HERBALIFE

S

Stef Bachatero

Гостин
Јас си ја конзумирам 6 % разлика во тестостерон за 4 недели намалување не е нешто големо.
Порано верував на тоа што ќе слушнам,сега на истражувања и на факти.
 
Л

Лигеја

Гостин
Јас Herbalife го користам веќе 2 месеца,брат ми скоро 6 месеца.Кај него има одлични резултати,он сакаше да намали на сало но исто така и вежба а мене ми е покачено нивото на енергија и многу сум задоволна како ми влијае на метаболизмот.По договор оди шејкот отпрвен промотивно по 2600 ден а потоа склучуваш договор и ти даваат по 2070 ден како член на Herbalife тимот што кога ќе пресметам за мојот ден ми одговара одлично што не мислам за појадок и не се замарам истите пари ги давав за кифли и за глупости.
Финтата со нив е дали ќе ти се погоди член на кој навистина пасија му е спортот и здравиот начин на живот или пак некој кој само гледа да заработи пари и не го интересираш како потрошувач.Човеков од каде првен зема брат ми а потоа јас ни објасни дека ова не е формула за слабеење туку искалкулиран,нутриционистички оброк како премикс кој би требало да замени оброк.Понатаму дали ќе слабееш или ќе останеш исто или ќе варира тежината зависи од нас и само од нас што ќе конзумираме во денот и дали покрај шејкот ќе внесеме додатни калории.Значи не гарантираат слабеење,туку само здрав оброк во денот богат со сите состојки.Бидејќи сум во делот на медицината да додадам дека од организмот,индивидуално зависи како ќе ги поднесе овие работи земајќи ги во предвид генетиката,склоноста кон алергии и разградувањето на хранливите материи.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
А само шејкот ли е крив за тоа,а не новиот начин на исхрана богат со зеленчук,овојше и протеини.
Било кој суплемент кој е термички обработен не може да замени правилна исхрана.
И самата си рекла од кифли и јадење глупости си немала енергија,затоа што таа храна брзо го покачува инсулинот и брзо опаѓа,кое во превод не ти дава стабилна енергија како оброк со зеленчук,житарици и протеин.
Пробај со разновидна храна и ќе го добиеш истиот ефект :)
 
Л

Лигеја

Гостин
Nautro e problemot,stanuvam dosta rano a mi treba nesto da me stimulira i vednas snabdi so energija da ne e kaloricno i da ne odzeme vreme vo prigotvuvanje.Shejkov mi dojde super zatoa sto znam kolku kalorii ima tocno vo nego i ne se zamaram.Kako i da svrtis sepak se se sveduva na kaloriite i na nivnoto kontrolorano vnesuvanje.Ravenkata e ednostavna i funkcionira.Vnesuvaj pomalku,trosi poveke=slabeenje.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Nautro e problemot,stanuvam dosta rano a mi treba nesto da me stimulira i vednas snabdi so energija da ne e kaloricno i da ne odzeme vreme vo prigotvuvanje.Shejkov mi dojde super zatoa sto znam kolku kalorii ima tocno vo nego i ne se zamaram.Kako i da svrtis sepak se se sveduva na kaloriite i na nivnoto kontrolorano vnesuvanje.Ravenkata e ednostavna i funkcionira.Vnesuvaj pomalku,trosi poveke=slabeenje.
Едноставна храна за наутро која дава доста енергија, плус те држи сит. 100грама овесни снегулки=370ккал + 250мл јогурт (во зависност од масленоста од 40ккал на 100мл до 65ккал на 100мл) значи имаш оброк од околу 500-550ккал (ова е за машките, верувам дека ти се многу на девојка овие количини бидејќи кога ги оставам пола саат да отстојат 100гр овесни и 250мл јогурт и мене ми се дури многу за наутро да ги изедам). Може да му додадеш и 1 лажица ленено семе во истите и да си го ротираш јогуртот со млеко или вода ептен ако ти се брза во фазата на слабеење (јас дури и со зелен чај ги имам правено, грди се за јадење али да сменам чат пат :) )
Слабеењето како што си кажа и самата ти се сведува на многу проста математика помалку јадеш-повеќе трошиш, намалуваш јаглехидрати зголемуваш протеинска храна. Нема некоја голема филозофија за слабеење на луѓе кои не се замараат нешто повеќе. Оние кои се бават со бодибилдинг, фитнес и тн веќе имаат повеќе замарање и малку посложен дел во слабеењето („чистењето“ популарно кажано) и треба да се запазат многу работи ако сакаат да намалат на телесни масти. Гледајте да го изведувате процесот преку храна, шејковите се само добар бизнис со одлична реклама и мачкање на очите на луѓето, храната и дисциплината околу тој дел во комбинација со некаква физичка активност ќе ви донесе добро градено тело и затегнато тело. Топачите на масти и апчињата за слабеење се уште поголемо мачкање на очи, поголемиот дел се сведуваат на големи количини на кофеин со што ви го намалува апетитот исфрлате вода и на вага гледате дека губите килажа, ако не се среди храната џабе е се.
 
Л

Лигеја

Гостин
Едноставна храна за наутро која дава доста енергија, плус те држи сит. 100грама овесни снегулки=370ккал + 250мл јогурт (во зависност од масленоста од 40ккал на 100мл до 65ккал на 100мл) значи имаш оброк од околу 500-550ккал (ова е за машките, верувам дека ти се многу на девојка овие количини бидејќи кога ги оставам пола саат да отстојат 100гр овесни и 250мл јогурт и мене ми се дури многу за наутро да ги изедам). Може да му додадеш и 1 лажица ленено семе во истите и да си го ротираш јогуртот со млеко или вода ептен ако ти се брза во фазата на слабеење (јас дури и со зелен чај ги имам правено, грди се за јадење али да сменам чат пат :) )
Слабеењето како што си кажа и самата ти се сведува на многу проста математика помалку јадеш-повеќе трошиш, намалуваш јаглехидрати зголемуваш протеинска храна. Нема некоја голема филозофија за слабеење на луѓе кои не се замараат нешто повеќе. Оние кои се бават со бодибилдинг, фитнес и тн веќе имаат повеќе замарање и малку посложен дел во слабеењето („чистењето“ популарно кажано) и треба да се запазат многу работи ако сакаат да намалат на телесни масти. Гледајте да го изведувате процесот преку храна, шејковите се само добар бизнис со одлична реклама и мачкање на очите на луѓето, храната и дисциплината околу тој дел во комбинација со некаква физичка активност ќе ви донесе добро градено тело и затегнато тело. Топачите на масти и апчињата за слабеење се уште поголемо мачкање на очи, поголемиот дел се сведуваат на големи количини на кофеин со што ви го намалува апетитот исфрлате вода и на вага гледате дека губите килажа, ако не се среди храната џабе е се.
Да,да знам и јас сум свесна дека најдобро е да се конзумира свежа храна но едноставно наутро немам време,станувам во пет и пол и брзам да се спремам а здрав оброк одзема најмногу петнаесет минути во подготовка кои јас ги трошам за да се доспијам. :D За викенд е подруго.Како што кажав ова на Herbalife ми е само како премикс исто за животниве што го користиме за додатни состојки во храната.Лично сум задоволна заради ефикасноста и примената во мојот секојдневен живот. :)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Да,да знам и јас сум свесна дека најдобро е да се конзумира свежа храна но едноставно наутро немам време,станувам во пет и пол и брзам да се спремам а здрав оброк одзема најмногу петнаесет минути во подготовка кои јас ги трошам за да се доспијам. :D За викенд е подруго.Како што кажав ова на Herbalife ми е само како премикс исто за животниве што го користиме за додатни состојки во храната.Лично сум задоволна заради ефикасноста и примената во мојот секојдневен живот. :)
ОК секој си има свое мислење, лично јас овесните ги спремам ако сум многу зафатен уште од вечер. Со шејк секоја чест ако можеш да издржиш од оброк до оброк, јас и кога земам суплементи без 3-4 оброци на ден неможам да функционирам.
 
Л

Лигеја

Гостин
ОК секој си има свое мислење, лично јас овесните ги спремам ако сум многу зафатен уште од вечер. Со шејк секоја чест ако можеш да издржиш од оброк до оброк, јас и кога земам суплементи без 3-4 оброци на ден неможам да функционирам.
Еј пробав и јас така од вечер,само со мусли и овошје но некако не ми беше вкусно наутро а и немав време да го јадам,ова само го пијам дури и додека возам понекогаш.Не издржувам,нема потреба во меѓувреме по саат-два јадам мусли ко чоколатца оние што се и на пауза нешто овошје се до ручекот кој во мојот случај е во 11 часот претпладне.Така да не гладувам воопшто.Ќе пробам да видам како ќе биде ако не ја бидува ќе бараме друго чаре. :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Зашто истиот ефект можеш да го направиш без нив, само со промена на исхраната и правилна програма за вежбање одредена од професионално лице.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom