Fantasy European Qualifiers (France 2016)

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Чехот последен дојде во тим, кога ми останаа 5м и од страна се појави прв :D
Едвај им го најдов веб сајтот да видам дали е повикан :(


И подобро ќе се молам во Кандрева, него ли во Колман. Претходно го имав Мартин од Шкотска и примија гол од Гибралтар. Кој баксуз сум јас :facepalm:
Не ме слушаш ако, а гледам имаш шанси за топ 50 да завршиш. Ама ако. Ќе имам повеќе поени колово од тебе, ќе видиш. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Вчера сум собрал 22 поени од 3ца. Овој исланѓанецот во одбрана го земав за наредно коло, имаат лесна утакмица дома, ама лапна клин шит со Hидерленде :D
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Како не го фати силесен пеналот се да му ебам че се офајдеф и плус блинд го имав :facepalm:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Кoлмaн и МекГиди нa клупa
Колман мислам дека нема ни да го пуштат 2-ро пол. таман Драговиќ (Австрија) ми е прв на клупа, а МекГиди ќе биде проблем. Мислам дека ќе го пуштат 20 мин.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
aaхх го сменив Левандовски од капитен за Харт. Демек сигурен клин шит, а не ми текна оти од одбрани нема шанса да добие поени оти нема кој да му шутира. :D Сепак ај ваљда нема да примат гол.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Колман мислам дека нема ни да го пуштат 2-ро пол. таман Драговиќ (Австрија) ми е прв на клупа, а МекГиди ќе биде проблем. Мислам дека ќе го пуштат 20 мин.
Како што реков, го пуштија МекГиди 15 мин. да поигра колку еден поен само да ми донесе. Среќа Милер го ставив после вчерашните натпревари (место Драговиќ), 4-3-3 сменив. Гол и асистенција постигна. Но, добро барем Драговиќ ќе ми влезе во стартниот тим на местото на Колман кој не одигра ниту една минута.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Како што реков, го пуштија МекГиди 15 мин. да поигра колку еден поен само да ми донесе. Среќа Милер го ставив после вчерашните натпревари (место Драговиќ), 4-3-3 сменив. Гол и асистенција постигна. Но, добро барем Драговиќ ќе ми влезе во стартниот тим на местото на Колман кој не одигра ниту една минута.
Не знам дали знаеш.
Ако си направил мануелни измени, автоматските измени се поништуваат. Па и доколку не ти игра некој игра, автоматски нема да ти го смени.
Затоа штом ги отворат измените, менувај го сам.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Не знам дали знаеш.
Ако си направил мануелни измени, автоматските измени се поништуваат. Па и доколку не ти игра некој игра, автоматски нема да ти го смени.
Затоа штом ги отворат измените, менувај го сам.
Ќе ми дозволат сам да го сменам Драговиќ со Колман, а автоматски значи нема да ми се сменат а? А Черишев да го ставам место МекГиди ќе ми одземат 2 поени нели?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Ќе ми дозволат сам да го сменам Драговиќ со Колман, а автоматски значи нема да ми се сменат а? А Черишев да го ставам место МекГиди ќе ми одземат 2 поени нели?
Ќе ти дозволат. За некој саат ќе дозволат да се прават промени (горе ќе светне зелено substitutions open)
Може и Черишев место МекГиди. Ќе го изгубиш само тој 1 поен од МекГиди.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Ќе ти дозволат. За некој саат ќе дозволат да се прават промени (горе ќе светне зелено substitutions open)
Може и Черишев место МекГиди. Ќе го изгубиш само тој 1 поен од МекГиди.
Знам за тоа, вчера Милер го ставив место Драговиќ и сменив 4-3-3. Ќе го сменам МекГиди чим не земаат плус 2 поени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom