Game of Thrones

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.741
Поени од реакции
9.850
Сестро, со години те немам видено, ептен сум моќен сеа ама не можам да објаснам....гледам во минатото итн...ептен беше убава кога те силуваа ммммм :icon_lol:

Не можеше подобар пример да најде? Инаку јака епизода, старката беше најдобро изглумена и жал ми е што си отиде.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Сестро, со години те немам видено, ептен сум моќен сеа ама не можам да објаснам....гледам во минатото итн...ептен беше убава кога те силуваа ммммм :icon_lol:

Не можеше подобар пример да најде? Инаку јака епизода, старката беше најдобро изглумена и жал ми е што си отиде.
:pos: Фалеше уште тоа да и го рече. Како добро ја натртил Ремзи.
А и фацата кога се видоа, не ја видел цел живот и онака мангупски си седи, three eyed raven бил нема заебанции сеа, плачки ова она.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ама јака сцена беше кога Јурон го прашува Џејми како сакала да се ебе Серси и овој тргнува да го удри, а Јурон му вика не не после ќе ми кажеш. :pos:
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Предобра епизода. Многу добри моменти, мислам дека ме потсети епизодава на квалитетниот дијалог што го водеа ликовите во првите неколку сезони, она што навистина ме навлече на серијава. Маестрална завршница:

I’d hate to die like your son, clawing at my neck, foam and bile spilling from my mouth. Eyes blood red, skin purple. Must’ve been horrible for you as a King’s Guard, as a father. It was horrible enough for me. Not at all what I intended. I’ve never seen the poison work before.





Како ли ќе се однесуваат Џејми и Серсеи после оваа информација, ќе ми биде многу интересно.

П.С.
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Маестрална епизода. Серси е новиот Тајвин. Си кажа таа неколку пати во оваа сезона.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Епизодава како stand alone беше мееех, јес да разговориве ќе бидат многу битни за понатаму, ама епизодава беше онака.
Замина House Tyrell, Олена остана еден од најдобрите ликови во серијава, царица.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
А зошто никој не го спомна најголемиот спојлер сезонава што ни го слизна Мелисандре - I have brought the ice and fire together

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom