Gümüş - Ѓумуш

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Колку комплекси, омраза и негативна енергија во едно девојче. или можеби не си девојче, или можеби не си Вики туку си Суада. Колку ја фалиш Алаховизија, како да не ке си од нашите.:wink:Алах е најголем:vozbud:
Ke mozat li adminite da intervenirat ovde...:nenene:
 

JonceOdBucin

The KinG!
Член од
14 јули 2009
Мислења
38
Поени од реакции
6
Така е Вики, сосема си во право... Не може секогаш на секој човек да му се совпаѓаат мислењата со она што го мислат другите. Без нервози :wink: Поздравче до тебе! :back:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Прво плукав по турскиве серии :toe: а сега ги гледам кога нема што да правам ...Има добра содржина Ѓумуш ми се допаѓа баш...И тоа што не е со синхронизација е еден голем плус...Само можеле малце поубава глумица да најдат :smir:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Прво плукав по турскиве серии :toe: а сега ги гледам кога нема што да правам ...Има добра содржина Ѓумуш ми се допаѓа баш...И тоа што не е со синхронизација е еден голем плус...Само можеле малце поубава глумица да најдат :smir:
Зашто ти смета да има сихронизација?
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Незнам грдо ми звучат едноставно :toe:
Мене баш ми се допаѓа,јас одсекогаш им љубоморев на RTL како мал коа ќе видев дека имаат сихронизирани филмови.Замисли на пример кога гледав сателитски канал од Полска имаат стаено еден човек да збори за сите ликови.Што е најстрашно не го изменува ни најмалку гласот,на различен карактер.Ова е сихронизација бомба посебно за Шехерезад
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Демнач, мислам дека си единствен кој ја подржува синхронизацијата.
Знаеш што? Во Бугарија има долги години синхронизација која е многу и полоша од нашата, али таму не се давале сапунициве без синхронизација, така да не знаат што е поубаво, а што не е. Кај нас повеќе од 12 години одат серии на шпански и нормално дека одвратно и смешно изгледа таков дијалог на макеодонски.
Кога би правела споредба меѓу двеве турски, нормално би ја избрла Ѓумуш, пред се затоа што не е синхронизирана. Многу поубаво се доловува ефектот на глума, на емоции, на се.

Тврдам дека тебе ти се допаѓа синхронизаицјата затоа што и не си гледал претходно сапуници.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Таа куќата кај што е снимана серијата...Лелеееее каквааа еееее:vozbud::vozbud::vozbud:
Блазеси му на вистинскиот сопственик на куќата:pipi:
Иначе серијава ја гледам само заради Мехмеееееееееееед!
Леле леле какви очи, каков поглед....
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Демнач, мислам дека си единствен кој ја подржува синхронизацијата.
Знаеш што? Во Бугарија има долги години синхронизација која е многу и полоша од нашата, али таму не се давале сапунициве без синхронизација, така да не знаат што е поубаво, а што не е. Кај нас повеќе од 12 години одат серии на шпански и нормално дека одвратно и смешно изгледа таков дијалог на макеодонски.
Кога би правела споредба меѓу двеве турски, нормално би ја избрла Ѓумуш, пред се затоа што не е синхронизирана. Многу поубаво се доловува ефектот на глума, на емоции, на се.

Тврдам дека тебе ти се допаѓа синхронизаицјата затоа што и не си гледал претходно сапуници.
Може сум единствен:)
И ти си во едно единствена:)
Ех не се доловувале емоциите:toe:
Сеа дека е ново и не сме навикнати не значи дека се лоши.Еднаш кажав само една замерка а тоа е дека на местото на Шехерезад не требале да ја стават Јелена Жигич бидејќи мислам дека е по природа премногу строга личност,а Шехерезад ја прават мила и добра.

Оти нема никакви чувства во аинхронизираните дијалози,затоа :smir:
Не се сложувам се потрудиле да доловат,лага.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Не се сложувам се потрудиле да доловат,лага.
Ти мора да си на тешки дроги тогаш :) Најавата на Шехерезад гледај ја за утре и ќе видиш кој контра ефект е постигнат со синхронизацијата :smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Како може македонските актери да знаат да ги доловат истите емоции кои биле предвидени и реализирани од турските актери? Невозможно. Зар глумата се сведува само на гримаси (за турските актери) или само на говор (македонскиве актери во синхронизацијата)? Глума е и говор и гримаси.
А тоа дека се потрудиле да доловат, точно, но никогаш нема да успеат 100%, и најпрофесионални да се, и да се спремале не знам колку време, не може истиот ефект никогаш да го постигнат.
Во главно сите се бунат против таа синхронизација, ја гледаат 1001 Ноќ поради приказната, нормално дека не поради синхронизацијата.
Што се однесува до Ѓумуш, и јас ја имам приметено куќата, преубава е, покрај море е.
 
Член од
3 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Нова турска серија на сител - Ѓумуш

Колку што успеав да забележам дека ваква тема за оваа серија нема.
Што мислите за оваа серија.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Денес се изнасмеав кога даваа за наредната епизода како прави пуканки :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom