Fantasy European Qualifiers (France 2016)

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
И после јас сум бил малер...
Последниве 4 кола, 82 поени, 80 поени, 90 поени, 93 поени.
Дојде време за некое послабо коло. Мада утре Левандовски и Милик ако играат по 90 минути, 40ка не ми бега од нив двајца :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.428
Поени од реакции
42.694
Последниве 4 кола, 82 поени, 80 поени, 90 поени, 93 поени.
Дојде време за некое послабо коло. Мада утре Левандовски и Милик ако играат по 90 минути, 40ка не ми бега од нив двајца :D
Го иам и јас Левандовски, го иам и Џеко ама еве заспа на еден гол. Го земав Пјаниќ, ама мораше да ми избаксузираш ти. Шо ја ебам и онака не е ПЛ. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.969
Поени од реакции
25.284
Untitled.jpg

Ги продадов Лафата, Клајн и Драговиќ и ги купив Џеко, Колашинац и Смолников.

Изминатово коло 63 поени, не е лошо али така да обрнував внимание и првите квалификациски кола ќе се боревме со Дани за 1-та позиција. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Дaлеку сте вие oд првa пoзицијa :P


А зaштo Чех и Дaрмиaн си ги oстaвил нa клупa?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.428
Поени од реакции
42.694
Meне кај овие од УЕФА ме нервира што ти дозволувааш да си менуваш меѓу ден. Неам друга работа, ќе им спијам на играта пизда им матер. xD
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.969
Поени од реакции
25.284
Дaлеку сте вие oд првa пoзицијa :P


А зaштo Чех и Дaрмиaн си ги oстaвил нa клупa?
Па мислев дека ќе примаат гол Чесите и примија. Од Гивен барем имам шанси 6 поени да добијам, нормално доколку не примаат гол од Грузија.

А Дармијан на клупа зашто мислев дека тој Дочкал ќе направи некоја асистенција или гол затоа инаку гледаш дека не бива работа од средњаците и дека посигурно си е со одбранбените и формацијата 5-2-3. Изминатово коло од сите дефанзивци имав по 6 поени и Клајн капитен го ставив откако видов дека Кејн нема да стартува.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.428
Поени од реакции
42.694
Па мислев дека ќе примаат гол Чесите и примија. Од Гивен барем имам шанси 6 поени да добијам, нормално доколку не примаат гол од Грузија.

А Дармијан на клупа зашто мислев дека тој Дочкал ќе направи некоја асистенција или гол затоа инаку гледаш дека не бива работа од средњаците и дека посигурно си е со одбранбените и формацијата 5-2-3. Изминатово коло од сите дефанзивци имав по 6 поени и Клајн капитен го ставив откако видов дека Кејн нема да стартува.
Поентата е што Чех комотно можел да ти е прв тим, па да си го смениш вечер ако прими гол. Иначе овој Клајн (ваљда така се чита) од Штутгард, што играч е? Мораше него да го ставам за Пјаниќ, гледам игра десен бек за Австрија, а на играта е направен среден ред. Има ли некоја теорија да направи асистенција? :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Па мислев дека ќе примаат гол Чесите и примија. Од Гивен барем имам шанси 6 поени да добијам, нормално доколку не примаат гол од Грузија.

А Дармијан на клупа зашто мислев дека тој Дочкал ќе направи некоја асистенција или гол затоа инаку гледаш дека не бива работа од средњаците и дека посигурно си е со одбранбените и формацијата 5-2-3. Изминатово коло од сите дефанзивци имав по 6 поени и Клајн капитен го ставив откако видов дека Кејн нема да стартува.
Значи ги ставаш сите што играат денес, без разлика слаби/јаки. Пробај си среќа.
Кој нема да изигра добро, го вадиш и ставаш некој за утре/задутре.

Така најубаво се профитира, ако си слободен овие три дена и можеш да мислиш на играва.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.969
Поени од реакции
25.284
Meне кај овие од УЕФА ме нервира што ти дозволувааш да си менуваш меѓу ден. Неам друга работа, ќе им спијам на играта пизда им матер. xD
Неколку минути пред натпреварите се видат официјални стартни тимови и си правиш тимови. Се и така ги пратиме натпреварите што како па зошто да не извадам некој играч ако не играл (или слаби поени добил) и пуштам друг во игра, 3 минути работа. И онака не играм никаквици игрици па баш ми се интересни фантази игрите оти и онака гледам фудбал. :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Али заебаваат овие натпревариве од 18:00 :D Затоа не ги сакам русите во ЛШ и ЛЕ :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.969
Поени од реакции
25.284
Значи ги ставаш сите што играат денес, без разлика слаби/јаки. Пробај си среќа.
Кој нема да изигра добро, го вадиш и ставаш некој за утре/задутре.

Така најубаво се профитира, ако си слободен овие три дена и можеш да мислиш на играва.
Заборавам Дани. Се мислам дека земаат по плус 2 поени ако ги менуваш затоа. Не знам од каде тоа во главата ми останало :noze:[DOUBLEPOST=1441576416][/DOUBLEPOST]
Али заебаваат овие натпревариве од 18:00 :D Затоа не ги сакам русите во ЛШ и ЛЕ :D
Да, но за ЛШ пак се знае отприлика кои играат редовно за топ тимовите. Сигурно нема од Гент или Бате Борисов да земаш играч во стартниот тим. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Заборавам Дани. Се мислам дека земаат по плус 2 поени ако ги менуваш затоа. Не знам од каде тоа во главата ми останало :noze:[DOUBLEPOST=1441576416][/DOUBLEPOST]

Да, но за ЛШ пак се знае отприлика кои играат редовно за топ тимовите. Сигурно нема од Гент или Бате Борисов да земаш играч во стартниот тим. :D
Само трансфер зема 2 поени, но не и мануелна измена.

За ЛШ да... али ЛЕ е пеколот.
Ги земаш сега Ројс, Бентеке, Игуаин, Кејн, Клајн, Кагава, Хамшик... мислиш го имаш дрим тимот, а колото едвај со 15 поена го завршиш :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.969
Поени од реакции
25.284
Иначе овој Клајн (ваљда така се чита) од Штутгард, што играч е? Мораше него да го ставам за Пјаниќ, гледам игра десен бек за Австрија, а на играта е направен среден ред. Има ли некоја теорија да направи асистенција? :D
Искрено тешко дека ќе направи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom