zadovolni no i mn se ptoriv herbalife
бев на една нивна презентација, од раководните лица имаше со стомаци и соленки а ми нудат производи за слабеење и поправање, па матер му ебам зар они не би се средиле ако беше така :sneaky:
или пак навистина делува само што некои си мислат дека е дволно да се пијат шејковите :D
ако има некој што користел нека каже
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Значи фрката со шејкот не е дека од него ќе ослабнеш -_-
Си добиваш ментор кој ти одредува што, кога и колку да јадеш. Значи пиење на шејкот во комбинација со правилна исхрана и нормално физичка активност.
И не е целта толку симнување на килограми, туку чистење на мастите од организмот.

Бев јас на еден таков нутриционистички преглед и и покрај тоа што имав намалено малку од килажата, маснотиите ми се бааги над нормалата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom